XRP, ADA, MATIC, BTC ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Stratejileri!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
769 görüntülenme
XRP, ADA, MATIC, BTC ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Stratejileri!

Hisse senedi piyasaları yükseliş eğilimini sürdürürken, kripto yatırımcıları BTC ve XRP gibi altcoin fiyatlarının hangi yöne gideceğini seçmeden önce bu haftaki Federal Reserve açıklamalarını bekliyor. ABD hisse senedi piyasalarındaki güç ve ABD dolar endeksindeki (DXY) zayıflık, kötü durumdaki kripto para sektöründe alımları çekebilir mi? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, öğrenmek için grafikleri inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

ABD hisse senedi piyasaları yeni hafta başındaki toparlanmasını sürdürmeye çalışıyor. Yatırımcı güvenini artırabilecek sebeplerden biri, gösterge 10 yıllık tahvil getirisinin %3.924’e gerilemiş olması. Bununla birlikte, hisse senedi piyasalarındaki yükseliş hissi, düşük performans göstermeye devam eden kripto piyasalarına yansımadı. Bitcoin’in 4 Mart’tan bu yana BTC dar aralıklı ticareti, bir sonraki yönlü hareket hakkında belirsizlik olduğunu gösteriyor.

XRP
Günlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Genel olarak, düşük volatilite dönemlerini volatilitede bir artış izler. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, enflasyon ve faiz artırımlarına ilişkin görünüm için Fed Başkanı Jerome Powell’ın 7 Mart ve 8 Mart’ta yapacağı kongre konuşmaları izlenecek. Daha sonra, 10 Mart’ta Şubat ayı iş raporunun açıklanması oynaklığı artırabilir.

BTC, ETH, BNB ve XRP analizi

Bitcoin (BTC): Ayılara avantaj sinyali veriyor

Bitcoin, 22.800 doların üzerine çıkmak için mücadele ediyor, bu da ayıların seviyeyi dirence çevirmeye çalıştığını gösteriyor. Hareketli ortalamalar bir düşüş geçişini tamamlamak üzere ve göreli güç endeksi (RSI) negatif bölgede. Bu da ayılara avantaj sinyali veriyor.

Fiyat mevcut seviyeden aşağı dönerse, BTC 21.480 dolarlık kritik desteğe düşebilir. Bu seviye boğalar ve ayılar arasında çetin bir mücadeleye sahne olabilir. Ayılar zirveye çıkarsa, BTC düşüşünü psikolojik olarak önemli olan 20.000 dolar seviyesine kadar uzatabilir. Öte yandan, fiyat 21.480 dolardan toparlanırsa, boğalar 22.800 dolardaki genel engeli aşmak için bir kez daha girişimde bulunacak. Bunu başarabilirlerse, BTC 25.250 dolara doğru yükselmeye başlayabilir.

Ethereum (ETH): Alıcılar ve satıcılar arasında kararsızlık var

ETH, 3 Mart’taki keskin düşüşün ardından dar bir aralıkta işlem görüyor. Bu, alıcılar ve satıcılar arasında kararsızlığa işaret ediyor.

Ayılar fiyatı 1.544 doların altına düşürürse, avantaj onların lehine dönebilir ve ETH 1.461 dolardaki güçlü desteğe doğru düşebilir. Bu seviyenin yine güçlü bir destek olarak davranması muhtemel. Fiyat bu seviyeden geri dönerse, ETH bir süre daha 1.461 dolar ile 1.743 dolar arasında sıkışıp kalabilir. Artan yönde, boğaların bir geri dönüş sinyali vermek için fiyatı hareketli ortalamaların üzerine itmesi ve sürdürmesi gerekecek. ETH daha sonra 1.680 dolar – 1.743 dolar direnç bölgesinin üzerine çıkmaya çalışabilir. Bu olursa, ETH 2.000 dolara doğru yolculuğuna başlayabilir.

Binance Coin (BNB): En az direnç yolu aşağı yönlü

BNB’nin mevcut seviyeden sığ geri çekilmesi, boğaların agresif alım yapmadığını gösteriyor. Aşağı eğimli 20 günlük EMA (301 dolar) ve negatif bölgedeki RSI, en az direnç yolunun aşağı yönlü olduğunu gösteriyor.

Ayılar fiyatı 280 doların altına çekerse, BNB düşüş eğilimini tamamlayacak. Bu, ilk hedefe doğru 245 dolardan ve ardından 222 dolardan aşağı doğru bir hareket başlatabilir. Boğalar düşüşü önlemek istiyorsa, 280 dolarlık desteği şiddetle savunmak ve fiyatı hızla 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar. Bu, genel direncin 318 dolardan yükselme olasılığını artırabilir.

