Dev Şirketlerden Yatırım: Bu 2 Altcoin Büyük Ortaklıklara İmza Attı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 6 gün önce
710 görüntülenme
Yatırım: Bu 2 Altcoin Büyük Ortaklıklara İmza Attı

NFT ve Web3 alanına yönelik iki yeni ortaklık, teknoloji şirketlerinin önümüzdeki dönemlerde bu sektörlere daha fazla ilgi gösterdiğini doğruluyor. Bugün iki altcoin projesi daha yeni ortaklık ve yatırımcılarını duyurdu.

İki altcoin projesinden önemli Web3 ve NFT hamlesi

Twitch’in kurucu ortağı Justin Kan tarafından geliştirilen NFT platformu Fractal, erişilebilirliği artırmak için Polygon (MATIC) ağına genişleyeceğini duyurdu. Polygon Labs ayrıca “oyunun geleceğini inşa etmeyi” amaçlayan Fractal’a “stratejik bir yatırım” yapacak.

Fractal ilk olarak Aralık 2021’de Solana üzerinde başlatıldı ve Andreessen Horowitz, Solana Labs, Animoca, Coinbase Ventures ve diğerleri tarafından desteklenen bir başlangıç ​​turunda 35 milyon dolar topladı. Artık sitesinde düzinelerce Web3 oyununa, NFT’ye ve turnuvaya ev sahipliği yapıyor ve yeni içerik oluşturuculara yardımcı olmak için bir dizi geliştirici aracı sunuyor.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere Polygon (MATIC), son aylarda Starbucks, Reddit, Nike ve Meta gibi büyük markaların platformları için ağı kullanmasıyla Web3 alanında büyük ilgi gördü. Örneğin Reddit, geçen yazdan bu yana Polygon’da yaklaşık 8,5 milyon NFT Avatar bastı. Nike, Polygon’da metaverse modasını başlatırken Starbucks, NFT’ler etrafında tasarlanmış bir sadakat programı oluşturdu.

Yeni işbirliği kapsamında Fractal, bir basın açıklamasında, Polygon’a genişlemenin “kullanıcı edinmeye odaklanmasına ve başarılı oyun geliştirmeyi teşvik etmek için gerekli Blockchain araçlarını ve finansal altyapıyı sağlamasına” yardımcı olacağını söylüyor. F Studio ürün paketi artık Polygon tabanlı bir launchpad, pazar yeri, turnuvalar, geliştirici SDK’sı, oyun başlatıcı ve Fractal hizmetiyle oturum açma sunacak.

QuickNode, 60 milyon dolarlık bir finansman turunu tamamladı

Bir diğer yatırım haberinde, Blockchain geliştirme platformu QuickNode, daha fazla kullanıcı ve geliştiriciyi Web3 uygulamalarına dahil etmeyi amaçlayan küresel bir genişlemenin parçası olarak 60 milyon dolarlık bir finansman turunu tamamladı. QuickNode’un 800 milyon dolar değerinde olduğu B Serisi finansman, şirketin 24 Ocak’ta yaptığı duyuruya göre Tiger Global, Seven Seven Six ve QED’in katılımıyla risk sermayesi şirketi 10T Fund tarafından yönetildi.

QuickNode’un ekibi, sermayenin küresel genişlemesini finanse edeceğini ve geliştiricilere yeni Blockchain kullanıcılarını dahil etmek için gereken konuşlandırılabilirliği sağlamayı içeren Web3‘e geçişi “ölçekte” kolaylaştıracağını söylüyor.

QuickNode, geliştiricilerin ve işletmelerin Blockchain destekli uygulamaları (dApp’ler) oluşturmasına, başlatmasına ve ölçeklendirmesine yardımcı olan bir Web3 altyapı platformudur. Işık hızında küresel bir API, Ethereum, Solana, Polygon, BSC ve Avalanche dahil olmak üzere 14’ten fazla ağa anında erişim sağlar.

Raporlara göre, 2022’nin üçüncü çeyreği itibariyle Web3 projeleri, Blockchain finansman anlaşmalarının yaklaşık % 44’ünü oluşturuyor. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, Web3’ün evrensel olarak üzerinde anlaşmaya varılmış bir tanımının yanıltıcı olmaya devam etmesidir. Şimdilik bu kavram, internetin daha merkezi olmayan, izinsiz ve kullanıcı odaklı, gelecekteki bazı yinelemelerini ifade ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Analistleri Satın Alım Fırsatı
Bitcoin Analistleri: Bu Seviyeler Ciddi Satın Alım Fırsatı! Benjamin Cowen’dan Michaël van de Poppe’ye uzanan geniş bir analist kadrosu, Bitcoin fiyatı volatiliteyi 23,000 dolarda tutarken kritik bir satın alma bölgesinden bahsediyor. Bitcoin fiyatı kilit direncin altında kaldı Lider kripto, 24Ocak’ın ilk saatlerinden bu yana yatay...
Buğra Çağlar 6 gün önce