Türklerin Portföyündeki Web3 Coin, Dev Ortaklık Kurdu!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
666 görüntülenme
Türklerin Portföyündeki Web3 Coin, Dev Ortaklık Kurdu!

Muhasebe platformu Cryptio, Web3 coin projesi Filecoin madencilerinin halka açılmasına yardımcı olmak için ortak oldu. Böylece Filecoin madencileri, halka açık şirket muhasebe gözetim kurulu mali denetimlerini geçmek için gereken muhasebe raporlarını oluşturabilecekler.

Cryptio, Web3 coin projesi Filecoin ile ortaklık kurdu

Kurumsal düzeyde kripto muhasebe platformu Cryptio, Web3 coin projesi Filecoin madencilerinin halka açılmak isteyen şirketler için önemli bir faktör olan denetim yükümlülüklerini yerine getirmelerine yardımcı olmak için Filecoin’in arkasındaki şirket Protocol Labs ile ortaklık kurdu. Merkezi olmayan bir depolama pazarı olarak işlev gören Filecoin, kullanıcıların bilgisayarlarında yedek depolama alanı kiralamasına olanak tanıyor ve dosyaların depolanmasına veya alınmasına yardımcı olan ağ katılımcılarını ödüllendiriyor.

Cryptio’nun yazılımı, kripto şirketlerine muhasebe, denetim ve vergi yazılımları konusunda yardımcı oluyor. Bir basın açıklamasına göre şirket şimdi Filecoin madencilerinin Blockchain’den denetlenebilir işlem günlükleri çıkarmasına izin verecek. Basın açıklamasında, protokolün depolama sağlayıcıları olan Filecoin madencilerinin, halka açık şirket muhasebe gözetim kurulu (PCAOB) mali denetimlerini geçmek için gereken muhasebe raporlarını oluşturabilecekleri belirtildi. Şirketin web sitesine göre şu anda Filecoin ağında 4.000’den fazla depolama sağlayıcısı (SP) var. Basın açıklamasında, şu hususlara değinildi:

Madenciler artık tüm on-chain faaliyetleri Filecoin’den içe aktarabilir ve muhasebe, raporlama, vergi ve denetim hazırlığını denetçiler ve düzenleyicilerin gerektirdiği yüksek standartta tamamlayabilir.

Web3 coin

Ortaklık ne getirecek?

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin için, kripto para biriminin bir dizi madencilik şirketi, birkaç isim vermek gerekirse, halka açık borsalarda, Marathon Digital (MARA) ve Riot Platformunda (RIOT) listelendi. Halka açık Bitcoin madencileri, son kripto kışında, BTC fiyatlarında düşüş ve madencilik şirketleri için enerji maliyetlerinde artış dahil olmak üzere yatırımcılardan büyük bir çıkış gördü.

Şu anda halka açık olarak işlem gören çok fazla özel Filecoin madencisi yok. Daha fazla madenci için, özellikle de Filecoin depolama sağlayıcıları için bir yatırımcı iştahı olup olmadığı da görülecek. Bununla birlikte, bir madenci halka açılmaya karar verse de vermese de, Cryptio muhasebe hizmetini sağlama taahhüdünü sürdürüyor. Cryptio’nun gelir başkanı Hemant Pandit, şu açıklamayı yaptı:

Filecoin, Bitcoin’den farklı olarak çok karmaşık bir Blockchain ve ‘dizine eklenmesi’ zor. Cryptio, Filecoin madencileri halka açılmak istese de istemese de muhasebe ve raporlamalarını denetlenebilir bir şekilde yapmalarına olanak tanıyan bu finansal altyapıyı oluşturdu.

Web3 coin

Elbette, muhasebe raporlarına sahip olmak, özel bir şirketin halka açılmasının tek adımı değil. Ancak yazılım, potansiyel bir halka arza doğru önemli bir adımda madencilere yardımcı olmayı amaçlıyor. Pandit, “Bu altyapı olmadan halka açılmak zordu. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, halka açık şirketler için daha yüksek denetim standartlarına sahip. Daha önce bunun tarafından engellenen büyük Filecoin madencileri (halka açılma yolunda) oldu,” diye ekledi.

Cryptio şu anda MetaMask, 1inch ve Chivo dahil olmak üzere 300’den fazla kuruluş için Ethereum ve Bitcoin dahil 12 Blockchain’de muhasebe altyapısı sağlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

MATIC, SHIB ve 8 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri!
MATIC, SHIB ve 8 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri! Filecoin topluluğunun uzun zamandır beklediği Filecoin Virtual Machine yükseltmesi geliyor. Coinbase, Base Blockchain’e Uniswap ve Aave ekliyor. Unstoppable Domains ve Polygon (MATIC), ‘.polygon’ domain’i kullanıma sunuyor. Ve daha fazla altcoin projesinden son dakika gelişmelerini okuyucularımız için derledik....
Vural Erkan 2 hafta önce