XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Yatırım Fonu Yöneticisi: Kodak’ın Blockchain Hamlesi Umutsuz

Kriptokoin
Kriptokoin 10 Şubat 2018
7 görüntülenme

Dijital paralar ve Blockchain teknolojisi dünya üzerindeki etkisini arttırırken, büyüyen endüstri ile birlikte pek çok şirket de “Blockchain”in markaya yarattığı etki sebebiyle hali hazırda yaptıkları işleri veya yapmayı planladıkları projeleri bu platform üzerine inşa ediyorlar.

Bu şirketlerin arasına son katılan firmalardan Kodak ile ilgili ise sert bir iddia yatırım fonu Kerrisdale Capital’dan geldi. Çarşamba günü yayınlanan raporda Kodak’ın Blockchain üzerinde yapmayı planladıklarını çaresiz bir hamle olarak nitelendiren Kerrisdale Capital, Kodak’ın beklentileri yerine getiremeyeceğini düşünüyor.

Kodak ,Ocak ayında yaptığı açıklama ile ICO sürecine gireceğini ve fotoğraf endüstrisinde yaşanan telif hakkı sorununu KodakCoin’in Blockchain teknolojisi ile çözümleyeceğini açıklamıştı. Bu haberin ardından daha önceden de tanık olduğumuz şekilde Blockchain etkisiyle Kodak’ın hisseleri hızlı bir şekilde değer kazanmış ve kısa sürede hisse sahipleri yüzde 40’a yakın kazanç sağlamışlardı.

Kerrisdale raporda KodakCoin’in pozitif imaj kazanmaya yönelik terimleri kullanmasına dikkat çekerken, ekibin teknik altyapısının bu geliştirmeyi yapacak kapasitede olmadığını vurguluyor;

“Kodak’ın kripto parası bu sektördeki bütün prestijli kelimelerden (blockchain, akıllı kontrat, dağıtık defter, ICO vb.) faydalanıyor. Bu yüksek PR çabasına rağmen projenin teknik altyapısının ve yönetim kabiliyetinin beklentileri karşılayamayacağı çok açık.

Şunu da belirmekte fayda var ki Kerrisdale Kodak’ın hisseleri üzerinde short pozisyonunu koruyor; yani bir nevi Kodak’ın hisseleri değer kaybettiğinde Kerrisdale kazanç sağlıyor.

Siz ne düşünüyorsunuz, Kodak açıkladığı gibi KodakCoin’de başarıya ulaşabilecek mi, yoksa bu batan bir gemiyi kurtarmak için atılan son adım mıydı?

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Avustralya Bankaları: Bitcoin Alımını Yasaklamıyoruz Avustralya’nın bazı büyük bankaları, müşterilerinin kredi kartlarıyla Bitcoin alıp satmasını engellemeyeceğine dair çıkan haberleri doğruladı. Halbuki bu bankaların Amerika ve İngiltere’deki işbirlikçileri Bitcoin alım satımını engellemişti. Kısıtlama Yok Lloyds Bankacılık Grubu, JP Morgan, Bank of America ve...
Ömer Taha Gülberk 10 Şubat 2018