Wollo: Çocuklar İçin Kripto Para

Google News

İpleri yetişkinlerin elinde olan bir market alanı olarak çocuklar kripto para dünyasına adım atmakta zorlanıyor. Fakat Pigzbe gibi şirketler bu duruma göz yummayacak ve çocukların sektörün geleceğine hazır olması için elinden geleni yapacak gibi.

ÇOCUKLAR VE KRİPTO PARALAR: TANIŞTIRILMALI  MI?

Kripto paraların geçtiğimiz yılda, birçok ana şirket ve medya şirketinin kripto para dünyası ve blockchain teknolojisine adım atmasıyla dünyanın ilgi odağı olduğu yadsınamaz bir gerçek.

Bitcoin kullanıcıları arasında popüler olan bir deyim ise “Büyükannem Bitcoin kullanana kadar, genel bir benimsenme seviyesine ulaşılmamıştır.” Yine de bu sözün dışarıda bırakılan şu ki, dünyanın her bir yanında kripto paraların cazibesini ve faydalarını kavramaya hala uzak olan 2.2 milyar çocuk var.

Fakat eğer kripto paralar geleceğimizde benimsenmiş bir kavram olacaksa bugünün çocukları bu şaşırtıcı teknolojiyi nasıl kullanacaklarını öğrenmek zorundalar. Çocuklara odaklı yeni bir blockchain kuruluşu olan Pigzbe ise tam olarak bunu yapmayı planlıyor.

Pigzbe interaktif bir mobil uygulama ile çalışan çocuk dostu bir kripto para donanım cüzdanı kullanıyor. Şirket bu yolla çocukların kripto paralara ve ilgili teknolojilere olan ilgisini arttırmayı umuyor.

Pigzbe’nin ürettiği donanım cüzdanları ise eski usul kumbaraların papucunu dama atmak için bir çaba diyebiliriz. Pigzbe ekibinin ifade etmeyi sevdiği sözcüklerle “Pink Pigzbe” çocukların paranın geleceğine dair bir bakış açısı geliştirmesine yardımcı olmakla beraber basit ekonomik değerleri öğrenmeleri için de bir araç.

Pigzbe’den gelen resmi açıklamada:

“Pigzbe’yi ebeveynlerin çocuklarına kazanma, biriktirme ve para yönetimi konusunda temel kavramları öğretmesine yardımcı olacak, zararsız ve heyecan verici bir araç olarak düşünün. Aynı zamanda çocukların kripto paraların dünyasına adım atması için bir başlangıç noktası sunuyor. “

Şeklinde açıklama yapıldı.

TEMEL EKONOMİ EĞİTİMİ OLMAZSA OLMAZ

Pigzbe, çocuklara kumbaraların bu yeni versiyonu ile oynama ve onu öğrenme izni vererek, bir gün kendi yağlarında kavrulmaya başladıklarında gerekli olacak olan temel para prensiplerini çocuklara öğretmeyi amaçlıyor.

Donanım cüzdanı ve mobil uygulama ile beraber Pigzbe ayrıca Stellar bazlı bir token olan Wollo’yu da fiziksel nakitin yerine geçecek bir birim olarak kullanıyor. Buna biraz bakış açısı kazandırmak gerekirse kumbaraların içindeki liralar ne ise Pigzbe’nin içindeki Wollo da öyle olacak.

Pigzbe çocukların ve ebeveynlerin Wollo’yu Pigzbe ekosisteminde finansal bir interaksiyon aracı olarak kullanmasını destekliyor. İster ev işleri karşılığında çocuklara para ödemek için olsun ister harçlık dağıtımı için, Pigzbe teknoloji ile ilgilenen ebeveynlerin çocuklarını kripto paralarla tanıştırabileceği bir platform olarak kendini gösterdi.

Küçük yaşta ekonomi ve finans üzerine verilen eğitimlerin çocuklar üzerindeki etkileri yadsınamaz. Bugün birçok insan finansal anlamda sorunlar yaşıyor ve bunun kısmen sebebi küçüklüklerinden beri temel finansal literatürün bu bireylere hiç öğretilmemiş olması. Pigzbe ise aile dostu kripto para teknolojileri içinde kendi alt sektörünü yarattı ve bunu yaparak bir probleme eğlenceli ve kolay bir yolla ışık tuttu.

Resmi açıklamalarda yine yazıldığı gibi:

“Amacımız gençler ve kalbinde genç olanlar için tasarlanmış bir koin ve ürün ile kripto paraların dünyaca kabul görmesi sürecini hızlandırmak.”

Bitcoinist

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku