Reklamı kapat

Weiss Ratings EOS, NEO ve Cardano’yu Övdü, Bitcoin Kopyalarını Yerdi

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 8 Mayıs 2018
0 görüntülenme

Weiss Cryptocurrency Ratings geçtiğimiz hafta resmi web sitesinde paylaştığı bir gönderide piyasadaki EOS, Cardano ve Neo gibi altcoinleri överken Bitcoin ve Zcash için sert sözler söyledi.

Önde Gelenleri Bırakmayın

Bitcoin ve nerdeyse tüm altcoinlerin keskin yükselişleriyle kripto piyasası için geçtiğimiz birkaç hafta eğlenceli oldu, özellikle de düşüş eğilimdeki piyasada yükselen güveni gösterdi.

Weiss Cryptocurrency Ratings de firmanın en önem verdiği kriptoların en yüksek performansı sergilediklerine dikkat çekti:

“[..] Birinci sıradaki kripto paralarımız bomba gibi… Cardano 0.14$’dan 0.38$’a, NEO 44.62$’dan 92.63$’a yükeseldi! […] Daha önce de bu mükemmel koinler hakkında yazmıştım. Yatırdığımız her bir doların hakkını veriyorlar.”

Kaybedenlere Yer Yok

Weiss Cryptocurrency Ratings’in analistleri her altcoini destekliyor.

Bitcoin Cash (BCH) için “entelektüel olarak samimiyetsiz” demelerinin yanı sıra Bitcoin Gold, Bitcoin Diamond ve Bitcoin God’ın bozuk olduklarını söyleyen Weiss ayrıca kaçınılması gereken koinler listelerine yeni koinler eklediler.

“Seri koin kopyacısı”Everett Forth’un basit bir taklitçiden başka birşey olmadıklarını söyledikleri ZClassic başta geliyor:

“Önce gidip yaratıcı dahi birinden kodlarını kopyalayarak ZCash’i kaptı. Sonra, o ve ekibi ufacık bir değişim için mantıklı bahaneler uydurdular. Ardından koddan ufak bir kısmı silerek kendi projelerinin daha merkezsiz olduğunu ve bu yüzden de kriptoların genel felsefesine daha uygun olduklarını iddia ettiler.”

Zclassic’in yanı sıra Bitcoin Private için de Creighton taklidi diyor Weiss:

“Çok açık ki ZCash’i taklit etmek yetmemiş. Seri koin kopyacısı yeni bir duyuru yapıyor: ekibiyle beraber ZCash’i Bitcoin Private adı verdikleri başka bir coine çatallayacaklar. Şu işe bakın: Çatallamanın sebebi kendi orijinal Zclassic’lerine “gönüllü madencilik desteği” sağlamak. Yani tam olarak daha önce kaldırdıkları madenci vergisi’ni geri getiriyorlar. Yani, anlamsız değişiklikler dışında Bitcoin Private tamamen ZCash’le aynı şey.  Kabul görmüş Bitcoin isminin onlara daha çok görünürlük kazandıracağını farkettiler.

Weiss son olarak da Creighton’ın yeni projesi Bitcoin Prime hakkında uyarıyor:

“Bitcoin Private’ı çıkartıp yatırımcıları yanıltarak yüklü paralar kazandıktan sonra bile seri kpin taklitçisi vazgeçmiyor. Yakın zamandaki bir tweetine bakılırsa ölmek üzere olan PrimeCoin’in kodlarını ele geçirip Bitcoin Prime adını verdikleri yeni bir koine çatallamayı düşünüyorlar, böylece herşeye sıfırdan başlayacaklar.”

Weiss analizini bazılarının mantıklı bulabileceği üç öneriyle özetliyor:

Kural #1. Yatırım yapacaksanız listemizin başındaki koinleri düşünün, özellikle B- ve üstü puanlardakileri.

Kural #2. D+ ve daha düşük puanlı koinlerden uzak durun –elinizde varsa da bir an önce satın- (Bitcoin Gold, DigiByte, Electroneum, Nebulas Token ve ReddCoin gibi)

Kural #3. Ucuz taklit koinlere hiç bulaşmayın bile. Onları puanlamaya dahi değer görmedik.

Bitcoinist-Adam James

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

En Çok Kripto Para Borsası Bulunan Ülkeler Kripto para sektörü geliştikçe bu alana yapılan yatırımlar artıyor. Bu sayede kripto para borsası sayısıda hızla artıyor. CoinMarketCap verilerine göre ülkemizde de 8 adet kripto borsası bulunuyor. Bu borsalara CoinMarketCap’te bulunmayan borsalar eklenince sayı 15’i buluyor. Ancak ülkemizde...
Ahmet Yılmaz 8 Mayıs 2018