XRP Merkezli SBI Holdingi 468 Bankaya Hizmet Veren Çinli Kuruluşla Ortak Oldu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SBI Holding’in son finansal raporunda, firma dijital varlıklara dayanan yeni bir ekosistemin kurulması yoluyla birliktelik / ortaklıklar / ortak girişimler oluşturarak dünya çapındaki erişimini nasıl genişleteceğini açıklamıştı.

Bu vizyon doğrultusunda, firma Ping An’ın yan kuruluşu OneConnect ile bir ortak girişim kurdu. İkincisi, Çin’de en büyük finetech SaaS (Software As A Service) platformları arasında yer alıyor. Ping An, sigorta, bankacılık ve finansal hizmetler sektörleri ile uğraşan bir Çin holdingi. OneConnect’in yan kuruluşu, küçük ve orta ölçekli bankalara finetech servis çözümleri sunmakta.

Çin’de 468 Bankaya Hizmet Veriyor

OneConnect, Ping An’ın Blokzincir teknolojisi, Biyometrik Tanımlama ve bulut teknoloji kaynaklarına erişerek Çin’de 468 banka ve 1.890 finans kurumuna hizmet veriyor ve ayrıca ayrıca Hong Kong ve ASEAN (Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği) ülkelerindeki bankalara da hizmet veriyor.

SBI Holding’in bir temsilcisi, yeni ortak girişimiyle ilgili olarak aşağıdakileri söyledi:

SBI ve Ping An arasındaki işbirliğinin, Çin’deki Japon bölgesel finans kurumlarının dışa açılmasına da fayda sağlayacağına inanıyoruz.

Anlaşmanın şartları arasında ortak girişimin %60’ını elinde bulunduran SBI, OneConnect ve An Ke (Ping An’ın diğer bir yan kuruluşu) ortaklaşa %40’a sahip.

Bu ortak girişim çok önemli, çünkü Ripple Şirketi gibi diğer SBI ortaklarının da bu yeni gelişmeden faydalanmasını mümkün kılıyor. Ripple şirketi ve SBI Holding, 2 yıldan uzun bir süredir ortaklar ve SBI Ripple Asia Co olarak bilinen firmayı kurdular.

Daha önce de belirtildiği gibi, OneConnect ile yapılan ortak girişim, SBI’nın erişebilirliğini ve potansiyel olarak SBI Ripple’i Çin’e kadar genişletiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter‘da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

XRP Merkezli SBI Holdingi 468 Bankaya Hizmet Veren Çinli Kuruluşla Ortak Oldu

Yorumlar kapalı.