Web3 Meraklısı: Bu Altcoin’de Çok Boğayım! Fırsatlar Var

Web3 Meraklısı: Bu Altcoin'de Çok Boğayım! Fırsatlar Var
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Snoop Dogg ve oğlu Champ Medici, Ethereum NFT ekosistemindeki en önde gelen ünlülerden biridir. Takip ettiğiniz üzere lider altcoin bir kripto kan banyosuna maruz kalıyor. Bu ortamda Dogg, ayı piyasasının uzayda olmaması gerekenleri ayıkladığını iddia ediyor.

Ethereum likidite krizi, NFT şüphecilerini dışarı itiyor

Son kripto piyasası kan banyosunu Kriptokoin.com’dan takip ediyorsunuz. Ethereum fiyatı 26 Haziran 2022’deki 1.266 dolarlık zirvesinden yazı yazılırken 1.035 dolara düştü. Nansen’den alınan verilere göre, Ethereum fiyatındaki düşüşe, NFT işlemlerindeki küçülme eşlik ediyor.

Ethereum NFT işlemlerinin toplam hacmi geçen ay %55 azaldı. Mayıs 2022’de NFT işlemleri 1,3 milyon ETH’yi oluştururken, sayı 584.000 ETH’ye düştü. USD değerinde bu, NFT satışlarında 2,6 milyar dolardan 672 milyon dolara %70’lik bir düşüş anlamına geliyor.

Altcoin

Ayrıca, Bored Ape Yacht Club ve Goblintown gibi mavi çipli NFT projeleri fiyat artışına tanık olmadı. Ek olarak dijital sanatta, Ethereum Blockchain’de tahsil edilebilir işlemlerde genel bir düşüş var. Yine de, en büyük peer-to-peer pazar yeri olan OpenSea’deki ilk beş koleksiyona ait NFT’lerin ortalama fiyatı büyük ölçüde değişmedi. NFT meraklıları, yüksek taban fiyatlarına sahip koleksiyonlar yerine Goblintown gibi bedava darphanelere meraklı.

OpenSea, Mayıs 2022’de 1.478 milyon NFT satışının ardından Haziran 2022’de 1.476 milyon NFT satışına dikkat çekti. Ethereum Blockchain’de Temmuz ayında son iki aya göre daha fazla dijital sanat ve koleksiyon satılması muhtemel. Bildiğiniz üzere Snoop Dogg, Web3 ekosisteminde popüler olan ünlülerden biri. Dogg, kripto kan banyosunun şüphecileri ekosistemin dışına ittiğini söylüyor. Dogg’un şu sözleri kaydetti:

Bu kripto kışı, uzayda olmaması gereken ve oradaki fırsatları kötüye kullanan tüm insanları ayıklamış gibi hissediyorum.

Likidite krizi, Ethereum NFT alanındaki kilit oyuncuları finansal bir krize itti. Bu da şüphecileri NFT savunucularından ayırdı.

Plak şirketlerinin yakında lider altcoin NFT ekosistemine girmesi mümkün

Snoop Dogg, 2022’nin başlarında, bir plak şirketi olan Death Row Records’u MNRK Music Group’tan satın aldı. Daha sonra Dogg, onu bir NFT plak şirketi haline getirme planlarını duyurdu. Kısa bir süre sonra “Journey of the Dogg”daki NFT’lerden biri bir müzayedede 100.000 doların üzerinde gitti. Snoop, Cozomo de’ Medici takma adı altında NFT’lerde 17 milyon dolar topladı. CNBC’ye bir röportajda şunları söyledi:

NFT’lerin müzikte büyük olmak için harika bir fırsatı olduğunu biliyorum. Çünkü er ya da geç plak şirketleri devreye girmek zorunda kalacaklar. Eve gelip masada oturmak ve katalogda örümcek ağları toplamaktansa Blockchain’de daha iyi hizmet etmek mümkün.

Altcoin

Bu arada Dogg’un oğlu Champ Medici, Ethereum NFT ekosistemine girenlerin sadece etiketler olmadığını söylüyor. Champ, “Film stüdyoları, teknoloji şirketleri, içecek şirketleri, herkes Web3’e koşuyor. Dogg’un uzayda ne kadar büyük olduğunu görüyorlar,” diyor.

Lider altcoin fiyatında bir sonraki büyük hareket, 900 doların altında

Bir kripto analist olan Murfski Ethereum fiyat grafiğini değerlendirdi. Analist, bir önceki düşük seviyeyi 1.000 doları süpürdükten sonra, Ethereum fiyatının geri dönebileceğini kaydetti. Yine de toparlanma olasılığı düşük. Bu nedenle analist bir sonraki büyük hareketin 900 doların altında gerçekleşeceğini söylüyor.

Önde gelen bir kripto analisti olan Phoenix_Ash3s, altcoin fiyatının 1.000 doların üzerinde kalması durumunda toparlanabileceğini söylüyor.

Analistler kripto risklerinin arttığını söylüyor, ETH’nin daha da düşmesi olası

Fairlead Strategies’teki analistler, kripto piyasasının hala kan gölüne döndüğünü ifade ediyor. Ayrıca, artan bulaşma riskleri arasında Ethereum fiyatının düşebileceğini ileri sürüyor. Riskten korunma fonu Three Arrows Capital’in (3AC) zorunlu tasfiye durumunda. Bu da, altcoin üzerindeki belirsizliğe ve artan satış baskısına katkı sağlıyor.

Fairlead Strategies kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton, Ethereum’un temellerinin aynı zamanda artan aşağı yönlü risklere işaret ettiğini söylüyor. Mevcut seviye tutamazsa, Ethereum fiyatı için bir sonraki destek seviyesi 500 doların altında. Stockton bir notta şunları söylüyor:

Ethereum için bir sonraki destek, Eylül 2020 zirvesine dayanan küçük bir seviye olan 490 dolara yakın. Daha önemli destek yaklaşık 363 dolar. Önceki destek (~1.733 dolar) direnç oldu. Ancak pek alakalı değil. Bitcoin gibi, ETH de uzun vadeli bir perspektiften yeni aşırı satıldı. Ancak uzun vadeli momentumda oldukça yakın tarihli bir düşüş eğilimi, uzun bir düşüş trendini destekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Web3 Meraklısı: Bu Altcoin’de Çok Boğayım! Fırsatlar Var