Reklamı kapat

xDai Nedir? STAKE Coin Ne İşe Yarar?

Emre Borsan
Emre Borsan 1 hafta önce
63 görüntülenme
xDai Nedir? STAKE Coin Ne İşe Yarar?

xDai nedir? xDai (STAKE), ABD dolarının fiyatına sabitlenen ve Proof-of-Stake mekanizmasıyla çalışan bir stablecoin projesidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede STAKE’i inceleyeceğiz. Ayrıca, yatırımcılar tarafından merak edilen xDai nedir, ne sunar, STAKE coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi soruları yanıtlayacağız. Şimdi gelin fiyatı dolara endeksli bu kripto para birimini birlikte inceleyelim. Ripple (XRP) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

xDai nedir?

xDai (STAKE), değeri ABD dolarına sabit şekilde işlem gören bir kripto para birimidir. Bu kripto paranın bir Blockchain ağı da bulunmaktadır. xDai Chain, hızlı ve ucuz işlemler için tasarlanan, son derece istikrarlı bir Blockchain’dir. Bu ağ, temelde ödemeleri kolaylaştırmayı ve kullanıcılara iyi bir deneyim sunmayı amaçlamaktadır. Bunun için Proof-of-Stake (PoS) konsensüs mekanizmasını kullanmaktadır. PoS, kullanıcıların tokenlerini staking için kullanabilmesine izin verir. Bunu yapanlar, ağın güvenliğine katkıda bulunurlar.

Nisan 2017’de kurulan platform, Ethereum’un açık kaynaklı bir halka açık yan zinciri olan POA Network tarafından oluşturulmuştur. Platform, geliştiricilere Ethereum’da kod yazmanın kolay ve etkili bir yolunu sağlar. Aynı zamanda POA Network’den yararlanan akıllı sözleşmeler için bir çerçeve de sunar. Bununla birlikte ekosistemin stablecoin varlığı, DAI kripto para biriminin bir türevi olarak çalışır. Kullanıcılar, ağ içerisinde hızlı ve güvenli ödemeler yapabilmektedir.

xDai ne sunar?

xDai, Dex Wallet mobil uygulaması sayesinde birçok kullanım durumuna sahiptir. Buna göre kullanıcılar, cüzdan uygulaması aracılığıyla başka bir kullanıcıya token gönderebilmekte ve alabilmektedir. Bununla birlikte, stablecoin’lerini staking için kullanarak pasif gelir elde etmeleri de mümkündür. Stablecoin, ABD dolarının değerini 1:1 oranında takip ettiği için aynı zamanda bir değer deposudur. Kullanıcılar, bu kripto paraya yatırım yaparak riskten kaçınabilmekte ve fonlarını saklayabilmektedir.

xDai Chain, yakın zamanda Gnosis Chain ile birleşmiştir. Bu nedenle ağ, artık Gnosis Chain olarak hizmet vermektedir. Kullanıcılar şu anda, yerel kripto para birimi olan STAKE’i Ethereum Mainnet üzerinden GNO’ya çevirebilmektedir.

STAKE coin nedir? Ne işe yarar?

Bu ekosistemin yerel kripto para birimi STAKE coin’dir. Bu kripto para, ABD dolarının fiyatını 1:1 oranında takip eder yani bir stablecoin’dir. Kullanıcılar, ekosistem içerisinde STAKE’lerini staking yoluyla kilitleyebilmektedir. Bu, varlıkların, bir akıllı sözleşmeye belirli bir vade ile kilitlenmesi anlamına gelir. Bunu yapan kullanıcılar, vade sona erdiğinde ek token ödülleri kazanır. Bu bakımdan stablecoin, sahiplerinin pasif gelir elde etmesini sağlar. Bununla birlikte isteyen kullanıcılar, STAKE coin’lerini GNO’ya çevirebilmektedir.

xDai nedir? STAKE coin nasıl alınır?

STAKE coin şu anda HitBTC, Uniswap ve Gate.io borsalarında alınıp satılabilen bir kripto paradır. İlgili yatırımcılar ilk olarak bu borsalardan birine üye olmalıdır. Bunun ardından yatırımcılar, cüzdanlarına para yatırarak doların eşdeğeri olan bu kripto parayı satın alabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SpankChain Nedir? SPANK Ne İşe Yarar?
SpankChain Nedir? SPANK Ne İşe Yarar? SpankChain nedir? SpankChain (SPANK), aracıları ortadan kaldıran ve merkeziyetsiz şekilde çalışan Blockchain tabanlı bir eğlence platformudur. Kriptokoin.com olarak bu makalede SpankChain’i inceleyeceğiz. Bununla birlikte yatırımcıların merak ettiği SpankChain nedir, ne sunar, SPANK coin nedir, ne işe yarar,...
Emre Borsan 1 hafta önce