Bu Web3 Coin Dev Ortaklık Duyurdu: Fiyat Fırladı!

3.733 görüntülenme
Bu Web3 Coin Dev Ortaklık Duyurdu: Fiyat Fırladı!

Bir web3 coin olan APT’nin arkasındaki Aptos, yakın zamanda dev bir şirketle ortaklık kurdu. Chingari’den Çarşamba günkü bir blog gönderisine göre, Hintli Web-3 sosyal video uygulaması Chingari, Web3 ürün tabanına altyapı desteği sağlamak için Aptos Blockchain’i ile ortaklık kurdu. İşte detaylar…

Web3 coin için önemli ortaklık duyuruldu

Kripto para projeleri, önemli ortaklıklar neticesinde yeni bir kullanıcı tabanı elde edebiliyor veya hizmetleri daha yaygın bir şekilde kullanılıyor. Bu nedenle ortaklık haberleri, kripto para alanında oldukça önemli. Popüler kripto para projesi Aptos (APT), Hindistan’ın büyük web3 uygulaması Chingari ile ortaklığını duyurdu. Solana’ya özgü çoklu zincir platformunu (multi-chain) odağına alacak olan ortaklığın bu yılın ikinci çeyreğinde başlaması planlanıyor. Gönderiye göre Chingari uygulamasının Aptos’ta piyasaya girecek sürümü “daha yeni ürünlerle daha ölçeklenebilir bir deneyim” sunacak. Ancak Solana merkezli Chingari kullanıcıları için eski destek devam edecek.

Bugün Bu 44 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

Aptos’un anlaşmanın bir parçası olarak Chingari’ye yatırım yaptığı bildirildi.  Chingari CEO’su ve kurucu ortağı Sumit Ghosh, ortaklığın, uygulamanın yakın gelecekte yeni pazarlara açılma planları için bir basamak olduğunu söyledi. Ghosh, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Aptos Labs ile ortak olmamızın daha güçlü bir nedeni, onların muazzam sosyal medya ekosistemi deneyimidir. Chingari binasının Aptos Blockchain’i üzerindeki etkisi, yakın gelecekte daha yeni pazarlara doğru genişlemeden önce Hindistan ekosisteminde güçlü bir temel ve vaka incelemesinin yolunu açacaktır.

Platformun iyileştirilmesi için çalışılacak

Chingari’nin Aptos Blockchain’i ile ortaklığı aynı zamanda işlemleri kolaylaştırmayı, işlem hızlarını artırmayı ve platformun güvenliğini güçlendirmeyi amaçlıyor. Chingari yaptığı açıklamada, “Aptos, artırılmış ölçeklenebilirlik, güvenlik ve hız dahil olmak üzere çeşitli önemli avantajlar sunarak Chingari’nin ihtiyaçlarına mükemmel uyum sağlıyor” dedi. Chingari’nin yerel tokeni GARI’nin fiyatı, ortaklık haberinin yayınlanmasından birkaç dakika sonra kabaca yüzde 48 artarak 8 sente ulaştı. Şu anda token, 0,0783 dolardan işlem görüyordu.

Dikkat: Bu 5 Altcoin İçin 'Canavar Ralliler' Bekleniyor!

Aptos ise son 24 saatte yüzde 9 oranında düşüş yaşayarak 14.39 dolardan el değiştiriyor. Coin, son 24 saatte 15.94 dolar seviyelerinden 13.96 dolara kadar değer kaybetti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Aptos, Meta (eski adıyla Facebook) Diem blockchain mühendisleri tarafından bağımsız olarak geliştirilen Rust tabanlı bir programlama dili olan Move adlı yeni bir akıllı sözleşme programlama dili kullanan layer 1 Proof-of-Stake (PoS) Blockchain’dir.

Aptos’un vizyonu, web3‘e genel kabulü getiren ve gerçek dünyadaki kullanıcı sorunlarını çözmek için bir DApp ekosistemini güçlendiren bir Blockchain’dir. PoS Blockchain’i, paralel yürütme yoluyla saniyede 150.000’den fazla işlemin (tps) teorik işlem hacmine ulaşabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SEC, Bu Bitcoin Borsasına Soruşturma Başlattı!
SEC, Bu Bitcoin Borsasına Soruşturma Başlattı! Hacme göre en büyük Bitcoin ve altcoin borsalarından biri olan Kraken, iddialara göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) incelemesine tabi tutuluyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), ülkede kayıt dışı menkul kıymetler sunma iddiaları...
Aslı Dinçer 1 ay önce