XRP, SOL, AVAX, DOGE Coin ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

XRP, SOL, AVAX, DOGE Coin ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!
XRP, SOL, AVAX, DOGE Coin ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı menzile bağlı ve altcoin’ler yükselişte olsa da güçlü ABD doları önemli bir engel teşkil edebilir. Bitcoin bir aralıkta sıkışıp kalacak mı, yoksa kartlarda bir kırılma mı var? DOGE Coin dahil büyük altcoin’ler nasıl davranacak? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, öğrenmek için grafikleri inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Fed Başkanı Jerome Powell, Mart’ta faiz indirimi umutları boşa çıkardı. Ancak Powell faiz indiriminin muhtemelen bu yıl gerçekleşeceğini söyledi. Fed yorumları ve güçlü makroekonomik veriler, Fed’in faiz indirimi beklentilerini geçen yılın sonundaki 150 baz puandan 2024’te 120 baz puana düşürdü. Bu durum ABD Dolar Endeksini (DXY) 11 haftanın en yüksek seviyesine çıkardı.

Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

Tarihsel olarak Bitcoin, ABD doları ile ters korelasyon içinde hareket ediyor. Dolayısıyla dolardaki güçlenme yakın vadede Bitcoin için bir rüzgar etkisi yaratabilir. Boğalar lehine küçük bir olumlu gelişme ise Ocak ayında BlackRock ve Fidelity’nin spot Bitcoin ETF’lerine toplamda yaklaşık 4,8 milyar dolarlık güçlü giriş olması. ETF’lere girişlerin devam etmesinin aşağı yönü sınırlaması mümkün.

BTC, ETH, BNB ve SOL Coin analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Ayılar, tekrarlanan denemelerden sonra bile Bitcoin’i 20 günlük EMA’nın (42.463 dolar) altına indiremedi. Bu da boğaların seviyeyi şiddetle savunduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 44.000 ila 44.700 dolar genel direnç bölgesine itmeye çalışacak. Bu, ayıların savunması için kilit bölge olmaya devam ediyor. Çünkü çabalarında başarısız olurlarsa, BTC’nin 50.000 dolarlık psikolojik seviyeye fırlaması mümkün.

Öte yandan, fiyat 44.700 dolardan düşerse, BTC’nin bir süre dar bir aralıkta konsolide olması muhtemel. Ayılar, BTC’yi 41.394 doların altına düşürürlerse zirvede olacaklar. BTC’nin daha sonra 40.000 dolara ve sonunda 37.980 dolara kayması olası.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Ether birkaç gündür hareketli ortalamaların altında işlem görüyor. Ancak ayılar fiyatı 2.100 dolarlık güçlü desteğe çekmeyi başaramadı. Bu da daha düşük seviyelerden alım yapılabileceğini gösteriyor. Boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya çalışıyor. Bunu yaparlarsa, ETH’nin 2.400 dolar seviyesine meydan okuması mümkün.

Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, boğaların ayıları alt ettiğini gösterecektir. ETH’nin 2.600 dolara ve ardından 12 Ocak gün içi en yüksek seviyesi olan 2.717 dolara yükselmesi olası. Tersine, fiyat genel dirençten aşağı dönerse, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğuna işaret edecektir. Bunun da ETH’yi bir süre daha 2.100 ila 2.400 dolar aralığında tutması mümkün.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB 4 Şubat’ta 50 günlük SMA’dan (300 dolar) sıçradı. Ancak boğalar bu gücün üzerine bir şeyler inşa etmekte zorlanıyor. Alıcıların azalan üçgen formasyonunu geçersiz kılmak için düşüş trendi çizgisindeki genel engeli aşması gerekecek. Eğer başarılı olurlarsa, BNB’nin 320 dolara ve ardından 338 dolara yükselmesi olası.

Bu varsayımın aksine, fiyat düşer ve 50 günlük SMA’nın altına inerse, ayıların küçük rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösterecektir. BNB’nin daha sonra 288 dolarlık güçlü desteğe düşmesi olası. Bu seviye parçalanırsa, BNB düşüş düzenini tamamlayacak. Bunun da 260 dolara doğru bir aşağı hareket başlatması olası.

Solana (SOL) fiyat analizi

Solana, hareketli ortalamaların yakınında boğalar ve ayılar arasında zorlu bir savaşa tanık oluyor. Son birkaç günün fiyat hareketi, bir kırılma ile tamamlanacak ve 107 doların üzerinde kapanacak olan ters bir H&S modeli oluşturuyor. Bu yükseliş formasyonunun hedefi 125 dolar. 117 dolarda küçük bir direnç var. Ancak bunu aşması muhtemel.

Alternatif olarak, fiyat kırılır ve hareketli ortalamaların altında kalırsa, boğaların pes ettiğine işaret edecektir. SOL’un, boğaların koruması için önemli bir seviye olan 79 dolara inmeye başlaması mümkün. Çünkü çatlarsa bir sonraki durak 64 dolar olacaktır.

XRP, ADA, AVAX ve DOGE Coin analizi

Ripple (XRP) fiyat analizi

Ayılar, 31 Ocak ve 1 Şubat’ta XRP’yi 0,50 doların altında tutamadı. Böylece, 3 Şubat’ta 20 günlük EMA’ya (0,53 dolar) doğru bir toparlanma başlattı. Fiyatın 4 Şubat’ta 20 günlük EMA’dan aşağı dönmesi, duyarlılığın olumsuz olmaya devam ettiğini ve traderların rallilerde satış yaptığını gösteriyor. Eğer 0,50 dolarlık destek ortadan kalkarsa, XRP’nin 0,46 dolara kadar düşmesi mümkün.

DOGE Coin

Aksine, fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, boğaların 0,50 dolarlık desteği şiddetle savunduğunu gösterecektir. RSI’daki pozitif ayrışma da yakın vadede bir toparlanmaya işaret ediyor. Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, XRP’nin ayı trend çizgisine doğru bir ralli denemesi olası.

Cardano (ADA) fiyat analizi

Cardano son birkaç gündür 20 günlük EMA’nın (0,50 dolar) yakınında seyrediyor. Bu da boğalar ile ayılar arasındaki kararsızlığa işaret ediyor. 20 günlük EMA düzleşti ve RSI orta noktanın hemen altında. Bu da yakın vadede menzile bağlı bir hareket olduğunu gösteriyor.

DOGE Coin

Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, ADA’nın ayı trend çizgisine yükselmesi mümkün. Boğaların yakın vadede potansiyel bir trend değişikliğine işaret etmek için bu engeli aşması gerekecek. Aşağı yönde, fiyat 0,48 doların altına düşerse, ayıların üstünlüğü ele geçirmeye çalıştığını gösterecektir. ADA’nın 0,46 dolara ve daha sonra kanalın destek hattına kayması olası.

Avalanche (AVAX) fiyat analizi

Avalanche 3 Şubat’ta düşüş trendi çizgisinden yön değiştirdi. Ancak boğaların 20 günlük EMA’yı (34,55 dolar) savunmaya çalışması olumlu bir işaret. Fiyat mevcut seviyeden yukarı dönerse, azalan kanalın üzerine çıkma olasılığı artacaktır. Bu gerçekleşirse, AVAX’ın 44 dolara yükselmesi mümkün. Ardından psikolojik olarak önemli 50 dolar seviyesine bir ralli girişimi de olası.

DOGE Coin

Ayılar yukarı yönlü hareketi engellemek istiyorsa, fiyatı hızlı bir şekilde 32 dolarlık en yakın desteğin altına çekmeleri gerekecek. Bunu yaparlarsa, AVAX’ın kanalın 24 dolar yakınındaki destek hattına doğru düşmesi olası.

Dogecoin (DOGE Coin) fiyat analizi

DOGE Coin 20 günlük EMA’nın (0,08 dolar) altında işlem görmeye devam ediyor. Ancak boğalar fiyatın simetrik üçgen formasyonunun boğa trend çizgisinin altına düşmesine izin vermedi. DOGE Coin fiyat yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, üçgen içindeki kalışını birkaç gün daha uzatacağını gösterecektir. DOGE Coin ayı trend çizgisine yükselmeye çalışacaktır.

DOGE Coin

Bir sonraki trend hareketinin üçgenin üstünde veya altında bir kırılma ile başlaması muhtemel. DOGE Coin fiyatı üçgenin üzerine çıkarsa, 0,10 ila 0,11 dolarlık direnç bölgesine gitmesi mümkün. Aksine, üçgenin altında bir kırılma, DOGE Coin için 0,07 dolar ve ardından 0,06 dolara düşüş için kapıları açacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

XRP, SOL, AVAX, DOGE Coin ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!