‘Çöküş Kapıda’ Yatırım Efsanesi, Bitcoin ve Bunları Alıyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
1.327 görüntülenme
'Çöküş Kapıda' Yatırım Efsanesi, Bitcoin ve Bunları Alıyor!

‘Zengin Baba Yoksul Baba’ kitabının meşhur yazarı Robert Kiyosaki, yeni bir tweet’te dünya ekonomisinin çok yakında bir zamanda çökebileceğini söyledi. Efsanevi yatırımcı, kriz döneminde 500,000 dolara ulaşmasını beklediği Bitcoin (BTC)’i ve bunları satın alıyor.

Robert Kiyosaki, yaklaşan bir ekonomik çöküş görüyor

Çok satan ‘Rich Dad Poor Dad’ kitabının ünlü yazarı Robert Kiyosaki, küresel bir durgunluk içinde olduğumuzdan bahsetti. Yükselen iflaslar, işsizlik ve evsizlik konusunda uyarıda bulunarak, “indirim” arayan yatırımcıların yakında bolca fırsat bulabileceğini kaydetti.

Popüler finans yazarı, yakında dünyanın bankalara hücum edeceğini ve insanların yatırım yapmak yerine beklemeyi tercih edeceğini söyledi. Kiyosaki, gümüş satın almanın mevcut durumdan iyi bir çıkış yolu olduğuna ve ortalama insanların “gelecek olana hazırlıklı” olmasına yardımcı olacağına inanıyor.

Robert Kiyosaki, ekonomik çöküşte Bitcoin fiyatının 500.000 dolara ulaşmasını bekliyor

Kiyosaki kısa süre önce Bitcoin’in 2025 yılına kadar 500.000 dolara ulaşabileceğini tahmin etti. Bu olduğunda, altın ve gümüş için sırasıyla 5000 ve 500 dolarlık fiyat hedefleri ortaya koyuyor. Ayrıca, sahte para olarak nitelendirdiği dolara olan inancın tükenebileceğini söyledi. Bitcoin’in halkın parası olduğunu ve altın ve gümüşün “Tanrı’nın parası” olduğunu ekledi.

Finans uzmanına göre ekonomik çöküş, Fed’in son iki yılda bastığı dolardan kaynaklanacak. 2020’de pandemi başladığında, ABD hükümeti 6 trilyon doların üzerinde para bastı. Bankalara ve büyük işletmelere fon sağladı ve halkı zor bir dönemde desteklemek için “hayatta kalma çekleri” dağıttı.

'Çöküş Kapıda' Yatırım Efsanesi, Bitcoin ve Bunları Alıyor!

Kiyosaki, 14 Ocak’ta Bitcoin, altın, gümüş ve petrol fiyatlarının yükseldiğini tweetledi ve şunları kaydetti: “Enflasyonun kalıcı olduğunu bilenler için iyi haber… artık sistemik… geçici değil. Bilgisiz, fakir, orta sınıf için kötü haber…”

Robert Kiyosaki, kriz dönemlerinde bu varlıklara güveniyor

Kiyosaki, değerli metaller altın ve gümüş ile birlikte Bitcoin’in (BTC) kalıcı değerine inandığını söylüyor. Yakın tarihli bir röportajda, Bitcoin’in değerinin zaman içinde sürdürülebilir olduğunu kaydetti:

Bitcoin’in 20.000 dolara çıktığını gördüğümde, ne zaman olduğunu bilmiyorum ama sonra düşmüştü… Ama sonra hızlıca geri geldi. Böylece 6.000 dolara ulaştığında 60 Bitcoin satın aldım. Sanırım bugün 20.000 dolar seviyesinde… bu yüzden ne kadar çok içindeysem, sürdürülebilirliği olduğunu o kadar çok anlıyorum. Yani insanların Bitcoin satın alma nedeni, benim bunu [gümüş] satın alma nedenimle aynı. Altın da satın alıyorum. Ben dolar banknotlarına güvenmiyorum.

Kriptokoin.com olarak Robert Kiyosaki’nin bir süredir yaklaşan çöküş hakkında uyardığını aktarıyoruz. Kiyosaki, beklediği kasvetli ortamda altın, gümüş ve Bitcoin satın alacağını söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bernstein Bu Altcoin İçin Uyardı
Bernstein Bu Altcoin İçin Uyardı: Satış Görebilir! Wall Street araştırma şirketi Bernstein, bugün yayınladığı araştırma raporunda, Mart sonuna planlanan önemli güncellemelere rağmen bu altcoin projesinde düşüş görebileceğimiz konusunda uyarıyor. Bernstein, altcoin yatırımcılarının “arz fazlalığı” konusunda endişeli olduğunu belirtti Araştırma şirketi, Çarşamba günü yayınladığı raporunda,...
Buğra Çağlar 3 hafta önce