Reklamı kapat

Resmileşti: Yahoo Japan Kripto Para Borsasına Ortak Oluyor

0 görüntülenme

Yahoo Japan Cuma günü bir Japon kriptopara borsasından hisse aldığını açıkladı.

Reuters’in haberine göre Yahoo Japan’ın bir alt kuruluşu olan Z Corporation’ın, BitArg Exchange Tokyo’dan 2-3 milyar yen (yaklaşık $18.6 – $27 milyon) değerinde %40 oranında hisse aldığı açıklandı. Yahoo Japan’ın yaptığı bir açıklamaya göre borsa 2018’in güzünde faaliyete geçecek.

Yahoo Japan yaptığı açıklamada “Yahoo grubunun hizmet faaliyetleri ve güvenlik uzmanlığı geliştirilerek, BitArgo Exchange Tokyo tarafından yürütülen borsaların faaliyetlerini destekliyoruz.” dedi ve “kullanımı kolay ve güvenli” hizmet sunmayı amaçladığını söyledi.

Bu ortaklık söylentileri ilk olarak Mart ayında ortaya çıkmıştı, o sırada Yahoo Japan’ın bu yatırımı Z Corporation ile değil, forex işlem platformu YJFX ile yapacağı söyleniyordu.

Japonya üç milyonluk yurtiçi kripto yatırımcısı ile bir endüstri merkezi ve Yahoo Japan’ın yatırım haberleri ülkenin finansal düzenleyicisi Eternal Link ve FSHO kripto borsalarına yetersiz KYC prosedürleri nedeniyle faaliyetlerine son verme emri verdikten sonra geldi.

Aynı şekilde, bu ay gerçekleşen başka bir ortaklık haberi de Monex Group’tan geldi. Monex Group bu senenin başlarında büyük bir hacklenme olayı yaşayan Coincheck’le ortaklık anlaşması yapacağını açıkladı.

CoinDesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kripto Paralardaki Fiyat Artışının Wall Street’e Etkisi Wall Street Journal’ın (WSJ) 13 Nisan Cuma günü yayınladığı rapora göre, JP Morgan ve Citigroup gibi devlerin her ne kadar ilk çeyrekteki kazançları artsa da, genel anlamda hisse değerleri azaldı. WSJ’nin raporuna göre JP Morgan’ın hisse senedi...
Egehan Karışman 15 Nisan 2018