Reklamı kapat

Weiss Ratings’e Göre Yeni ABD Yasaları İnsanları Kripto Paralara Yöneltebilir

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 26 Mayıs 2018
40 görüntülenme

30 Mayısta Federal Rezervleri, dalgalı piyasalarda depozito güvencesiyle korunan fonları kullanarak yapılan ticareti yasaklayan Volcker kuralının düzenlenmesi hakkında konuşmak için toplanacak.

Weiss Ratings bu toplantıda “ABD banka düzenlemeleri Volcker kuralının etkilerini azaltmaya hazır” diyerek dikkatleri çekiyor ve bu daha çok Amerika’lının yatırım yolu olarak kriptoyu seçmesine sebep olabilir.

Firma blogunda şöyle yazdı: “Büyük bankaların başka insanların paralarıyla –bizlerin paralarıyla- risk almasını istiyorlar. Bankaların 2008 borç krizine sebep olan varlıklarla işlem yapmaları konusunda yeşil ışık yakıyorlar.”

Hem Martin Weiss hem de Juan Villaverde bu durumun 2008de olduğu gibi Amerika finans piyasalarında dengesizliğe sebep olacağına inanıyor.

“2008’de de günümüzde olduğu gibi bankalara aşırı bağlılık var, sadece depozito kurumu ve muhafızlık açısından değil, aynı zamanda da küresel sermaye piyasasının ana akışkanlık kaynağı olarak.”

Onlara göre bunun çözümü yatırımlarda kripto paraları kullanmak.

“Kriptolar güvenilir depozito konusunda bankalardan çok daha iyi iş yapıyorlar, teknolojinin bankacılık dünyasında işleri kökünden değiştirmediğini düşünmek oldukça zor.”

Bu fikir günümüz Amerikalılarınınkiyle büyük ölçüde örtüşüyor çünkü %65’i Bitcoin’i bankaların sağladıklarına oranla daha güvenli yatırım aracı olarak görüyorlar.

Her ne kadar uyarı bayrakları sallasalar da bankalar Volcker kuralını kafa karıştırıcı görüyorlar. Fed’in 30 mayıstaki toplantısı büyük ihtimalle bazı sınırlamaların netleştirilmesiyle sonuçlanacak.

Yasaların tamamen yada kısmen yürürlülükten kaldırılması düşünülmüyor, özellikle de 2008 krizi hala birçok yöneticinin aklında canlıyken.

Cryptovest

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

apple wallpaper
Apple Bitcoin ve Ethereum Sonrası Ripple’ı Da Uygulamasına Ekledi Macintosh ile devrim yaratan teknoloji devi Apple, cep telefonlarında otomatik olarak yüklü gelen borsa uygulamasında Bitcoin ve Ethereum sonrasında artık Ripple’a da yer verecek. Kripto koin aralarında ABD Doları [USD], Euro [EUR], Büyük Britanya Poundu [GBP], Kanada Doları...
Burak Can Senyelli 26 Mayıs 2018