Yapay Zekadan 2024 Sonu için Yeni XRP ve SHIB Coin Tahminleri!

Yapay Zekadan 2024 Sonu için Yeni XRP ve SHIB Coin Tahminleri!
Yapay Zekadan 2024 Sonu için Yeni XRP ve SHIB Coin Tahminleri!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasaları 2024 yılı boyunca yatırımcılara ve traderlara büyük heyecan yaşattı. Bu yıl, başlıca kripto para birimlerinin birçoğu için önemli rallilere tanık oldu. Kısa süre içinde SEC hem Bitcoin hem de Ethereum ETF’leri onayladı. Ayrıca, Nisan ayında piyasa BTC’nin halving etkinliğini sahne oldu. Piyasanın bundan sonra nasıl bir seyir izleyeceğin ise belirsiz. Biz de yapay zeka araçlarının XRP ve SHIB Coin için 2024 tahminlerine baktık.

Yapay zeka, 2024 sonu için XRP Coin fiyat tahmin ediyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere XRP, boğa koşusunda büyük ölçüde yer almadı. Bunda Ripple Labs ile ABD SEC arasında uzun süredir devam eden yasal savaştaki son gelişmeler etkili oldu. Bununla birlikte, yine de önemli ölçüde iyimserlik yaratmayı başardı. Önceki fiyat hareketlerine, grafik modellerine ve tokenin yolundaki diğer ilgili gelişmelere dayalı bir tahmin yapan CoinCodex’in yapay zeka algoritmaları, XRP Coin fiyatının yılın sonunda 0,881514 dolar olacağını tahmin ediyor. Algoritma ayrıca XRP Coin için önemli bir dalgalanma öngörüyor. Bu bağlamda Kasım ayında 1,44 dolara kadar bir artış ve zirve olacağını öngörüyor.

XRP fiyatı için 2024 sonu tahmini vurgulanarak yapılan yıllık projeksiyon. Kaynak CoinCodex

Bu arada, OpenAI’nin yapay zeka aracı ChatGPT-4o’dan da XRP Coin için fiyat tahmini aldık. Yapay zeka, XRP fiyatının 31 Aralık’ta 1 dolarda durma olasılığının yüksek olduğunu tahmin ediyor. ChatGPT, tahminin olumlu bir yasal çözüm olasılığını, genel piyasa duyarlılığını ve teknolojik ilerlemenin devam etme olasılığının yüksek olduğunu dikkate aldığını beliriyor. Bu doğrultuda ChatGPT-4o, şu açıklamayı yapıyor:

Bu faktörler göz önüne alındığında, XRP için 2024 sonuna kadar fiyat hedefi (PT) dikkatli bir şekilde 1,00 dolar civarına belirlenebilir. Bu projeksiyon, düzenleyici çözüm potansiyelini, devam eden teknolojik benimsemeyi ve genel olarak olumlu piyasa duyarlılığını hesaba katıyor. Ancak yatırımcılar uyanık kalmalı ve kripto para piyasasının doğasında olan dalgalanmaları ve riskleri göz önünde bulundurmalıdır.

SHIB Coin

Yapay zeka, 2024 sonu için SHIB Coin fiyat tahmin ediyor

Kripto para piyasasındaki varlıkların çoğunun önceki kazançlarını yavaşlattı. Hatta bazıları kazancı tersine çevirmeye başladı. Dolayısıyla Shiba Inu (SHIB Coin) da bir istisna değil. Ancak yapay zeka (AI), popüler meme coin’inin gelecekteki fiyatı konusunda iyimserliğini koruyor. Kritik teknik analiz (TA) göstergelerine dayanan önemli bir kripto alım satım platformu olan PrimeXBT’nin yapay zeka modelleri, bu yılın sonuna kadar SHIB Coin için potansiyel bir fiyat aralığı öneriyor.

Özellikle ChatGPT-4o, SHIB’nin mevcut MACD ve nötr RSI’sında yükseliş sapmasını gösteren PrimeXBT verilerine paralel olarak, hareketli ortalama yakınsama sapmasına (MACD) ve göreceli güç endeksine (RSI) dayanarak 2024 Aralık’a kadar 0,00003 – 0,00005 dolara ılımlı bir büyüme öneriyor.

SHIB Coin

Claude 3 Opus ve Grok’un SHIB Coin fiyat tahminleri

Bu arada, Anthropic’in yeni bir yapay zeka modeli olan Claude 3 Opus, tarihsel grafik modellerini ve artan ana akım benimsemesini göz önünde bulundurarak olası SHIB Coin fiyatını 0,00004 – 0,00006 dolar aralığında belirliyor. Aynı zamanda, PrimeXBT’nin işlem hacmi verileri, Claude’un olumlu tahminiyle uyumlu olarak istikrarlı bir artış gösteriyor.

Son olarak, sosyal medya ve yatırımcı duyarlılığından elde edilen gerçek zamanlı verileri birleştiren Grok, SHIB Coin için 0,000035 – 0,000055 dolar fiyat aralığı öneriyor. Bu tahmini için balina işlemlerini dikkate alıyor. Ayrıca, kripto borsalarında kaydettiği yüksek sosyal medya aktivitesini hesaba katıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yapay Zekadan 2024 Sonu için Yeni XRP ve SHIB Coin Tahminleri!