Western Union CEO’su: Ripple Para Transferlerini Daha Ucuza Yapmıyor

Google News

Finansal hizmetler devi Western Union’ın CEO’su Hikmet Ersek yaptıkları teste göre Ripple Labs şirketinin kripto parası olan XRP’nin para transferlerini daha ucuza yapmadığını söyledi.

Western Union’ın para transfer hizmetleri için Ripple’ın XRP’sini test etmeye başlayacağını duyurmasıyla birlikte bu haber kripto para çevrelerinde geniş yankı uyandırmıştı. Ancak aylarca süren testlere rağmen XRP, CEO Ersek’i hizmetlerinde herhangi bir mali fayda sağlayacağına ikna edemedi.

Ersek Ekonomi Kulübüne verdiği röportajda şunları söyledi:

“Westen Union sürekli maliyeti düşük değil vesaire şeklinde eleştiriliyor ancak yaptığımız testlerde bunun daha iyi hale getirildiğini göremedik…”

Ersek ayrıca Western Union’ın ödeme sisteminin halihazırda çok etkili olduğunu ve bunu blokzincir teknolojisiyle değiştirmenin herhangi bir gelişme sağlamadığını belirtti. Ersek’e göre şirket dijital varlıklar için zaten yıllardır buna benzer bir sistem sunuyor hatta Western Union kripto parayı kesinlikle 30 yıldan uzun süredir kullanıyor.

Ripple’ın başkan yardımcısı Asheesh Birla, Western Union’ın XRP’yi düşük sıklıkta kullanmış olduğundan dolayı XRP’nin faydalarını algılayamadığını belirtti. Western Union Ripple’ın XRP protokolü xRapid ile yalnızca 10 ödeme gönderdi.

Birla, Western Union’ın geleneksel sistemlerde olduğu gibi XRP ile ayda milyonlarca işlem yapması durumunda farkı görmesinin daha muhtemel olacağını belirtti.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku