XRP, SOL, ADA, DOGE ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

XRP, SOL, ADA, DOGE ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!
XRP, SOL, ADA, DOGE ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası haftalık açılışta parladı. Ancak bunun devam edip etmeyeceği belirsiz. Bitcoin ve XRP dahil altcoinlerde bir yükseliş trendi başlatmak için aşılması gereken önemli genel direnç seviyeleri neler? Kripto para analisti Rakesh Upadhyay Kripto para analisti Rakesh Upadhyay, öğrenmek için grafikleri inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Riske karşı duyarlılığın, belirli kripto para birimlerinde alım ilgisini artırması mümkün. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, yükseliş faaliyetinin görüldüğü alanlardan biri Grayscale Bitcoin Trust (GBTC). Grayscale’in yasal zaferleri GBTC’deki iskontoyu 2021’den bu yana en düşük seviyesine indirdi. Bu durum, yatırımcıların tröstün nihayet bir spot Bitcoin ETF’sine dönüşme olasılığını hesaba kattığını gösteriyor.

XRP
Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

Fiyat kötü haberlerde destek seviyelerinin altına düşmediğinde ve olumlu haberlerde genel direncin üzerine çıktığında, short’ların güveninin azaldığını gösterir. Bu da yakın vadede yukarı hareket olasılığını artırır.

BTC, ETH, BNB ve XRP analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Son birkaç gündür hareketli ortalamalar arasında işlem gören Bitcoin, 16 Ekim’de boğaların fiyatı 20 günlük EMA’nın (27.224 dolar) üzerine çıkarmasıyla belirleyici bir hamle yaptı. İvme daha da arttı ve BTC 28.143 dolar direncinin üzerine fırladı.

Ancak, ayıların agresif bir şekilde daha yüksek seviyelerde satış yapması ve fiyatı 28.143 doların altına çekmesi nedeniyle coşku kısa sürdü. 20 günlük EMA yükselmeye başladı ve RSI pozitif bölgeye sıçradı. Bu da boğaların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Alıcılar 28.143 doların üzerinde bir kapanış gerçekleştirirse, BTC’nin 30.000 dolara ve ardından 31.000 dolara doğru ilerlemesi mümkün. Aşağı yönde, 50 günlük SMA’nın (26.715 dolar) altında bir kırılma ve kapanış, avantajı ayılar lehine çevirecektir. BTC’nin önce 26.000 dolara ve ardından 24.800 dolara düşmesi olası.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

ETH son birkaç gündür 1.531 dolar ile 1.746 dolar arasında gidip geliyor. Genel olarak, bir aralıkta, traderlar desteğin yakınında satın alır ve dirençte satarlar.

XRP

Alıcılar 12 Ekim’de 1.521 dolara kadar olan düşüşü satın alarak bir rahatlama rallisi başlattı. Boğalar 16 Ekim’de fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya çalıştı. Ancak mum çubuğundaki uzun fitil ayıların agresif satış yaptığını gösteriyor. Fiyat mevcut seviyeden aşağı dönerse, ayılar fiyatı 1.521 doların altına çekmek ve sürdürmek için bir girişimde daha bulunacak. Eğer başarılı olurlarsa, ETH’nin 1.368 dolara kadar düşmesi mümkün. Aksine, boğalar yine fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya ve sürdürmeye çalışacak. Eğer bunu başarırlarsa, ETH’nin 1.746 dolara sıçraması olası. Bu seviyede yine ayıların güçlü satışlarının olması muhtemel.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB 203 dolardaki güçlü destekten toparlandı ve 16 Ekim’de düşüş trendi çizgisinin üzerine çıktı. Ancak, mum çubuğundaki uzun fitil ayıların rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

20 günlük EMA (210 dolar) düzleşti ve RSI orta noktanın üzerinde. Bu da düşüş momentumunun zayıfladığını gösteriyor. Boğalar yine bu durumdan faydalanmaya ve fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışacak. Eğer daha yüksek seviyeleri korurlarsa, bu durumun alçalan üçgen formasyonunu geçersiz hale getirmesi mümkün. BNB’nin 235 dolara ve ardından 250 dolara yükselmesi olası. Bu yükseliş görünümü, fiyat düşerse ve 203 dolarlık hayati desteğin altına gerilerse reddedilecektir. BNB’nin daha sonra 183 dolara kadar düşmesi olası.

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP son birkaç gündür 0,41 dolar ile 0,56 dolar arasındaki geniş aralıkta sıkışmış durumda. Boğalar, hareketli ortalamalarda sert bir dirençle karşılaşması muhtemel olan bir geri çekilme başlatmaya çalışıyor.

