Ünlü Yatırım Uzmanı, Radarındaki 5 Altcoin’i Paylaştı!

ALLLLLTTT
ALLLLLTTT
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Steven McClurg, Valkyrie Investments’ın baş yatırım görevlisi ve yaklaşık 500 milyon doları yönetiyor. Insider‘a firmanın Bitcoin ETF planlarını ve Ethererum’a geçişe başladığını anlattı. Ayrıca, radarı altındaki 5 altcoin projesi için de  açıklamalarda bulundu. Detaylar Kriptokoin.com‘da.

Bitcoin ETF’si planlıyor

SEC‘in bu ay dört adede kadar Bitcoin vadeli işlem ETF’sini onaylamasına yönelik iyimserlik arttıkça, Nashville, Tennessee merkezli bir kripto para yöneticisi, uzun zamandır beklenen bir fon lansmanının ödüllerini almak için ilk sırada olabilir. Yaklaşık 500 milyon dolarlık varlığı yöneten Valkyrie Investments, sırasıyla 1933 ve 1940 Yatırım Şirketi Kanunları kapsamında bir Bitcoin ETF’si ve iki Bitcoin vadeli işlem ETF’si için başvuruda bulundu. Küçük bir ihraççı olarak Valkyrie, ’33 Yasası ile ilgili fon için gizli bir şekilde başvuruda bulunabildi, ancak Ağustos ayında bir Nasdaq başvurusu, firmanın öncü olduğunu ortaya çıkardı.

SEC’de bekleyen 19 bitcoin ETF başvurusu ile Başkan Gary Gensler, 40 Yasası kapsamında kayıtlı olanlara desteğini dile getirdi. Valkyrie Investments’ın baş yatırım sorumlusu Steven McClurg, Chicago Trading Show’daki bir röportajda Insider’a, SEC personelinin firmanın ’33 Yasası fonunu başlatmasına izin vermesini umarken, ’40 Yasası fonunun daha iyi bir şansa sahip olduğunu düşündüğünü söyledi. McClurg, vadeli işlemlere dayalı bir Bitcoin ETF‘nin muhtemelen daha fazla çekeceğini söyledi.

Petrol, altın ve diğer emtialar gibi yeni varlık sınıfları ticareti söz konusu olduğunda, birçoğu vadeli işlem piyasasını takip etmekte sorun yaşamadığından, kurumsal yatırımcılar kriptoya giriyor. McClurg şöyle diyor:

Bitcoin her yerde işlem görüyor, bu nedenle düzenleyici kurumların ellerini tüm pazarda dolaştırması zor. Ancak CME vadeli işlemleri yalnızca ABD‘de, bu yüzden zaten düzenlenmiş bir ürün. Bu onlara bir ETF paketine koymaları için çok daha fazla rahatlık sağlıyor.

Bitcoin’den popüler altcoin Ethereum’a

McClurg, 2011’den beri Bitcoin’i takip ediyor. İyi bir makro analist olan McClurg, özellikle Bitcoin’in altında yatan felsefe ile rezonansa giriyor. McClurg: “10 yıl veya daha fazla parasal teşvikten sonra nihayet enflasyona ulaşıyoruz. %5’lik bir enflasyona sahipseniz, o zaman bu aslında elinde dolar olan herkesten alınan bir vergidir. Ama daha fazla Bitcoin basamazsınız çünkü sadece 21 milyon var” diyor.

El Salvador, kripto para birimini bir değişim aracı olarak benimsediğinden, Bitcoin’in benimsenme eğrisinde de yükseliş var. Biri Galaxy Digital’in satın aldığı iki kripto şirketi kuran McClurg, her zaman bir sonraki yıkıcı blockchain teknolojisini arıyor. Bitcoin’den Ethereum‘a geçen çoğu yatırımcı gibi, bir zamanlar “harika teknoloji” “zaten biraz modası geçmiş” olduğu için Ethereum’a yatırım yapmayı başlamış. Yatırımcı ayrıca: “Ethereum ile rekabet eden çok daha hızlı, daha düşük maliyetli ve daha güvenli yeni protokoller var” diyor.

Radarındaki 5 altcoin

Siber güvenlik ve madencilik uzmanlarından oluşan ekibi, projeleri incelemek için geliştiricilerle konuşmak ve derinlemesine durum tespiti yapmak için çok zaman harcıyor. Bitcoin dışında, değer düşüklüğüne inandıkları tokenler için beş altcoin belirlediler. Bunlardan biri, 2016 yılında Ethereum kurucu ortağı Gavin Wood tarafından oluşturulan Polkadot (DOT). Polkadot, birden fazla chainde çalışabilme yeteneği göz önüne alındığında, “blockchainlerinin interneti” olarak adlandırılmıştır. Farklı kamu ve özel blockchainlerin birbiriyle bağlantı kurmasını sağlamayı amaçlar.

Haziran 2019’da başlatılan bir akıllı sözleşme platformu olan Algorand (ALGO), Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde bilgisayar bilimi profesörü olan Silvio Micali tarafından oluşturuldu. Birçok Ethereum rakibi gibi, daha hızlı işlem hızları, daha düşük maliyetler ve gelişmiş güvenlik sağladığını iddia ediyor. McClurg, protokolün, bugünün kripto düzenleyici incelemesi göz önüne alındığında önemli bir özellik olan Müşterini Tanı ve Kara Para Aklamayı Önleme kurallarını desteklemek için baştan oluşturulduğunu söyledi.

Polkadot ve Algorand ABD’de Ethereumu yakalarken, ona göre Tron (TRX) Asya’daki savaşı kazanıyor. Yatırımcı, “Artık Tron’da gerçekleşen diğer tüm blockchainlerden daha fazla Tether işlemi var ve ayrıca büyük bir NFT pazarına sahipler” dedi. Ayrıca Asya merkezli olan Zilliqa (ZIL), ölçeklendirmek için oluşturulmuş merkezi olmayan bir akıllı sözleşme platformudur ve Ethereum ağından bin kat daha hızlı bir işlem hızına sahip olduğunu iddia eder.

Valkyrie, McClurg’a göre, şirketin Dash güvenini başlatmasının ana nedeni olan çeşitli tröstlerde sahip olduğu varlıkları da riske atıyor. Bir Litecoin çatalı olan Dash (DASH), daha fazla ölçeklenebilirlik ve güvenlik sunarken Bitcoin’i taklit etmeyi amaçlayan merkezi olmayan bir kripto para birimidir. 18,9 milyon sabit arz ile kripto token, 2014 yılında kurulduğundan bu yana Güney Amerika ve Afrika’nın bazı bölgelerinde bir değişim aracı olarak kullanıldığını da sözlerine ekledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Yatırım Uzmanı, Radarındaki 5 Altcoin’i Paylaştı!