XRP Coin ve SOL ETF Ne Zaman? Standard Chartered Cevapladı!

XRP Coin ve SOL ETF Ne Zaman? Standard Chartered Cevapladı!
XRP Coin ve SOL ETF Ne Zaman? Standard Chartered Cevapladı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SEC’in Ethereum ETF’leri onaylamasının ardından gözler diğer kripto paralara çevrildi. Solana, spekülatif listenin başında yer alıyor. Ayrıca, SEC ile yasal bir savaş içinde olan Rippple’ın yerel tokeni XRP Coin de listede. Peki bu tokenlere dayalı bir ETF mümkün mü ve ne zaman? Standard Chartered’dan Geoffrey Kendrick, diğer kripto ETF’lerini şimdilik olası görmüyor. Ancak Kendrick’e göre, ETH ETF’lerinin onayı ETH ve benzeri kriptoların menkul kıymet olmadığı anlamına geliyor.

Analist: SOL ve XRP Coin için ETH ancak 2025’te!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere SEC, spot Ethereum ETF’lere yeşil ışık yaktı. Bunun ardından Standard Chartered Bank analisti Geoffrey Kendrick, başka kripto ETF’lerinin olasılığını değerlendirdi. Kendrick, bir sonraki bölümünün 2025’te köşede olabileceğini söylüyor. Analist, “Diğer coin’ler (SOL, XRP Coin) için de piyasalar nihai ETF statülerine bakacak. Ancak bu muhtemelen 2024 değil 2025 hikayesi olacak” diyor.

Kendrick’e göre Perşembe günü spot Ethereum ETF‘lerinin onayı, ETH’nin SEC tarafından bir menkul kıymet olarak sınıflandırılmadığını, dolayısıyla daha önce 2023 XRP Coin vakası gibi durumlarda inceleme altında olan diğer ETH benzeri coinlerin de menkul kıymet olarak kabul edilmeyebileceğini ima ediyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Bazı durumlarda çekirdek teknoloji ETH’ye o kadar benziyor ki, SEC’in ETH pozisyonu göz önüne alındığında bunların menkul kıymet olduğunu iddia etmesi zor olacaktır. Kripto endüstrisi şu anda koridorun her iki tarafında da siyasi desteğe sahip gibi görünüyor.

XRP Coin

Solana üzerindeki ETF spekülasyonları arttı

SEC, BlackRock ve Fidelity gibi şirketlerin sekiz spot Ethereum ETF için 19b-4 formlarını onayladı. Ancak, ülkede diğer kripto spot ETF’lerinin onayı için muhtemelen uzun bir yol var. Spot Ethereum ETF ihraççılarının alım satıma başlamadan önce S-1 kayıt beyanlarının yürürlüğe girmesi gerekiyor. Bu da günler veya haftalar alacak bir süreç. Dikkatler, bir sonraki ETF paketini alması muhtemel kripto para birimlerinin üzerinde. Bunlar arasında, Solana spekülatif listenin başında geliyor.

Eski Beyaz Saray İletişim Direktörü ve alternatif yatırım firması SkyBridge’in yönetici ortağı Anthony Scaramucci, bir Solana ETF’sinin sırada olduğu konusunda iyimser sesler arasındaydı. Scaramucci dünkü spot Ethereum ETF onaylarının ardından “Bir SOL ETF alacağız, hazır olun,” diye yazdı. CNBC sunucusu Brian Kelly de Solana için bir ETF şansı üzerine spekülasyon yaptı. Kelly Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Solana’yı muhtemelen bir sonraki olarak düşünmelisiniz. Bitcoin, Ethereum ve Solana muhtemelen bu döngü için üç büyükler.” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

XRP Coin ve SOL ETF Ne Zaman? Standard Chartered Cevapladı!