Reklamı kapat

Yatırım Şirketi 2019 Bitcoin Fiyat Öngörüsünü Açıkladı

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 30 Temmuz 2018
0 görüntülenme

Kripto para yatırımları tüm dünyanın ilgisini çekmisken lider kripto para birimi Bitcoin’in gelecekteki fiyat değeri büyük bir merak konusu olmaya devam ediyor.

Bitcoin’le ilgili fiyat tahminleri hakkında dünya çapında her gün yeni gelişmelere tanık olurken, yatırım şirketi Pantera Capital Bitcoin’in gelecekte çok daha değerli bir konuma geleceğini öngörüyor.

27 Temmuz 2018 cuma günü, blokzincir odaklı yatırım şirketi Pantera Capital Management blog yazısında Pantera Bitcoin Fonu’nun son beş yıl içinde %13,136,15 (harçlar ve giderler neticesinde) bir getiri yarattığını ayrıca, Bitcoin (BTC) fiyatının 2019 yılı sonuna kadar 67.500 dolara ulaşmasını beklediğini de belirtti.

Pantera 2013 yılında eski yatırımcı ve CEO’su olan eski yatırımcı ve hedge fon yöneticisi Dan Morehead tarafından kurulmuş bir şirket. Yönetim altındaki varlıklarda 700 milyon dolardan fazla var. (iki girişim fonu ve dört kripto para birimi cinsinden fonlar).

Bu ay Pantera’nın Bitcoin Fonu’nun beşinci yıl dönümüydü. Bu nedenle firma, 2013 yılında CEO tarafından yatırımcılara gönderilen e-posta yoluyla Bitcoin’in küresel bir para birimi haline geleceği ve nasıl başa çıkılacağına dair köklü ve hala güçlü olan inancını paylaşmanın ilginç olacağını düşündü.

İlk Küresel Para Birimi

Aşağıda, bu e-postadan birkaç önemli bölümü vurguladık.

21 Ağustos 2013 Tarihinde E-posta ile gönderildi (Bitcoin $ 104,48)

“Bitcoin’in erimeye devam edeceği yönündeki güçlü inancımı paylaşmak istedim… Bir sonraki 6-8 hafta içinde Bitcoin’in 200 dolardan patlayacağına inanıyorum.”

“Altından bu yana ilk küresel para birimi ve fiyatı 5000 dolara kadar çıkacak.”

“Şimdiye kadar sınırlar olmadan yapılan ilk ödeme sistemi.”

Pantera, Bitcoin fiyatının 2018 yıl sonu itibariyle 21.000 dolar ve 2019 yılı sonunda ise 67.50 dolar seviyesinde olmasını beklediğini söylüyor.

Yayın saati itibariyle 8.153 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin, kripto para piyasasının da yüzde 47,5’lik kısmını etkisi altında bulunduruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımız katılın, bizi Twitter‘da takip edin ve Facebook sayfamızı beğenin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Liste Geldi: Bu 10 Altcoin Liderliğe Oynuyor!
Binance’de Listelenen Altcoin Yüzde 60 Değer Kazandı Kripto para dünyasının en çok tercih edilen borsalarından olan Binance, yeni koin listelemeleriyle kripto paraları çok daha geniş kitlelerle buluşturuyor. Durum böyle olunca da Binance’de listelenen kripto koinler hızla değer kazanıyorlar. Geçmişte pek çok kez şahit olduğumuz...
Burak Can Senyelli 30 Temmuz 2018