Reklamı kapat

Ripple 2019 Fiyat Analizi: 1 Dolar Öncesi Kritik Direnç Seviyeleri

Mesut İnan
Mesut İnan 26 Ocak 2019
0 görüntülenme

Diğer tüm kripto paralarda olduğu gibi XRP fiyatının zor bir yıl geçirdiği sır değil. Zor bir sene ile birlikte Ripple ortaklıklar kuruyor ve altyapı inşa ediyor. Bu durum XRP’nin piyasa yeniden toparlanmaya başladığı zaman bir ralli yaşamasını gerektirecek güçlü temellere sahip olduğuna işaret ediyor. Peki varsayalım ki böyle bir durum gerçekleşti. O zaman 2019 yılında hangi seviyeleri görmeyi bekleyebiliriz? İşte buyurun size 2019 yılı XRP fiyat analizi.

Fiyat Analizinde Vurgulanması Gereken Önemli Noktalar

  • Ripple geçen yıl xRapid protokolünü destekleyen bankalarla ve diğer işletmelerle ortaklık kurmakta zorlandı.
  • Ripple, sistemlerinin küresel ölçüde SWIFT’in yerini alacağını umuyor.
  • Daha uzun bir süre içerisinde meydana gelecek yukarı yönlü bir yükseliş 0.44, 0.60 ve 1.00 dolar değerlerinde ciddi dirençle karşılaşıyor.
  • Eğer tüm bu seviyeler kırılabilirse, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşana kadar Ripple nispeten sorunsuz bir şekilde ilerleyebilir.

Günlük grafiğe baktığımızda, ilk büyük engelimizin 0.44 Dolar civarındaki bir değerde olduğunu görebiliriz. 0.44 Dolarlık değer sadece bu seviyede meydana gelen önceki direnci değil aynı zamanda 100 günlük hareketli ortalamanın son zirvesiyle aynı hizada olduğunu gösteriyor. Bu durum geriye doğru giden bir yörüngede ilk ana direnç noktası gibi görünüyor.

Günlük olarak kalacak ama görüşümüzü genişletiyoruz. Bir sonraki ana direnç seviyesinin yaklaşık 0,60 $’da olduğunu görüyoruz. Bu seviye aşağı yönlü bir durum söz konusu olduğunda, fiyat sürekli destek oluyor ve fiyatı aşağıya çektiğimiz an itibariyle direnç gösteriyor.

XRP fiyat analizi: 1.00 $ direnci

Bu ölçekte, son ana direnç seviyesinin beklenildiği gibi yaklaşık 1,00 ABD doları olarak geleceği de artık açıkça ortaya çıkıyor. Bu seviyeden sonra, daha fazla tahminde bulunmak için gerçekten yeterli tarihsel bir direnç söz konusu değil, ancak 1.00 $’lık fiyat kırıldıktan sonra, önceki Tüm Zamanların En Yüksek seviyesine (ATH) nispeten hızlı bir gidişin çok da uzak olmayacağı muhtemel.

Tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru bir sonraki koşunun  2019’da gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini söylemek imkansız, ancak bu kilit direnç seviyelerinin kırılması gerçekleştiği zaman yukarıda belirtilenler Ripple fiyatı ile ilgili olarak size net bir fikir verecektir.

Her zaman olduğu gibi, XRP fiyat hareketiyle ilgili tüm güncellemeler için Kripto Koin’de kalmaya devam edin.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Eşler Arası Bitcoin Takas Platformu LocalBitcoins Hacklendi Popüler uçtan uca (P2P) Bitcoin alım satım platformu LocalBitcoins’e yetkisiz bir kaynaktan erişim sağlandı. Platform güvenlik açığını doğruladı ve bu güvenlik açığına üçüncü şahıs niteliğinde bir zaafiyetin neden olduğunu açıkladı. Localbitcoins Forumu  Hizmet Dışı Bugün erken saatlerde...
Mesut İnan 27 Ocak 2019