Ripple (XRP): Traderlar, rallilerde satış yapıyor

XRP, 3 Mart’ta 0,36 dolar desteğinden toparlandı ve 20 günlük EMA (0,38 dolar) yakınında güçlü satışla karşılaştı. Bu, duyarlılığın negatif olduğunu ve traderların rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

Fiyat 0,36 doların altına düşerse, XRP azalan kanal modelinin destek çizgisine ulaşabilir. Alıcılar XRP fiyatını kanalın içinde tutmak için bu düşüşü satın alabilir. Ancak XRP için 0,36 dolardaki engeli aşmak zor olabilir. İlk güç işareti, kanalın direnç çizgisinin üzerinde bir kırılma ve kapanış olacaktır. Bu, daha fazla alım çekebilir ve XRP, muhtemelen ayılardan sert bir dirençle karşılaşacağı 0,43 dolara yükselmeye çalışabilir. Ripple (XRP) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

ADA, MATIC, DOGE ve SOL analizi

Cardano (ADA): Ralliler satılıyor

ADA, 3 Mart’ta 0,32 dolarlık destekten sekti ancak boğalar, fiyatı 0,34 dolarlık genel direncin üzerine çıkaramadı. Bu, rallilerin satıldığını gösteriyor.

XRP

Ayılar yine fiyatı 0,32 dolarlık desteğin altına düşürmeye çalışacak. Başarırlarsa, ADA agresif satışlara tanık olabilir. ADA 0,26 dolara ulaşana kadar büyük bir destek yok. Fiyat 0,32 dolardan toparlanırsa ve hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa, bu olumsuz görüş yakın vadede geçersiz olabilir. Bu, ters H&S modelinin sağ omzunun oluşma olasılığını artırabilir.

Polygon (MATIC): Boğalar ve ayılar arasında kararsızlık var

MATIC, 5 Mart’ta boğalar ve ayılar arasında kararsızlığa işaret eden bir gün içi şamdan modeli oluşturdu.

Düşen 20 günlük EMA (1,23 dolar) ve 41’in altındaki RSI, ayılar için avantaj sağlıyor. MATIC, 1,05 dolar seviyesindeki sağlam desteğe düşebilir. Alıcıların bu seviyeyi agresif bir şekilde savunması bekleniyor. Çünkü, bunun altında bir kırılma ve kapanış MATIC’i 0,90 dolara ve ardından 0,69 dolara düşürebilir. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden yükselirse veya 1,05 dolardan güçlü bir şekilde geri dönerse, talebin daha düşük seviyelerde olduğunu gösterecektir. Bu, ayıların yeniden güçlü bir savunma oluşturabileceği 20 günlük EMA’ya bir rahatlama rallisi başlatabilir.

Dogecoin (DOGE): Rallilerde satış görüyor

DOGE, 5 Mart’ta bir toparlanma girişiminde bulundu, ancak günün mum çubuğundaki uzun fitil, rallilerde satış yapıldığını gösteriyor.

XRP

Düşen 20 günlük EMA (0,08 dolar) ve aşırı satım bölgesine yakın RSI, ayıların hakimiyette olduğunu gösteriyor. Satıcılar, fiyatı 0,07 dolar yakınındaki kritik desteğin altına çekerek konumlarını daha da güçlendirmeye çalışacaklar. Bu seviye bozulursa, DOGE 0,06 dolarlık model hedefine ulaşabilir. Yukarı çıkarken, dikkat edilmesi gereken ilk direnç 0,08 dolar. Bu seviye ölçeklenirse, DOGE 0,10 dolara doğru bir toparlanma başlatabilir.

Solana (SOL): Boğalar toparlanmayı başaramadı

Boğalar, 5 Mart’ta SOL’de bir toparlanma başlatmaya çalıştı, ancak günün mum çubuğundaki uzun fitil, 20 günlük EMA (22,32 dolar) yakınında satış gösteriyor.

XRP

Ayılar, fiyatı 19.68dolar yakınındaki güçlü desteğin altına çekmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, satış yoğunlaşabilir ve SOL 15 dolar yakınındaki güçlü desteğe doğru düşebilir. Aksine, fiyat 19.68 dolardan toparlanırsa, düşüşlerde birikim anlamına gelir. Boğalar daha sonra fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya çalışacak. Bu olursa, SOL direnç çizgisine yükselebilir. Direnç çizgisi ile 27,12 dolar arasındaki bölge, dikkat edilmesi gereken kilit alan olmaya devam ediyor. Çünkü bunun üzerinde bir kırılma SOL’u 39 dolara fırlatabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Altın Fiyatları İçin Rekor Tahmin: Tarih Bile Kondu!
Altın Fiyatları İçin Rekor Tahmin: Tarih Bile Kondu! Fireside Investments’ın CEO’su Pierre Lassonde’ye göre, Rusya gibi ülkeler, Rusya’nın Ukrayna’daki çatışmasının ardından doların silah haline gelmesinin nedeniyle ABD dolarını elden çıkarmaya çalıştıkça, altın fiyatları önümüzdeki beş yıl içinde 2.400 dolara kadar çıkacak. “2.300 ile 2.400 dolar...
Vural Erkan 2 hafta önce