Reklamı kapat

Ripple’dan Devasa Hamle: 1 Milyar XRP Bitcoin Piyasasında

Mesut İnan
Mesut İnan 21 Nisan 2019
0 görüntülenme

Kriptokoin.com – Dolaşımdaki XRP arzı, Ripple, varlıklarının bir kısmını sattığında ve daha fazla kurumsal oyuncu alana girdiğinde sabit bir miktarda büyümeye devam ediyor.

Toplamda yaklaşık 100 milyar XRP var ve Ripple bu miktarın yarısından fazlasına sahip durumda. Kripto para kaynağı CoinMarketCap, Ripple’ın elinde tuttuğu XRP’yi dolaşımdaki arzın bir parçası olarak görmüyor, bu da piyasaya giren yeni XRP’nin takibini kolaylaştırıyor.

Geçmiş verilere göre, 16 Aralık’ta kripto para kaynağı, XRP’nin dolaşımdaki arzını 40,9 milyar olarak belirtmişti. Bugün bu rakam 41.9 milyarda.

CoinMarketCap, 16 Aralık 2018

CoinMarketCap, 20 Nisan 2019

Ripple, XRP’nin büyük çoğunluğunu emanette kilitli tutuyor. Her ay, şirket bir milyar XRP yayınlıyor, tezgah üstü piyasada küçük bir kısmını satıyor ve geri kalanını emanete geri döndürüyor. CoinMarketCap, XRP’nin şu anda dolaşımda olduğunu belirlemek için Ripple’ın “dağıtılmış ve“ dağıtılmamış ”koinler üzerindeki kendi ağ verilerini kullandığını söylüyor.

Kripto para balina gözlemcileri, Ripple’ın XRP’sinin hareketlerini izliyor.

Geçen hafta, Ripple 36.1 milyon $ değerinde toplam 107.000.000 XRP devretti. Bu işlemlerin birinde Ripple’ın, dijital varlıklarının yaklaşık 6.7 milyon $’ lık kısmını üçüncü bir tarafa sattığı görülüyor.

Yukarıdaki işleme ek olarak, geçen hafta gerçekleşen Ripple işlemlerinin geri kalanı şu şekilde:

  1. 9.4 Milyon Dolar değerindeki 28,000,000 XRP Ripple’dan XRP II cüzdanına transfer edilmiş durumda.
  2. 10.1 Milyon Dolar değerindeki 30,000,000 XRP Ripple’dan bilinmeyen bir cüzdana transfer edilmiş durumda.
  3. 3 Milyon Dolar değerindeki 9,000,000 XRP Ripple’dan Ripple OTC dağırım cüzdanına transfer edilmiş durumda.
  4. 3.6 Milyon Dolar değerindeki 10,726,155 XRP bilinmeyen bir cüzdandan Ripple OTC dağıtım cüzdanına transfer edilmiş durumda.
  5. 3.3 Milyon Dolar değerindeki 10,000,000 XRP Funding Wallet 1 isimli cüzdandan bilinmeyen bir cüzdana transfer edilmiş durumda.

Ripple, 2018 yılında toplam 535 milyon dolarlık XRP sattığını açıklamıştı. 535 milyon dolarlık XRP miktarının 171 milyon dolarlık kısmını şirket, doğrudan kurumsal katılımcılara satmış durumda. XRP’nin geri kalanı programlı olarak kripto para borsalarına ve Ripple ile devam eden anlaşmaları olan diğer şirketlere satılmış vaziyette.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokoin.com’u Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Müjde! Ethereum Yakın Vadede 200 Dolara Yükselebilir Kriptokoin.com – Ethereum (ETH) fiyatı, ABD doları karşısında 170 ABD doları yakınında aşağı yönde iyi destek görmeye devam ediyor. Fiyat 165 dolar ve 169 dolarlık direnç seviyelerinin üzerinde pozitif bir bölgeye oturdu. ETH/USD paritesinin 4 saatlik grafiğinde...
Serkan Eser 21 Nisan 2019