Bu Yapay Zeka Coin, Tek Duyuruyla Uçuyor!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 5 gün önce
1.624 görüntülenme
Bu Yapay Zeka Coin, Tek Duyuruyla Uçuyor!

Popüler yapay zeka coin projelerinden biri olan SingularityNET (AGIX) için önemli bir gelişme gündeme geldi. AGIX tokenı, ChatGPT’nin son sürümüne yönelik açıklamalar sonrası artış yaşadı. Bilindiği üzere, OpenAI’ın metin tabanlı yapay zeka (AI) platformu ChatGPT’nin popülaritesi, birden fazla alandaki faydası nedeniyle insanların altta yatan teknolojiye olan ilgisini yeniden canlandırdı. İşte detaylar…

Yapay zeka coin, ChatGPT duyurusuyla yükseldi

Yapay zeka odaklı bir kripto para birimi projesi olan AGIX tokeni, yapay zeka sohbet robotu ChatGPT’nin son sürümü GPT-4’ün 14 Mart’ta piyasaya sürülmesinin ardından son 24 saat içinde neredeyse yüzde 50 arttı. Fiyat artışının doğrudan güncellemeyle mi ilgili olduğu yoksa sadece tesadüf mü olduğu hala net değil. Ancak Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin de günlerde önemli bir büyüme kaydettiği için kripto para piyasasının büyümeye devam ettiği açık.

Bu Altcoin, Ünlü Şirketten Yatırım Aldı: Fiyat Fırladı!

GPT-4, önceki sürüm olan GPT-3.5’in bir yükseltmesi ve ses, görüntü ve video girişlerini metne dönüştürme yeteneği de dahil olmak üzere bir dizi yeni işleme özelliğine sahip. GPT-4 ayrıca daha incelikli talimatları işleme yeteneğine sahip. Yapay zeka alanında öne çıkan coin’lerden olan SingularityNET de bu gelişmenin ardından yükseliş yaşadı. AGIX’in değeri şu anda yüzde 38’lik bir artış ile 0.53 dolar seviyelerinde yer alıyor. Coin’deki yükselişi, aşağıdaki günlük grafik aracılığıyla görebilirsiniz:

ChatGPT, Ethereum ağındaki güvenlik açığını buldu

Diğer yandan ChatGPT deneyleri devam ediyor. Coinbase direktörü Conor Grogan GPT-4 ile olan deneyimini paylaşarak sohbet robotuna canlı bir Ethereum akıllı sözleşmesi eklediğini ve bunun istismar edilebilecek birkaç güvenlik açığına işaret ettiğini söyledi. Sözleşme sonunda 2018’de GPT-4’ün işaret ettiği güvenlik açıkları aracılığıyla hacklenmişti.

Buna ek olarak Grogan, analiz edilen akıllı sözleşmenin “kritik güvenlik açıkları içerdiği ve temel alındığı için kullanılmaması gerektiği” sonucuna vardığından, ChatGPT’nin kritik sorunları ve güvenlik açıklarını doğru bir şekilde tanımlayabildiğini gösteren AI bot analizinin ekran görüntülerini yayınladı. Bununla birlikte, AI aracının yeni sürümünün bu güvenlik açıklarını kendi başına keşfedip keşfetmediği tartışma konusu oldu. Yapay zekanın sadece çevrimiçi olarak mevcut olan eski bilgileri vurgulayıp vurgulamadığı konusunda bazı anlaşmazlıklar ortaya çıktı.

Daha fazla yatırımcı geleneksel finansal sistemlere alternatifler aradıkça, kripto para piyasası gelişmeye devam ediyor. Dünya giderek daha fazla dijital hale geldikçe, kripto para birimleri ve Blockchain teknolojisinin küresel ekonomide her zamankinden daha önemli bir rol oynaması muhtemeldir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Fiyatına Dikkat! Tahvil Kralı'ndan Büyük Uyarı!
Bitcoin Fiyatına Dikkat! Tahvil Kralı’ndan Büyük Uyarı! DoubleLine Capital CEO’su ve “Tahvil Kralı” olarak tanınan Jeffrey Gundlach, devam eden piyasa zorluklarına rağmen Federal Rezerv’in önümüzdeki hafta Mart toplantısında faiz oranlarını artırmasını beklediğini ve bunun “son artış olacağını” söyledi! Peki, Bitcoin fiyatı nasıl etkilenecek? İşte...
Emre Borsan 5 gün önce