XRP fiyatı hareketli ortalamalardan aşağı dönerse, her küçük rahatlama rallisinin satıldığını gösterecektir. Bu da XRP fiyatının 0,46 dolara düşme olasılığını artıracaktır. Bu seviye de tutunamazsa, XRP fiyatının 0,41 dolara kadar inmesi mümkün. Aksine, boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarırsa, bu daha düşük seviyelerde sağlam bir alım olduğunu gösterecektir. Boğalar XRP fiyatını daha sonra 0,56 dolara yükseltmeye çalışacaktır. Ancak, ayıların bu seviyeyi şiddetle koruması bekleniyor.

SOL, ADA, DOGE ve TON analizi

Solana (SOL) fiyat analizi

Solana 16 Ekim’de 22,50 dolarlık kısa vadeli direncin üzerine çıktı. Böylece, boğaların kontrolü ele almaya çalıştığını gösterdi.

XRP

Boğalar fiyatı ters baş ve omuz formasyonunun boyun çizgisine itti. Ancak seviyeyi aşmayı başaramadı. Bu, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir direnç. Çünkü üzerinde bir kapanış yükseliş kurulumunu tamamlayacaktır. SOL’un daha sonra 27,12 dolara ve ardından formasyon hedefi olan 32,81 dolara doğru bir yükseliş hareketi başlatması mümkün. Ayılar yukarı yönlü hareketi engellemek istiyorsa, fiyatı hızla 50 günlük SMA’nın (20,56 dolar) altına çekmeleri gerekecek. SOL’un daha sonra 18,50 dolara kadar düşmesi olası.

Cardano (ADA) fiyat analizi

Cardano’nun 0,24 dolar civarındaki güçlü destekten sıçraması, boğaların bu seviyeyi şiddetle savunduğunu gösteriyor.

xrp

Yukarı yönlü en yakın direnç hareketli ortalamalardan geliyor. Alıcılar 16 Ekim’de bu engeli aşmaya çalıştı. Ancak mum çubuğundaki uzun fitil daha yüksek seviyelerde satış olduğunu gösteriyor. Eğer boğalar mevcut seviyeden fazla uzaklaşmazlarsa, 0,28 doların üzerinde bir ralli olasılığı artacaktır. Bu seviye yine bir direnç olarak davranabilir. Ancak boğalar temizlerse ADA’nın 0,30 dolara ulaşması olası. Aşağı yönde izlenmesi gereken önemli seviye 0,24 dolar. Fiyat hareketli ortalamalardan aşağı dönerse, 0,24 doların altına düşme olasılığını artıracaktır. Bu önemli desteğin altında bir kırılma, ADA’yı 0,22 dolara ve ardından 0,20 dolara düşürebilir.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

Dogecoin 14 Ekim’de 0,06 dolarlık kırılma seviyesine kadar toparlandı. Bu da daha düşük seviyelerin alıcıları çektiğini gösteriyor.

20 günlük EMA (0,06 dolar) düzleşiyor ve RSI orta noktaya yakın. Bu da muhtemelen satış baskısının azalacağına işaret ediyor. Alıcılar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarır ve korursa, 0,07 dolara yeni bir yükselişin başladığını gösterecektir. Bu seviyenin yine sert bir engel olarak hareket etmesi olası. Ancak boğalar temizlerse DOGE’nin 0,08 dolara ulaşması mümkün. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden aşağı dönerse, DOGE’nin 0,055 ila 0,06 dolar aralığında kalışını bir süre daha uzatacağını gösterecektir.

Toncoin (TON) fiyat analizi

Toncoin (TON) 12 Ekim’den bu yana hareketli ortalamaların altında işlem görüyor. Ancak ayıların bu zayıflıktan yararlanamamış olması olumlu bir işaret. Bu, daha düşük seviyelerde satış eksikliğini gösterir.

XRP

Boğalar fiyatı tekrar hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya çalıştı. Ancak mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların rahatlama havasında olmadığını gösteriyor. Satıcılar yine fiyatı 1,89 doların altına çekmeye çalışacak. Ayrıca, daha derin bir düzeltme başlatacak. Aşağı yönde bir sonraki destek 1,80 dolar ve ardından 1,60 dolar. Boğalar bir geri dönüş sinyali vermek istiyorsa, fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarmak ve sürdürmek zorunda kalacaklar. TON’un önce 2,20 dolara, ardından da 2,31 dolara yükselmesi mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

XRP, SOL, ADA, DOGE ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!