Reklamı kapat

XRP Merkezli SBI Holdingi 468 Bankaya Hizmet Veren Çinli Kuruluşla Ortak Oldu

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 8 Ağustos 2018
0 görüntülenme

SBI Holding’in son finansal raporunda, firma dijital varlıklara dayanan yeni bir ekosistemin kurulması yoluyla birliktelik / ortaklıklar / ortak girişimler oluşturarak dünya çapındaki erişimini nasıl genişleteceğini açıklamıştı.

Bu vizyon doğrultusunda, firma Ping An’ın yan kuruluşu OneConnect ile bir ortak girişim kurdu. İkincisi, Çin’de en büyük finetech SaaS (Software As A Service) platformları arasında yer alıyor. Ping An, sigorta, bankacılık ve finansal hizmetler sektörleri ile uğraşan bir Çin holdingi. OneConnect’in yan kuruluşu, küçük ve orta ölçekli bankalara finetech servis çözümleri sunmakta.

Çin’de 468 Bankaya Hizmet Veriyor

OneConnect, Ping An’ın Blokzincir teknolojisi, Biyometrik Tanımlama ve bulut teknoloji kaynaklarına erişerek Çin’de 468 banka ve 1.890 finans kurumuna hizmet veriyor ve ayrıca ayrıca Hong Kong ve ASEAN (Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği) ülkelerindeki bankalara da hizmet veriyor.

SBI Holding’in bir temsilcisi, yeni ortak girişimiyle ilgili olarak aşağıdakileri söyledi:

SBI ve Ping An arasındaki işbirliğinin, Çin’deki Japon bölgesel finans kurumlarının dışa açılmasına da fayda sağlayacağına inanıyoruz.

Anlaşmanın şartları arasında ortak girişimin %60’ını elinde bulunduran SBI, OneConnect ve An Ke (Ping An’ın diğer bir yan kuruluşu) ortaklaşa %40’a sahip.

Bu ortak girişim çok önemli, çünkü Ripple Şirketi gibi diğer SBI ortaklarının da bu yeni gelişmeden faydalanmasını mümkün kılıyor. Ripple şirketi ve SBI Holding, 2 yıldan uzun bir süredir ortaklar ve SBI Ripple Asia Co olarak bilinen firmayı kurdular.

Daha önce de belirtildiği gibi, OneConnect ile yapılan ortak girişim, SBI’nın erişebilirliğini ve potansiyel olarak SBI Ripple’i Çin’e kadar genişletiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter‘da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

IOTA’da İç Savaş: Altcoin Yüzde 20 Geriledi Internet of Things (Nesnelerin İnterneti) üzerine odaklanan ve endüstri 4 devrimi ile birlikte gittikçe önem kazanacak bu teknoljinin veri ve market tabanını oluşturmak isteyen IOTA’da sular durulmuyor. Geçtiğimiz sene içerisinde Microsoft haberi ile birlikte önemli bir ivme...
Serkan Eser 8 Ağustos 2018