WIF Coin ve O 4’üne Dikkat: Balinalar Alıp Satıyor!

WIF Coin ve O 4’üne Dikkat: Balinalar Alıp Satıyor!
WIF Coin ve O 4’üne Dikkat: Balinalar Alıp Satıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

WIF coin, PEPE gibilerinin yer aldığı kripto piyasası, 15 Mayıs’ta büyük yatırımcıların veya “balinaların” dikkate değer transferler ve alım satımlar yapmasıyla önemli bir hareketliliğe tanık oldu. Blockchain analiz platformları tarafından takip edilen bu hareketler, kripto alanındaki potansiyel yatırım stratejilerine ve trendlere ışık tutuyor.

Coinbase Institution büyük ETH çıkışı görüyor

Büyük kripto para birimi işlemlerini takip etme konusunda uzmanlaşmış bir platform olan Whale Alert’e göre, 15 Mayıs’ta yaklaşık 22,35 milyon dolar değerinde 7.742 ETH’lik devasa bir transfer gerçekleşti. Bu işlemin kaynağı, popüler borsanın kurumsal yatırımcılara hizmet veren bir kanadı olan Coinbase Institutional’dı. Dikkat edilmesi gereken nokta, son günlerde bu adresten gerçekleşen tek önemli çıkış bu değil. Son iki gün içinde aynı adresten toplam 28.997 ETH çekildi, bu da yaklaşık 83,8 milyon dolara tekabül ediyor. Whale Alert tarafından “bilinmeyen cüzdan” olarak etiketlenen bu fonların varış yeri bilinmiyor.  

 Robinhood ve O 10 Platformdan, SOL ve 12 Altcoin İçin Müjde!

Balina, kâr amacıyla PEPE biriktiriyor

Başka bir blockchain analiz platformu olan Spot On Chain, bir balina ile meme’den ilham alan kripto para birimi PEPE’nin dahil olduğu büyüleyici bir ticareti ortaya çıkardı. Platformun verileri, 1 Aralık 2023 ile 12 Şubat 2024 arasında bir balina adresinin, 1,40 trilyonluk şaşırtıcı bir PEPE biriktirmek için kabaca 1,56 milyon dolar gibi önemli bir miktar harcadığını gösteriyor.

Ancak hikaye ilginç bir hal alıyor. Verilerin bildirilmesinden sadece 14 saat önce, aynı balina adresi başarılı bir satış gerçekleştirdi. Ayrıca meme coin için yeni bir tarihi zirveye işaret eden fiyata 140,4 milyar PEPE’yi sattı. Bu stratejik hamle, ABD dolarına sabitli bir stablecoin olan DAI’de 1,57 milyon dolar üretti. Balinanın bu satışla başlangıçtaki yatırımının tamamını geri kazanmayı başarması dikkat çekicidir.

GME ve WIF coin balinaları aktif

Ortaya çıkan trendlere odaklanan bir blockchain analiz platformu Lookonchain, dikkat çekici olay daha bildirdi. Görünüşe göre kripto alanında yeni oluşturulan iki yeni adres, harekete geçti. Bu adresler, KuCoin borsasından toplam 3.045 SOL (yaklaşık 438.000 dolar) çekti. Bu fonlar daha sonra ortalama 0,019 dolar fiyatla trade edildi. Zira önemli miktarda başka bir meme token olan GME’yi satın almak için kullanıldı. Toplam GME alımı 22,79 milyona ulaştı.

Yeni yatırımcıların bu hamlesi kripto topluluğu içinde spekülasyonlara yol açtı. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere 2021 başındaki “GameStop destanından” ilham alan bu coin, gündemde idi. Zira GME’nin kaderi dalgalı bir seyir izledi. Yeni fon akışı, geçmişte Dogecoin ve Shiba Inu gibi meme coinlerde tanık olunan olguya benzer şekilde, potansiyel olarak bir fiyat artışını tetikler. Ancak bu tür fiyat hareketlerinin genellikle abartılı reklamlardan ve medya trendlerinden kaynaklandığını belirtmekte fayda var. Yani çoğunun, yerleşik kriptoları destekleyen temel temellerden yoksun olduğunu unutmamak çok önemli.

Lookonchain ayrıca başka bir balina adresini içeren önemli bir işlem bildirdi. Bu özel adres, daha az bilinen bir token olan WIF varlıklarının önemli bir kısmını daha köklü Solana (SOL) kripto para birimiyle değiştirmeyi seçti. Ticaret, her biri ortalama 2,92 dolar fiyatla satılan 440.121 WIF’yi içeriyordu. Üstelik yaklaşık 1,3 milyon dolar değerinde toplam yaklaşık 9.000 SOL ticareti gerçekleşti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

WIF Coin ve O 4’üne Dikkat: Balinalar Alıp Satıyor!