Bu Yapay Zeka Coin Yeni Ortaklık Duyurdu: Fiyat Zıpladı!

Vural Erkan
Vural Erkan 5 gün önce
12.004 görüntülenme
Bu Yapay Zeka Coin Yeni Ortaklık Duyurdu: Fiyat Zıpladı!

OpenAI’nin ChatGPT’sinin popülerlik kazanmasıyla kripto piyasasında da yapay zeka odaklı projeler ön plana çıkmaya başladı. Şimdi de bu projeler kendilerini geliştirmek için ortaklıklar kuruyor ve işbirliğine gidiyor. Bu doğrultuda, yapay zeka coin projesi Oraichain, yeni nesil yapay zekayı desteklemek için hacker hareketi DoraHacks ile iş birliğine gidiyor.

Yapay zeka coin projesi Oraichain’den ortaklık hamlesi

DoraHacks ve yapay zeka destekli oracle ve Blockchain’ler için ekosistem Oraichain (ORAI), yapay zeka (AI) ve veri ekonomisi için Katman-1 ekosisteminin benimsenmesini hızlandırmak amacıyla bir ortaklık kurdu. İşbirliği kapsamında, önümüzdeki haftalarda ve aylarda, iki grup yeni nesil AI ve Blockchain teknolojilerini desteklemek için çeşitli projeler üzerinde çalışma yapacaklar. Yapılan açıklamalara göre, bu projeler, yapay zeka ile geliştirilmiş merkezi olmayan uygulamaları (dApp’ler), yapay zeka Oracles’ı ve temel altyapıyı içerecek. Bu gelişme, yapay zeka coin fiyatı üzerinde olumlu etki yarattı. Gün içinde ORAI, 5,64 dolardan 5,90 dolara yükseldi. Altcoin, basın zamanında günlük bazda yaklaşık %1,8 artışla 5,8 dolardan işlem görüyordu.

Yapay zeka coin
ORAI günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

DoraHacks, hibeler ve hackathon ödülleri aracılığıyla DoraHacks topluluğunda geliştirilen 3.000’den fazla fikre yaklaşık 30 milyon dolar ödül kazandıran, dünyanın en büyük ve en dinamik multi-chain Web3 geliştirici teşvik platformlarından biri. DoraHacks’i her ay 250.000’den fazla kişi, platformun hackathon’ları, ikramiyeleri, ikinci dereceden finansmanı, mahremiyet oylaması ve diğer faydalı topluluk yönetişimi/finansman araç takımları nedeniyle kullanıyor.

Ortaklık ne getirecek?

DoraHacks ile ortaklık kuran Oraichain, açık kaynak topluluklarını etkili bir şekilde finanse etmek ve yetenekleri işe almak için Dora altyapılarını kullanan seksen kadar büyük Web3 ekosisteminden biri.

Bu ortaklığın birincil amacı, DoraHacks’in geliştirici topluluğu ve platform trafiğini kullanarak Oraichain’in ekosistemini, teknoloji yığınını ve araç setlerini daha geniş bir kitleye tanıtmak ve böylece dünyanın dört bir yanından BUIDLer’ları yapay zeka ve Blockchain kullanım durumları oluşturmaya davet etmek. DoraHacks, bilgisini hem online hem de şahsen hackathon etkinliklerinin, seminerlerin ve demo oturumlarının planlanmasına aktaracak. DoraHacks ayrıca Oraichain Main-net’e doğrulayıcı olarak katılarak ağ güvenliğine aktif olarak katkıda bulunacak ve gelecek hackathon’lara yardımcı olacak.

Yapay zeka coin

Oraichain’in Katman-1 ekosistemi

IBC özellikli Oraichain’in 1. Katmanı, veri bilimcilere verileri organize etme, eğitme, test etme ve Oraichain’in AI Oracle’ına modeller yayınlama ve ardından bunlardan para kazanma araçları vererek, ilgili tüm taraflar için hem açık hem de adil bir yolla açık veri ekonomisi için eksiksiz bir altyapı görevi görüyor.

Son olarak, iki grup birlikte çalışarak, çeşitli ağlarda akıllı sözleşmelerle birlikte çalışabilen Oraichain’in AI destekli dApp’leri ve AI Oracle’ın hizmetleri gibi çığır açan Blockchain ve AI teknolojilerinin gelişimini hızlandırmak istiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Finbold

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu 2 Altcoin Satılıyor! Bu 2 Coin ise Yatırım Alıyor!
Bu 2 Altcoin Satılıyor! Bu 2 Coin ise Yatırım Alıyor! Kripto para piyasası, yaşanan bankacılık krizinin ortasında bir ralliye çıktı. Lider kripto Bitcoin, kısa süre içinde 19 bin dolar seviyesinden 25 bin doların üzerine yolculuk yaptı. Bu da yatırımcıların piyasaya ilgisinin yeniden canlandığını gösteriyor. Bununla birlikte bazı...
Vural Erkan 5 gün önce