Sıcak Gelişme! Dev Yatırım Şirketinden Ethereum Hamlesi

Sıcak  Gelişme! Dev Yatırım Şirketinden Ethereum Hamlesi
Sıcak  Gelişme! Dev Yatırım Şirketinden Ethereum Hamlesi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küresel yatırım firması VanEck, Ethereum (ETH) vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yaparak sermaye kazancını hedefliyor. Bunun için tasarlanmış aktif olarak yönetilen bir borsa yatırım fonu olan VanEck hamle yapıyor. Ethereum Strategy ETF’nin (EFUT) yakında piyasaya sürüleceğini duyuruyor. EFUT’un benzersiz yaklaşımı var. Buna göre ETH gibi dijital varlıklara doğrudan yatırım yapmak yerine, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) kayıtlı emtia borsalarında işlem gören standartlaştırılmış, nakit uzlaşmalı ETH vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapmayı içeriyor. Şu anda fon, Chicago Ticaret Borsası’nda (CME) bulunan ETH vadeli işlemlerine odaklanmayı planlıyor.

Aktif olarak yönetilen Ethereum yönelimi

EFUT, VanEck’in doğrudan varlık sahipliğinin karmaşıklıklarını azaltıyor. Diğer taraftan yatırımcılara dijital varlıklara yönelme imkanı sunmaya yönelik proaktif yaklaşımını temsil ediyor. Fonun yönetimi, vadeli işlem ticareti de dahil olmak üzere çeşitli varlık kategorilerinde yirmi yılı aşkın deneyime sahip olan VanEck’in Aktif Ticaret Başkanı Greg Krenzer tarafından denetimde olacak.

VanEck Files For an Ethereum ETF With The SEC

EFUT, Ethereum vadeli işlem sözleşmelerine erişim sağlıyor. Böylece, yatırımcılara doğrudan kripto para birimi sahipliğine ihtiyaç duymadan Ethereum’un potansiyeliyle etkileşim kurmaları için uygun bir yol sunmayı amaçlıyor. Bu yaklaşım, Ethereum’un büyümesinden fayda sağlamak isteyen hem deneyimli hem de acemi yatırımcılara hitap ediyor.

EFUT’un vergi etkin yapısı

EFUT, VanEck Bitcoin Strategy ETF’ye (XBTF) benzer şekilde vergi açısından verimli bir C-Corporation (C-Corp.) yapısını benimsiyor. Bu yaklaşım, özellikle uzun vadeli yatırımcılar için genel yatırımcı deneyimini geliştiriyor. Ayrıca potansiyel vergi avantajları sağlıyor. VanEck’in Bitcoin odaklı ETF’si XBTF, BTC veya diğer kripto paralara doğrudan yatırım yapmak yerine dijital varlıklara gelecekle ilgili yönelimi vurgulayarak benzer bir stratejiyi paylaşıyor.

Ark Invest, 21shares, and Vaneck Forge Ahead With Spot Ethereum ETF Applications – Bitcoin News

Dijital varlık ortamı gelişmeye devam ediyor. VanEck’in EFUT aracılığıyla Ethereum ETH’ye yönelik stratejik hamlesi dikkat çekiyor. Finansal piyasaların değişen dinamikleriyle uyumlu yenilikçi yatırım çözümleri sunma taahhüdünü daha da sağlamlaştırıyor.

EFUT’un piyasaya sürülmesi

EFUT’un piyasaya sürülmesi dikkat çekiyor. Yatırımcıların Ethereum ETH’nin potansiyel büyümesine katılmaları için yasal ve erişilebilir bir yol sağlıyor. Böylelikle kripto para yatırım alanında önemli bir gelişmeye işaret ediyor. VanEck, deneyimli ekibi ve ileri görüşlü yaklaşımıyla dikkat çekiyor. Ayrıca iyi yapılandırılmış ve vergi açısından verimli bir çerçevede hareket ediyor. Buna göre Ethereum ETH’ye yönelmek isteyenler için değerli bir yatırım aracı sunmaya hazırlanıyor.

VanEck Fires Starting Gun in Race for First U.S. Ether ETF | Wealth Management

Bu yönelim elbette Ethereum için değerli. Buna göre kriptokoin.com olarak baktığımızda piyasadaki konumunu pekiştiriyor. Ayrıca altcoin için piyasadaki parayı da çekmek demek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Sıcak Gelişme! Dev Yatırım Şirketinden Ethereum Hamlesi