XRP Fiyatı Bu Haberle Fırladı: Ripple’ı Seçtiler!

xrpp
xrpp
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bhutan Kraliyet Para Otoritesi, Ripple ile ortaklaşa CBDC’sini denemeye başlayacak. Nikkei raporlarına göre Ripple (XRP), merkez bankası dijital para birimini (CBDC) denemeye başlamak için Bhutan Kraliyet Para Otoritesi ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Amaç, kişisel ve uluslararası havalelerin kolaylığını artırmak için Blockchain teknolojisini Bhutan’ın mevcut ödeme altyapısına dahil etmek. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Butan merkez bankası, CBDC ortağını seçti: XRP

San Francisco merkezli şirket, merkezi olmayan defter teknolojisini Bhutan’ın mevcut ödeme sistemine entegre edecek. Pilot aşamada, CBDC sınır ötesi havaleler ve diğer ödeme hizmetleri için kullanılacak. Brad Garlinghouse Ripple CEO’su, şirketinin birden fazla CBDC türünün etkileşime girmesine izin verecek bir platform geliştirmek istediğini söyledi. Bu ortaklık bir süredir var gibi görünüyor. Çünkü Bhutan merkez bankasındaki ödeme sistemleri direktörü Tashi Yezer, Ripple’ın Nisan ayında APAC bölgesi için düzenlediği konferansta konuşmacılardan biriydi.

Ripple, Mart ayının başlarında merkez bankaları için özel olarak tasarlanmış bir defter olan XRP Ledger’ın özel versiyonunu duyurdu. Anında, enerji açısından verimli ve güvenilir bir çözüm sergiliyor. Ripple CTO’su David Schwartz kısa süre önce XRP Ledger’da merkez bankalarının ağlarını kurmasına izin veren federe yan chainler kavramını tanıttı. Ayrıca proje, “CDBC’lerin Geleceği” başlıklı bir “beyaz kitap” da yayınladı. Temmuz ayında, RippleNet genel müdürü Asheesh Birla, ekibinin uzun süredir merkez bankalarıyla görüştüğünü söyledi. Şirket, ülkedeki yasal sorunlara rağmen işinin Amerika Birleşik Devletleri dışında gelişmeye devam ettiğini iddia ediyor.

the-royal-monetary-authority-of-bhutan-will-start-trialing-its-cbdc-in-partnership-with-ripple

Yazma sırasında XRP 0,9644 dolardan el değiştiriyor ve son 24 saatte %5 artış kaydetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

XRP Fiyatı Bu Haberle Fırladı: Ripple’ı Seçtiler!