‘Çöküş Başladı’ Yatırım Efsanesi: Bitcoin ve Bunlara Sığının!

'Çöküş Başladı' Yatırım Efsanesi: Bitcoin ve Bunlara Sığının!
'Çöküş Başladı' Yatırım Efsanesi: Bitcoin ve Bunlara Sığının!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’de kanun yapıcılar borç tavanı konusunda uzun müzakerelere girişiyor. Ancak Zengin Baba Yoksul Baba yazarı Robert Kiyosaki, bu sırada, Amerika’nın iflas ettiğini söylüyor. ABD’nin potansiyel bir borç temerrüdüyle karşı karşıya olduğunu belirten Kiyosaki, yeni açıklamalar yaptı. “Sosyal Güvenlik gibi fonlanmamış yükümlülükler 250 trilyon doların üzerinde” dedi. Bu noktada Kiyosaki, Bitcoin, altın ve gümüşe işaret ediyor. İşte detaylar…

Robert Kiyosaki, ABD borç krizi hakkında konuştu: Bitcoin tavsiyesini yineledi

Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki, ABD’nin borç krizi ve borç tavanıyla ilgili uzun müzakereler hakkındaki görüşlerini paylaştı. Zengin Baba Yoksul Baba, 1997 yılında Kiyosaki ve Sharon Lechter’in birlikte yazdığı bir kitaptır. Altı yılı aşkın bir süre New York Times En Çok Satanlar Listesi’nde yer aldı. Kitabın 32 milyondan fazla kopyası 109’dan fazla ülkede 51’den fazla dilde satılmıştır. Kiyosaki attığı tweet’te “30 trilyon dolarlık ABD borç limitini yükseltmeyi tartışan politikacılar kötü bir komedi, ‘Kabuki tiyatrosu'” dedi. Ayrıca aşağıdakileri ekledi:

Gerçekler şunlar: ABD iflas etti. Sosyal Güvenlik gibi karşılanmamış yükümlülükler 250 trilyon doların üzerinde. Finansal piyasa ‘türev varlıkları’ katrilyonlarla ölçülüyor… binlerce trilyon.

Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: Bu Seviyeler Bekleniyor!

Ardından her zamanki altın, gümüş ve Bitcoin satın alma tavsiyesini yineledi. Ünlü yazar daha önce bu üç yatırımın “istikrarsız zamanlar için en iyisi” olduğunu açıklamıştı. Kiyosaki, ABD borcunun yaygın olarak bahsedilen 31,4 trilyon dolar rakamını aştığına inanmakta. Bunun daha ciddi bir duruma işaret ettiğini düşünmekte. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi araştırmalar, kritik verilere işaret ediyor. Bir araştırma, ABD’nin kayıt dışı yükümlülüklerinin 250 trilyon doların üzerinde olduğunu göstermekte.

Sıradaki çöküş, türev piyasasında

Mart ayında, yazar, bir sonraki çöküşün 1 katrilyon dolarlık türev piyasası olacağını öngörmüştü. FED’in faiz artırımlarının hisse senetlerini, tahvilleri, gayrimenkulleri ve ABD dolarını çökerteceği konusunda uyardı. Kiyosaki en son tweetinde Almanya’nın resesyona girmesiyle ilgili endişelerini dile getirdi. Sıranın ABD’ye gelebileceği uyarısında bulundu. Alman ekonomisi bu yılın ilk çeyreğinde teknik bir durgunluk yaşadı. Ünlü yazar, birkaç büyük bankanın iflas ettiği bankacılık krizine atıfta bulunarak şunları yazdı:

Önce bankalar. Sırada ülkeler mi var? Almanya ilk iflas eden ülke mi olacak? Almanya iflas ederse sıradaki ülke hangisi olacak? Almanya’dan sonra Amerika da temerrüde düşecek mi?

Büyük Gelişme! İki Popüler Altcoin Artık Birlikte Çalışabilecek

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD’nin borç yükümlülüklerini yerine getirememe ihtimaline ilişkin açıklama yaptı. Tahmini temerrüt tarihini daha önce 1 Haziran olarak açıklasa da, sonradan 5 Haziran olarak revize etti. Kongre Bütçe Ofisi (CBO), ABD’nin temerrüde düşmesinin Haziran ayının ilk iki haftası içinde gerçekleşebileceğini tahmin ediyordu. Ancak küresel yatırım bankası Goldman Sachs, ABD’nin temerrüde düşmesi için “gerçek son tarihin” daha çok 8-9 Haziran olduğunu söyledi. Cumartesi günü Beyaz Saray ve Cumhuriyetçiler ABD’nin temerrüde düşmesini önlemek için geçici anlaşmaya vardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

‘Çöküş Başladı’ Yatırım Efsanesi: Bitcoin ve Bunlara Sığının!