Yapay Zeka Coinleri Muhteşem Arttı: Bu 11 Coine Bakın!

Vural Erkan
Vural Erkan 1 ay önce
2.514 görüntülenme
Yapay Zeka Coinleri Muhteşem Arttı: Bu 11 Coine Bakın!

Kripto para piyasası yıla yükselişle başlamasına ve ardından Şubat ayında konsolidasyon aşamasına girmesine rağmen, varlıklarının bir kısmı çift haneli günlük kazançlar kaydediyor. Bu ilerlemelerde yapay zeka coinleri ön plana çıkıyor. Güçlü yükseliş kaydeden 11 AI coini’ni bir göz attık.

Uçuşa geçen yapay zeka coinleri

The Graph (GRT)

The Graph, Blockchain verilerini düzenlemek ve bunlara erişmek için yeni bir yaklaşım sunuyor. Protokolünün yerel tokeni GRT, staking, ağ içindeki ödemeler ve onu bir bağlama eğrisine yatırmak ve indeksleyicilere yetki vermek için ücret kazanmak amacıyla kullanılıyor. Son iki ayda protokolün ağını sorgulayan en yüksek sayıda dApp ile yeni bir rekor kırmdı. Bu da GRT’nin son 24 saatte %31,25 ve önceki yedi günde %97,29’a kadar ilerlemesine katkıda bulundu.

GRT 24 saatlik fiyat grafiği

SingularityNET (AGIX)

SingularityNET’in yerel tokeni AGIX’e gelince, ekosistem ekibinin lansmanı hızla yaklaşan bir AGI veya yapay genel zeka oluşturmak için gece gündüz çalıştığı 2023’ün başından bu yana %900’lük etkileyici bir büyüme kaydetti. Kısa bir süre önce ekip, geleceğe yönelik Mindplex Magazine’in lansmanını ve COTI ile bir ortaklığı duyurarak varlığın mevcut 0,56 dolara doğru sürekli yükselişine katkıda bulundu. Bu, gün içinde %28,95’lik bir artışı ve haftalık %227,87’lik etkileyici bir kazancı temsil ediyor.

AGIX 24 saatlik fiyat grafiği

Fetch.ai (FET)

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Fetch.ai (FET), 13 Ocak’ta tek bir günde %20 artış gösterdi. Topluluk platformun bir araç olarak kullanımının farkına vardığında, Cosmos (ATOM) Blockchain’ler arası iletişim (IBC) ağlarında günlük en çok kazananlardan biri olarak dikkat çekti. Fetch.ai, main-net’te beş milyondan fazla işlem kaydetti. Oysa balinalarından birinin düşük fiyatlarla FET satın almaya devam ediyordu. Ardından değerinin gün boyunca %24,57 artışla 0,5438 dolara yükseldiğini gördü. Bu süreçte hafta boyunca %100,66 artış kaydetti.

FET 24 saatlik fiyat grafiği

Numerai (NMR)

Numerai adlı San Francisco merkezli bir hedge fonu, orijinal bir AI kripto para birimi olan Numeraire tarafından destekleniyor. Numerai, ücretli hisse senedi analistlerini işe almak yerine, NMR token sahiplerinden borsa hakkında tahminler kullanıyor. NMR, basın zamanında, günlük bazda %6,29 artışla 23,97 dolardan işlem görüyordu. Altcoin son bir hafta içinde ise %45,76 artış kaydetti.

Ocean Protocol (OCEAN)

Ocean Protocol adlı açık kaynaklı bir protokol, hem bireyler hem de kuruluşlar için güvenli ve açık veri alışverişi ve para kazanma sağlıyor. Programcıların, hem genel hem de özel veri havuzları dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan verilere güvenli bir şekilde erişim sağlama dahil olmak üzere birçok özelliğinden yararlanan uygulamalar tasarlamasına olanak tanıyor. OCEAN, basın zamanında, günlük bazda %16 artışla 0,5327 dolardan işlem görüyordu. Altcoin son bir hafta içinde ise %50’nin üzerinde artış kaydetti.

