XRP için Müjde: Popüler Oyunda Ödeme Seçeneği Oldu!

XRP için Müjde: Popüler Oyunda Ödeme Seçeneği Oldu!
XRP için Müjde: Popüler Oyunda Ödeme Seçeneği Oldu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aylık 200 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip popüler çevrimiçi oyun platformu Roblox, ödeme seçeneklerini giderek büyüyen bir hayran kitlesine sahip bir kripto para birimi olan XRP coini içerecek şekilde genişletiyor. Bu heyecan verici gelişme bugün BitPay tarafından  X üzerinden resmen duyuruldu. İşte detaylar…

XRP sahipleri, Roblox’ta ödeme yapabiliyor

Bugün itibariyle XRP sahipleri, oyun içi ödemelerin yönetiminden sorumlu şirket Xsolla ile yapılan işbirliği sayesinde kripto varlığın Roblox’ta kabul edilen bir ödeme yöntemi haline gelmesine sevinebilirler. Tanınmış bir kripto para birimi ödeme işlemcisi olan BitPay, bu entegrasyon için kripto cüzdanlarıyla sorunsuz bir bağlantı sağlanmasında önemli bir rol oynayacak. Windows, macOS, Android, iOS, Xbox One ve PlayStation 4 dahil olmak üzere bir dizi ana platformdan erişilebilen Roblox, yaklaşık 65,5 milyon aktif kullanıcının günlük katılımını sağlayan devasa bir sanal oyun alanıdır.

Etkileyici bir şekilde, bu kullanıcıların %44’ü 13 yaşın altındadır. 2023’ün ilk çeyreğinde, Roblox kullanıcıları oyun içi satın alımlar için toplu olarak 773 milyon dolar gibi şaşırtıcı bir harcama yaptı. Xsolla, XRP gibi kripto para birimlerinin ödeme ekosistemine entegrasyonunu aktif olarak sürdürmektedir. Ağustos 2022’de, otomatik bir kripto yönetim platformu olan Coinchange Financials Inc. ve canlı yayına yönelik bir sosyal Web3 platformu olan TradeZing ile bir ortaklık başlattılar. Birlikte, değiştirilebilir olmayan tokenler (NFT’ler) için bir ödeme çözümü geliştirmeyi amaçladılar. Ağustos 2023’te Xsolla, Crypto.com ile güçlerini birleştirdi. Böylece bu şirketin ödeme çözümünü Xsolla’nın Pay Station platformuna dahil etti.

Xsolla ve BitPay ortaklığı

Xsolla ve BitPay arasındaki işbirliği, yaklaşık 9 yıl önce başladı. Yani, hizmetin ilk olarak Bitcoin (BTC) cinsinden ödemeleri kabul etmeye başladığı 2014 yılına dayanmakta. Eylül 2023’te BitPay ve Xsolla, PayPal USD (PYUSD) ödemelerini tanıttı. Böylece,  tüketiciler için ödeme çözümleri sağlama yolculuklarında başka adımı daha işaret etti. Roblox’un XRP’yi kabul etme kararı, kripto dünyasının ana akım hizmetlere sürekli entegrasyonunda önemli adımdır. Zira XRP sahipleri için yeni olanaklar sunmakta. Böylece kriptoları günlük işlemlerin gerçekleştirilmesinde meşru bir araç olarak sağlamlaştırıyor.

Stablecoin Devi Çarpıcı Hamlesini Açıkladı! Neler Olacak?

Kripto para meraklıları ve Roblox kullanıcıları artık bu entegrasyonun avantajlarından yarar sağlıyor. Böylece oyun içi satın alımlarını ve platform içindeki işlemlerini basitleştirme şansına sahipler. Bu hamle aynı zamanda Roblox’u oyun endüstrisinde önemli bir yere konumlandırıyor. Zira proje,  sürekli gelişen kripto finans ortamını kucaklıyor. Ancak bu XRP kararının piyasayı nasıl etkileyeceğini ise zaman gösterecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

XRP için Müjde: Popüler Oyunda Ödeme Seçeneği Oldu!