Yatırım Fonu Endişeleri Giderdi: O Kripto Para Satılmayacak!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
160 görüntülenme
Yatırım Fonu Kripto Para Satılmayacak

İflas etmiş kripto para borsası Mt.Gox’un en büyük alacaklısı olan Mt.Gox Yatırım fonu, endişelerin aksine varlıklarını satmayacağını duyurdu.

Mt.Gox Yatırım fonu, milyonluk kripto para cüzdanını ‘koruyor’

İflas etmiş Mt.Gox’un Bitcoin’i alacaklılarına iade etme planı, Silvergate’in gönüllü tasfiyesinden kaynaklanan belirsizlikle birlikte manşetlere taşındı. Bu esnada yatırımcılar açısından endişe büyüyor. Ancak Mt.Gox Yatırım Fonu’na yakın bir kaynaktan gelen son haberler BTC sahiplerini rahatlatabilir.

Mt.Gox Yatırım fonu, iflas etmiş kripto borsası Mt.Gox’un en büyük alacaklısıydı. Bir Bloomberg haberine göre konuya yakın bir kaynak, fonun Eylül 2023’te iade edilmesi planlanan tokenleri satma planının olmadığını ortaya koydu.

Mt.Gox Yatırım fonu, feshedilmiş kripto borsasından karşılığında alması beklenen Bitcoin miktarını açıklamadı. Her şeye rağmen, kripto Twitter ve fenomenleri, alacaklıların Bitcoin varlıklarını aldıktan sonra elden çıkarmalarını beklediklerinden, gelişme BTC yatırımcıları arasında bir yükseliş hissi uyandırabilir.

Yatırım fonu Bitcoin’de 3,1 milyar dolarlık hazineye sahip

Önceki belgelere göre, iflas mütevelli heyeti Eylül 2019 itibariyle 141.686 Bitcoin’in yanı sıra nakit ve Bitcoin Cash’e de (BCH) sahipti. Mevcut fiyatlarla, Bitcoin varlıkları yaklaşık 3,1 milyar dolar değerinde.

Bitcoin sahipleri, büyük bir BTC satışının sonuçlarından uzun süredir korkuyorlar. Mt.Gox Yatırım Fonu’nun iade edilen Bitcoin’i HODL yapma planı, BTC sahiplerini ve kripto piyasası katılımcılarını rahatlatabilir. Gelişme esnasında BTC fiyatı son 24 saatte göre hafif düşüşle 21,726.81 dolardan işlem görüyor. Tarihsel olarak Bitcoin’in olumlu haberlerle gündeme gelmesi fiyat üzerinde etkiliydi…

On-chain veriler BTC hakkında neler söylüyor?

Santiment, 7 Mart tarihli tweet’inde, BTC’nin piyasadaki altcoinlerin çoğundan nispeten daha iyi performans gösterdiğini doğruladı. On-chain analistler, BTC’nin artan sosyal hacim verilerinin tarihsel olarak olumlu olduğunu söylüyor.

Sosyal dominans, bir coin’e atıfta bulunan tartışma payını ölçer. Santiment’e göre metrik, Eylül 2022’den bu yana en yüksek seviyesine yükseldi. Tarihsel olarak, bu tür olaylar piyasanın toparlanmasının yolunu hazırlıyor. Yukarıda belirtilen gözlem, BTC’nin abartıldığını ima ediyor. Bununla birlikte, daha önce %19.19 olan dominans, yazının yazıldığı sırada %13.86’ya düştüğü için, kısa vadeli diplerden yararlanma durumu yine mevcut olmayabilir.

Kripto para trader’ları hangi yönde tepki verdi?

İlk artışa rağmen, short yatırımcılar pozisyonlarını korumaktan vazgeçmediler ve long pozisyonlarda önemli ölçüde kazandılar. Glassnode’a göre bu, Vadeli İşlemlerin sürekli fonlama oranından kaynaklanıyordu.

Pozitif bir oran, long pozisyonların short’lara ödeme yaptığı anlamına gelirken, negatif bir oran aksini ifade eder. Yazım sırasında, kalıcı fonlama oranı %0,05 idi, bu da çoğu uzun vadeli işlemin borsalarda tasfiye edildiği anlamına geliyor.

Kriptokoin.com olarak Mt.Gox davasından son haberlere bu yazıda yer verdik. Borsanın yakın bir zamanda kullanıcılarına geri ödeme yapması bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fxstreet

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

100 Balina, AAVE ve Bu 8 Altcoini Avlıyor
En Büyük 100 Balina, AAVE ve Bu 8 Altcoini Avlıyor! Tanınmış balina izleme platformu WhaleStats, bu sabah erken saatlerde Twitter’da en büyük 100 Ethereum (ETH) balinasının alışkanlıkları hakkında yeni bilgiler paylaştı. Balinalar AAVE ve bu 8 altcoin’i satın alıyor. WhaleStats, balinaların AAVE ve SHIB’i tercih ettiğini açıkladı...
Buğra Çağlar 2 hafta önce