Yapay Zeka ve Metaverse Coin Analizi: Bu 10’u Fırladı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
3.754 görüntülenme
Yapay Zeka ve Mateverse Coin Analizi: Bu 10'u Fırladı!

Bitcoin, son 24 saat içinde son zamanlarda kaybettiği değerinin bir kısmını geri kazanmaya çalıştı, ancak bu noktada durduruldu ve 22.300 dolara geriledi. Altcoinler, EOS dünkü kazanımlarının tamamını kaybederken, günlük ölçekte oldukça durgun. Ancak, yapay zeka ve metaverse coin projelerinden bazıları artış yaşadı. İşte detaylar…

Yapay zeka ve metaverse coin projelerinin değerinde artış

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, son aylarda en çok dikkat çeken konulardan biri, yapay zeka. Bu durum, kripto para alanını da etkiliyor. CoinMarketCap’in yapay zeka ve büyük veri kategorisindeki kripto paralara bakıldığında, son 24 saatte en çok 7 altcoin sıçrama yaşamış gibi duruyor. Özellikle AION, ALBT, ANW, GNY ve AGIX gibi kripto paralar, son 24 saatte yüzde 10’un üzerinde değer kazandı. Pawtocol ve DxChain Token ise yüzde 8.75 ve yüzde 6.71 oranında yükseliş ile gündeme geldi.

Diğer yandan, metaverse coin projelerine bakarsak, WeWay (WWY), son 24 saatte yüzde 43 oranında değer kazandı. Ardından Dypius (DYP) yüzde 18, Xaya (CHI) yüzde 5.98 oranında yükseliş yaşadı.

Piyasadaki son durum nedir?

Geçen hafta sonu düşük işlem hacimleri, Bitcoin’in 23.000 dolar civarında kalmasına yardımcı oldu. Çalışma haftasının başlangıcı, varlığın 24.000 dolara doğru ilerlemesine tanık oldu. Aslında BTC, Çarşamba günü bu seviyeye bir kez dokunmayı başardı, ancak bu, onu geri almak için kısa ve başarısız bir girişimdi. Kripto para birimi, Cuma gününe kadar haftanın büyük bölümünde 23.000 ila 24.000 dolar arasında sıkışıp kaldı. Silvegate sorunları arasında manzaranın değiştiği yer de burası oldu. Bitcoin dakikalar içinde 1.000 doların üzerine düştü ve 18 günün en düşük seviyesi olan 22.000 doların biraz altına geriledi

Yine de, bazı kripto analistleri bu düşüşün arkasındaki olası nedenleri tartışmaya devam ediyor. Fakat, BTC sıçramayı başardı ve bir miktar değer kazandı. Hatta hafta sonu 22.600 dolara yükseldi, ancak başarısız oldu ve 22.300 dolara kadar geri çekildi. Piyasa değeri 430 milyar dolar civarında kaldı ve BTC’nin altcoinler üzerindeki hakimiyeti yüzde 42’nin biraz üzerinde.

Bu 4 Altcoin İçin Alarm: Kripto Şirketi Satıyor!

Altcoin’ler, çoğunun kırmızıya döndüğü Cuma günü benzer bir volatilite yaşadı, ancak son 24 saat oldukça olaysız geçti. Ethereum, Ripple, OKB, Cardano, Dogecoin, Polygon, Polkadot ve Shiba Inu günlük küçük kayıplar yaşıyor. EOS dünün en iyi performansını sergiledi ancak bugün neredeyse tüm kazançlarını kaybetti ve 1,2 dolara geriledi.  Haftanın sonundaki sancılı birkaç güne rağmen, kripto piyasası değeri önem taşıyan 1 trilyon dolarlık çizgiyi korumayı başardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Endişe Büyüyor: Binance Destekli Bu Altcoin Çöküyor!
Endişe Büyüyor: Binance Destekli Bu Altcoin Çöküyor! Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, son zamanlarda olumsuz gelişmelerle haberlerde yer alıyor. Son zamanlarda, daha fazla yatırımcı fonlarını platformdan çekmeye başladıkça, stablecoin’i BUSD’nin piyasa değerinde yüzde 45’lik bir düşüş gördü. BUSD’nin değerindeki ani düşüş, borsanın...
Aslı Dinçer 2 hafta önce