Ünlü Yatırım Firması, Bu Altcoin’den Yüklüce Alıyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
755 görüntülenme
Yatırım Firması Yüklüce Altcoin Alıyor

İsviçre merkezli yatırım firması Republic, FTX iflasının neden olduğu endişelerin ardından ‘daha güvenilir’ olarak gördüğü bir altcoin projesine geçme kararı aldı. Yatırım firması, 3 milyon dolar değerine altcoin satın almayı planlıyor.

Firması Republic, milyon dolarlık altcoin satın almayı içeren yeni bir anlaşma yaptı

İlgili altcoin projesi Astra Protocol, bugün yatırım platformu Republic ile 10 milyon ASTRA’yı satın alacağını içeren bir anlaşma imza attığını duyurdu. Yazım sırasında 0.3164 dolardan işlem gören ASTRA fiyatıyla birlikte, Republic’in satın alımı ortalama 3 milyon dolara denk geliyor. İsviçre merkezli yatırım firması, yatırımın nedeni olarak FTX’in neden olduğu endişeleri içeren detaylı açıklamalara yer veriyor.

ASTRA Protocol (ASTRA) fiyatı habere nasıl tepki verdi

Bu arada, düşük hacimli bir altcoin ASTRA Protocol (ASTRA), duyurunun ardından %3 civarında yükselişe geçti. Piyasa değerine göre 2,638 sırada yer alan altcoin, 6 Mart’tan bu yana olan kazancını %10’un üzerinde tutuyor. ASTRA bugün 0.2865 ve 0.3189 dolar seviyeleri arasında işlem gördü. Son kazanımlar eşliğinde ATH seviyesiyle olan fiyat farkını %35 seviyesine çekti.

10 milyon altcoin satın alma anlaşması FTX ile ilgili endişelere dayanıyor

Teknolojinin başarısızlığından ziyade kötü aktörler nedeniyle likidite krizi yaşadığı iddia edilen FTX’in çöküşünden bu yana kripto para birimiyle ilgili düzenleyici inceleme arttı. Skandal, merkezi olmayan finans (DeFi) projelerine odaklanmayı ve ayrıca geleneksel finansa (TradFi) benzeyebilecek potansiyel düzenlemelerin önüne geçme ihtiyacını artırdı.

Republic Crypto başkanı Andrew Durgee, anlaşma ilgili yaptığı açıklamalarda, “Geçen yılın olayları, uzun vadeli bir stratejiye sahip meşru kripto ve DeFi projelerinin artık TradFi düzenleyici çerçevelerinin sınırları dışında faaliyet gösteremeyeceğini açıkça ortaya koydu. Astra Protocol, bireysel kullanıcılar için her iki dünyanın en iyi yönlerini bir araya getiriyor ve herkesin gizlilik, güvenlik veya anonimliklerinden ödün vermeden Web3’ün avantajlarından yararlanmaya devam etmesine olanak tanıyor” ifadelerine yer verdi.

Astra Baş Teknoloji Sorumlusu Sakhib Waseem, anlaşmayı “Republic, yaklaşık 3 milyon dolar değerindeki ASTRA tokenlerini Astra’nın KYC ve İşini Tanı (KYB) hizmetlerine yönelik uyum platformu için “kredi” olarak kullanacak” açıklamalarıyla detaylandırdı. Protokol, yüksek hacimli isteklerde bile daha hızlı iş hacmi elde etmek için gelen işlemleri sıralamak için tokenizasyonu kulanıyor.

Astra Protocol hakkında

Astra’nın kara para aklamayla mücadele hizmetleri (AML) de sunan platformu, kullanıcı anonimliğinden ödün vermeden 160’tan fazla ülkeden mali düzenleme standartları ve 300’den fazla yaptırım ve izleme listesi uyguluyor.

Altcoin projesi, eski Samsung Kurumsal Başkanı ve Baş Strateji Sorumlusu Young Sohn, eski Beyaz Saray Genelkurmay Başkanı vekili Mick Mulvaney, eski İç Güvenlik Bakanı Kirstjen Nielsen ve eski Avrupa Ticaret Komiseri Phil Hogan’ın yer aldığı yığılmış danışma kuruluyla manşetlere girdi.

Baş Teknoloji Sorumlusu Waseem, “Düzenleyici uyum eksikliği ve açık kaynak doğası nedeniyle, insanlar [kriptoya] gölgeli bir tür finansal araç olarak baktılar. Astra birçok platforma daha fazla meşruiyet getiriyor çünkü bu inşaatçıların gölgeli mekanizmalarda çalışmadığını gösteriyor. İnanılmaz derecede hızlı ve inanılmaz derecede yenilikçi teknolojiden faydalanıyorlar ama bunu doğru şekilde yapıyorlar.” Kriptokoin.com okuyucuları Astra’nın Şubat tarihli Sandbox ortaklığına bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance'e Altcoin Boşaltılıyor Coin İstifleniyor
Binance’e Bu Altcoin Boşaltılıyor: Bu Coin ise İstifleniyor! Yeni on-chain veriler, Binance listesinde yer alan iki altcoin etrafında yüklü balina transferlerine dikkat çekiyor. Balina işlemleri, fiyatların düşüşte olduğu dönemde, merkezi borsa girişleriyle gerçekleşti. Altcoin balinaları Binance’e 5.6 milyon dolar değerinde MATIC gönderdi On-chain veri analiz...
Buğra Çağlar 3 hafta önce