Google CEO’su: Web3 Rüzgarına Bu Altcoin Liderlik Edecek!

Web3 Rüzgarına Bu Altcoin Liderlik Edecek
Web3 Rüzgarına Bu Altcoin Liderlik Edecek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Google CEO’su Eric Schmidt, yeni bir röportajda, Web3 piyasanın ana akım hale gelmesine hangi altcoin projelerinin öncülük edeceğini paylaştı.

Eric Schmidt, Web3’ün geleceğini bu altcoin projesinde görüyor

Chainlink kurucu ortağı Sergey Nazarov, kısa süre önce eski Google CEO’su Eric Schmidt ile görüştü. İkili, Chainlink’in Web3 bilgi işlem ve güven hizmetleri platformu olarak nasıl kurduğunu tartıştı. Schmidt, Web3’ün ardındaki fikre şüpheyle yaklaştığını söylüyor. Ancak Nazarov’un Web3 alanı hakkındaki “çılgın fikrine” ikna olduğunu belirtti.

Schmidt, Web3 firmalarının Amazon, Google ve diğer teknoloji firmalarını devralmasının olası olmadığını söylüyor. Ancak Web3’ün sağladığı güvensizliğin gerekmediği durumlar olabileceğini açıkladı. Bunun yerine, merkezileşme yoluyla merkezsizliği elde etmek mümkün olacak.

LINK 8 dolara fırladı

Hafta sonu boyunca, oracle sağlayıcısı Chainlink’in yerel tokeni LINK 8 dolara yükseldi. Fiyat artışı, Kriptokoin.com olarak aktardığımız Santiment tarafından büyük bir balina faaliyetinin onaylanmasının ardından geldi. Santiment verileri, LINK’in balina işlemlerinin geçtiğimiz hafta sonu 4 ayın zirvesine ulaştığını ortaya koydu:

Her biri 1 milyon doların üzerinde değere sahip 33 ayrı LINK işlemi var. Ayrıca bu token, 27 Haziran’dan bu yana 24 saat içinde en yüksek balina aktivitesini kaydetti. Kripto yatırımcıları Eylül ayında tekrar LINK’e dikkat etmeye başladı.

Verilere göre balinaların LINK satın alma iştahı Ekim ayında tekrar arttı. Şu anda, LINK’in mevcut 8 dolarlık fiyatı, güçlü bir direnç bölgesini temsil ediyor. LINK bu güçlü dirençten ne kadar erken ayrılırsa, güçlü bir yükseliş koşusuna o kadar hızlı başlayacak. Bu bölgede sabitlenmeden önce, son birkaç ayı 6-8 dolar bölgesinde geçirdi. Geçen hafta, popüler kripto borsası Binance, ilk oracle ağını başlattı. Böylece Chainlink’in yeni rakiplerinden biri oldu. Bu arada Chainlink, platformdaki entegrasyonlarla ilgili bir güncelleme de yaptı.

Göz kaçmaması gereken Chainlink haberleri

Twitter’da yapılan güncellemeye göre, geçtiğimiz hafta beş farklı Blockchain’de 3 Chainlink hizmetinin 15 entegrasyonu gerçekleşti. Bu ağlar Polygon, Ethereum, Arbitrum, Bnbchain ve Avalanche’dır. Güncelleme ayrıca LINK sahiplerine platformun staking teklifini hatırlattı. İlgilenen LINK sahipleri uygunluklarını kontrol edebilir ve Chainlink staking v0.1’e katılabilir.

Altcoinler geçen hafta güçlü bir yükseliş yaşadı. Önde gelen meme coin’ler DOGE ve SHIB, büyük kazançlar elde etti. Bununla birlikte, DOGE’nin fiyatı o zamandan beri %10’un üzerinde ek ralli yaptı. En son verilere göre şu anda 0.127 dolardan işlem görüyor. Geçen haftadan bu yana %150’ün üzerinde ralli yaptığını belirtelim.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Google CEO’su: Web3 Rüzgarına Bu Altcoin Liderlik Edecek!