Yapay Zekadan 31 Mayıs için BTC ve XRP Coin Tahminleri!

Yapay Zekadan 31 Mayıs için BTC ve XRP Coin Tahminleri!
Yapay Zekadan 31 Mayıs için BTC ve XRP Coin Tahminleri!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasanın büyük bir kısmı kırmızı renkte işlem görmeye devam ediyor. Lider kripto Bitcoin kritik 60 bin doları kaybetmemek için zorlu bir mücadele veriyor. Altcoinler de genel olarak sert düşüşlere tanık oldu. Yeni bir aya başlarken, bu olumsuz atmosferin ne kadar devem edeceği belirsiz. Bir fikir vermesi açısından yapay zekanın BTC ve XRP Coin için 31 Mayıs tahminlerine baktık.

Yapay zeka 31 Mayıs için Bitcoin fiyatını tahmin ediyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Hong Kong’daki ilk spot Bitcoin ETF’ler beklentileri karşılamadı. Bunun ardından Bitcoin fiyatı 60.000 dolar civarına geriledi. Dahası, yapay zeka algoritmaları önümüzdeki ay için de kötümser. Yapay zeka, Bitcoin’in sıkıntılarının önümüzdeki birkaç hafta içinde sona ereceğini öngörmüyor. Kripto analiz ve tahmin platformu PricePredictions, 31 Mayıs 2024’e kadar BTC’nin 53.476,60 dolara düşeceğini tahmin ediyor. Bu da Bitcoin’in mevcut fiyatında %11,51 daha düşeceği anlamına geliyor.

BTC fiyat tahmini 1 aylık grafik. Kaynak: PricePredictions

Bitcoin fiyat analizi

Aynı zamanda, Ali Martinez ve Michaël van de Poppe gibi kripto uzmanları Bitcoin için parlak bir gelecek görüyor. Martinez “boğa koşusu yeniden başlamadan önce son iki halving olayı (2016’da 189 gün ve 2020’de 87 gün) etrafında uzun bir süre boyunca konsolide olduğunu” gözlemledi. Bitcoin, şu ana kadar 60 gün boyunca konsolide oldu.

Halving’ler etrafında Bitcoin konsolidasyon modelleri. Kaynak: Ali Martinez

Bu arada Michaël van de Poppe, yaklaşan Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısı, işsizlik verileri raporu ve Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun yargılanması da dahil olmak üzere Bitcoin’de potansiyel bir dip yaşanması için çeşitli argümanları vurguladı. Ancak, analist bunu bir toparlanmanın takip edeceğini söyledi.

Bitcoin fiyat hareketi analizi ve tahmini. Kaynak: Michaël van de Poppe

Yapay zeka 31 Mayıs için XRP Coin fiyatını tahmin ediyor

Kripto piyasasındaki derin kayıplardan XRP Coin de istisna değil. Yapay zeka algoritmaları XR Coin için Mayıs sonuna kadar sorunlarının bitmeyeceğini öngörüyor. PricePredictions, XRP Coin fiyatının 31 Mayıs’a 0,479024 dolara düşeceğini tahmin ediyor. Bu da XRP’nin yazı sırasındaki fiyatına göre %3,27’lik bir kayıp anlamına geliyor.

XRP Coin
XRP fiyat tahmini 1 aylık grafik. Kaynak: PricePredictions

XRP Coin fiyat analizi

Şu anda XRP Coin 0,49522 dolardan işlem görüyor. Bu da günlü grafiğinde %3,41’lik bir düşüşe işaret ediyor. Ayrıca altcoin, geçtiğimiz hafta boyunca %10,16 değer kaybetti Dahası, geçen ay %20,43’lük daha önemli bir düşüş yaşadı. Bu arada, Dark Defender takma adlı analist kısa süre önce XRP’nin önceki davranışını göz önünde bulundurarak 1,88 dolara “büyük bir sıçramanın eşiğinde” olduğunu, ancak 0,4623 dolarlık ana destek seviyesine doğru daha da düşerse daha düşük kırılma şansını dışlamadığını belirtti.

XRP Coin
XRP fiyat hareketi analizi ve tahmini. Kaynak: Dark Defender

Analist, daha önce, XRP’nin 2013 ve 2017 yılları arasındaki davranışını anımsatan bir ticaret modeli sergilediğini ve bunun XRP’nin değerinde önemli bir yükseliş trendinden önce geldiğini söyledi. Ayrıca, potansiyel olarak Mayıs ayında 50 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaşacağını ileri sürdü.

XRP Coin
XRP fiyat hareketi analizi ve tahmini. Kaynak: Dark Defender

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yapay Zekadan 31 Mayıs için BTC ve XRP Coin Tahminleri!