XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Weiss Ratings’e Göre En İyisi Ethereum!

7 görüntülenme

Weiss Ratings yaptığı ilk dijital para sıralamasını duyurdu. Bazıları bu hareketi son zamanlarda endüstrinin dijital paralara olan ilgisinin iyice artmasının bir sonucu olarak nitelendiriyor. Bir menkul kıymetleri derecelendirme şirketi olan Weiss Ratings, dijital para derecelendirmesini bilgisayar modelleri aracılığıyla yaptı. Dijital paralar risk, teknoloji, ödül ve kripto para temel indeksi başlıkları altında derecelendirildi.

Değerlendirme sistemi şöyle: Kripto paralara “A”dan “E”ye kadar derece veriliyor. Değerlendirmede harfler ayrıca artı ve eksi işaretleri alabiliyor. Ek olarak, başarısız olmuş veya dolandırıcılık faaliyetlerinde bulunduğu hakkında inandırıcı suçlamalarla karşı karşıya olan kripto paralara “F” notu veriliyor.

Bitcoin Ethereum

Weiss Ratings’in sıralamasına göre en iyi dereceyi alan “B” notuyla Ethereum oldu. Weiss bunun nedenini, Ethereum’un kolaylıkla gelişebilecek ve büyüyebilecek teknolojisi ve yüksek hızı gibi güçlü yanlarına bağladı. Dünya’nın en pahalı ve en çok bilinen dijital parası Bitcoin ise “fena değil” olarak nitelendirilen “C+” notunu alabildi. Weiss bunun nedenini kendi internet sitesinde açıkladı:

“Bitcoin markası ve kapsamlı bir biçimde kabullenişi sayesinde dört indeksin birinden “A” notunu alabildi. Fakat Risk İndeksi ve Teknoloji İndeksi’nde sınıfta kaldı. Bu konularda ilerleme kat ettiği takdirde Bitcoin de sınıf atlayacaktır.”

Hiçbir kripto paranın “A” notunu alamaması da kayda değer bir bilgi. Weiss’in yatırım fonları ve sigorta senetleri analizlerinde sahip olduğu ünü ve “muhafazakar” bakış açısını göz önüne alacak olursak, bu duruma şaşırmamalıyız.

Gelen bazı haberlere göre Weiss, Kore orijinli birkaç siber saldırıya maruz kaldı. Weiss bu saldırıları, yayınlayacakları olası negatif derecelendirmelerle ilişkilendirdi.

Şirketin kurucusu Martin D. Weiss, konuyla alakalı şunları söyledi:

“Sosyal medya üzerinde erken yapılan yorumlar, kripto para şirketlerinin sahiplerine  kayda değer bir korku aşıladı. Bu saldırılar da derecelendirme sonuçlarını paylaşmamızı engellemek istedikleri için yapılmış olabilir.”

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

İsveç Bankası Tüm Departmanlarında Bitcoin Yasağı Uyguluyor Avrupa Bankacılık Federasyonunun kripto paralar konusundaki tutumunu gözden geçirmesine sebep olabilecek bir hareketle, en büyük İskandinav bankası çalışanlarının Bitcoin ve diğer kripto para ticaretinde bulunmalarını yasakladı. Nordea Bank AB sözcüsü Afroditi Kellberg’in telefonda belirttiği üzere Nordea yönetim...
Şebnem Ertan 26 Ocak 2018