Cortex (CTXC)

Ethereum’a dayanan Cortex adlı yeni bir kripto para birimi girişimi, akıllı sözleşmelere AI işlevselliği vermeyi vaat ediyor. Kullanıcılar, Cortex kullanarak AI modelleri satın alabilir ve bunları akıllı sözleşmelere ekleyebilir. Bu, şu anda Ethereum’un akıllı sözleşmeleriyle elde edilebilenden çok daha fazla işlevsellik sağlıyor. CTXC, basın zamanında, günlük bazda %14 artışla 0,3447 dolardan işlem görüyordu. Altcoin son bir hafta içinde ise %24’lük artış kaydetti.

Velas (VLX)

Solana Blockchain’in bir çatalı kullanılarak Velas adlı başarılı bir kripto para birimi oluşturuldu. Velas’ın Blockchain işlemlerini doğrulamak için yapay zekayı kullanma şekli, onu diğer çözümlerden ayırıyor. VLX, basın zamanında, günlük bazda %2,4 artışla 0,02867 dolardan işlem görüyordu. Altcoin son bir hafta içinde ise %2,72 düşüş gördü.

PARSIQ (PRQ)

İzleme ve zeka için yalnızca bu son teknoloji platforma ihtiyacınız var. Bunun nedeni, PARSIQ’un çok çeşitli sektörler için Blockchain analitik araçları sağlamasıyla ünlü olması. PARSIQ sözleşmesinin Ethereum’da başlatıldığını hatırlamak önemli. Geliştiricilerin kaynakları daha iyi sosyal değere sahip kurumsal hedeflere yönlendirmesini sağlıyor. PRQ, basın zamanında, günlük bazda %25 artışla 0,2042 dolardan işlem görüyordu. Altcoin son bir hafta içinde ise %88,8 artış kaydetti.

Yapay zeka coinleri

iExec RLC (RLC)

iExec, kullanıcıların isteğe bağlı bulut bilgi işlem kaynaklarını kullanmalarını ve işlem kapasitelerinden para kazanmalarını sağlayan bir AI Blockchain platformu. iExec platformu, şirketin yerel kripto para birimi olan hizmetler için ödeme olarak RLC’yi kabul ediyor. RLC, basın zamanında, günlük bazda %12 artışla 2,27 dolardan işlem görüyordu. Altcoin son bir hafta içinde ise %31,82 artış kaydetti.

Yapay zeka coinleri

Covalent (CQT)

Node’lar, Blockchain’ler ve veri akışları gibi düzinelerce kaynaktan gelen verileri birleştirme kapasitesinden başka hiçbir neden olmaksızın, Covalent son zamanlarda haber aldı. CQT, basın zamanında, günlük bazda %22 artışla 0,2165 dolardan işlem görüyordu. Altcoin son bir hafta içinde ise %72,11 artış kaydetti.

Yapay zeka coinleri

Phala Network (PHA)

Yapay zeka coinleri arasında Phala Network, gizliliğe daha fazla önem vermesine rağmen, bulut bilgi işlem için AI geliştirmelerine sahip başka bir Blockchain platformu. Amazon AWS veya Google Cloud gibi yerleşik bulut bilgi işlem sağlayıcılarının dağıtılmış bir ikamesi olarak tanıtılıyor. PHA, basın zamanında, günlük bazda %4,74 artışla 0,2086 dolardan işlem görüyordu. Altcoin son bir hafta içinde ise %36 artış kaydetti

Yapay zeka coinleri

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Finbold
  • Analyticsinsight

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin İçin Tarihi An: Golden Cross, Death Cross ile Birlikte!
Bitcoin İçin Tarihi An: Golden Cross, Death Cross ile Birlikte! Analiz, Bitcoin listelerinde ‘ilginç bir dinamik’ oynadığını gösterdiğinden, BTC, 6 Şubat Wall Street açılışında hareketsiz kaldı. Haftanın ilk yarısında Bitcoin fiyat hareketine bakınca, her şey bir ‘golden cross’, bir ‘death cross’ ve Federal Reserve ile ilgili. Bitcoin...
Vural Erkan 1 ay önce