Yatırım Devi, Bu Altcoini Sepetine Ekleyebilir!

Emre Borsan
Emre Borsan 1 hafta önce
591 görüntülenme
Yatırım Devi, Bu Altcoini Sepetine Ekleyebilir!

Amerikan dijital varlık yönetimi şirketi ve Digital Currency Group’un yan kuruluşu Grayscale Investments, geçtiğimiz yıl gerçekleşen Merge güncellemesinin ardından altcoin ETHPoW alım satım işlemlerine karar vermek için inceleme süresini uzatacağını duyurdu! İşte detaylar…

Grayscale bu altcoin ile ne yapacağına karar vermek için süreyi uzattı!

Dev kripto para kuruluşu Grayscale, daha önce kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere geçtiğimiz yıl Ethereum’un yaşadığı Merge güncellemesinin ardından ETHPoW varlıkları hakkında yeni kararlar alıyor. 16 Mart 2023 tarihinde yaptığı kritik açıklamalarla yatırımcıların dikkatini çeken Grayscale, geçtiğimiz yıl ses getiren Ethereum güncellemesi Merge’ün ardından EthereumPoW (ETHW) coin’lerinin satın alınıp alınmayacağını belirlemek üzere piyasaları değerlendirmek için coin’in inceleme süresini uzatmayı planladığını açıkladı.

grayscale sets record despite lower bitcoin prices

ETHPoW’un faydasını ve değerini belirlemek için gereken ilk inceleme süresinin 180 günden az sürmesi bekleniyordu. Şirket Perşembe günü bu inceleme süresini 180 gün daha uzatacağını açıkladı. Grayscale tarafından yapılan açıklamada ise şu sözler aktarılıyor:

“ETHPoW coin’leri için alım satım piyasası henüz geniş çapta belirlenmedi ve hem dijital varlık koruyucularının ETHPoW coin’lerini destekleyip desteklemeyeceği hem de anlamlı likiditeye sahip ticaret piyasalarının gelişip gelişmeyeceği konusunda belirsizlik devam ediyor.”

“Satışlardan elde edilecek değeri tahmin etmek mümkün değil!”

Grayscale’in yaptığı açıklamalarda, dijital varlık koruyucularının coin’i desteklemeyi seçmesi ve ticaret piyasasının gelişmesi durumunda, coin’in değerinin bir süre önemli ölçüde dalgalanabileceğini aktardı. Bununla beraber yapılan açıklamada, “Grayscale’in temsilci olarak ETHPoW coin’lerini elde edip edemeyeceğini veya temsilci olarak Grayscale’in ETHPoW coin’lerinin satışından elde edebileceği değeri tahmin etmek mümkün değildir” sözlerine de yer verildi.

1 Günlük ETHW performansı

Ağı Proof-of-Work’ten Proof-of-Stake’e taşıyan lider altcoin Ethereum hard fork’unun ardından, ETHPoW’un fiyatı 51.45 dolar seviyelerine kadar yükseldi ve ardından sert bir düşüş yaşadı. CoinMarketCap verilerine göre coin, anlık olarak 3.48 dolardan el değiştiriyor.

Ekipten kritik açıklama: “Geliştiriciler, yatırımcılar ve proje yanlıları güvenlerini kaybedebilir!”

Bir diğer yandan Proof-of-Work meraklıları hala chain üzerinde aktif bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde atılan bir Tweet’te ağda ortaya çıkan yeni, etkileyici NFT projeleri olduğu belirtiliyor. Fakat ekosistemdeki finansman eksikliğinin büyük bir neden olduğu projede, birçok sorun bulunuyor. Ağın konu ile ilgili Twitter üzerinden yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“Bu durum ilerlemeye devam ederse, geliştiriciler, yatırımcılar ve proje tarafları yavaş yavaş güvenlerini kaybedebilir ve tüm ekosistem kademeli olarak mevcut NFT projelerinden boşluğa kayacaktır.”

Ünlü Ekonomist: Bu 10 Tarih Kripto Paraları Etkileyecek!

Öte yandan geliştiriciler tarafından, chain üzerinde daha fazla kullanıcı etkinliğini teşvik etmek amacıyla bir EthereumPoW ekosistemi DAO geliştirme önerisi hazırlanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Blockworks

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Danışmanlık Devi: Bu Web3 Coinleri Herkesi Şaşırtabilir!
Danışmanlık Devi: Bu Web3 Coinleri Herkesi Şaşırtabilir! ABD merkezli danışmanlık devi The Motley Fool, yakın zamanda yaptığı açıklamalarda bu Web3 Coinleri hakkında kritik noktalara değindi. Bu coin’lerin hala potansiyeline ulaşmadığını belirten yatırım ve danışmanlık devi şirket, bu 2 Web3 Coin için yükselişe işaret etti! İşte...
Emre Borsan 1 hafta önce