İşte Yatırım Yapılabilecek Oyun Coinleri ve İncelemesi!

Yatırım Yapılabilecek Oyun Coinleri ve İncelemesi!
İşte Yatırım Yapılabilecek Oyun Coinleri ve İncelemesi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para birimleri artık yüksek riskli finansal varlıklardan daha fazlasıdır. Örneğin, oynayarak gelir elde edebileceğiniz P2E oyunlar artık Blockchain’e dayanmaktadır. Ancak hangi oyun coin’ine yatırım yaptığınız son derece önemlidir. Bu nedenle analistler devamlı olarak Metaverse ve oyun odaklı kripto para birimlerini incelemektedir. Bu makale, bir analistin bu konudaki altcoin listesini içeriyor. İşte en iyi oyun coinleri ve incelemeleri.

Yatırım yapılabilecek en iyi oyun coinleri

Sandbox (SAND)

Sandbox, Android ve iOS için 2012’de piyasaya çıkan bir video oyunudur. Bu oyun aynı zamanda bir Metaverse’dir. Oyuncular, farklı 3 boyutlu dünyaları yan yana ve etkileşimli şekilde oynayabilmektedir. Ayrıca oyuncular, Blockchain üzerinden kendi sanal eşyalarını yaratabilmektedir. Ayrıca onları oyunda kullanabilmekte ve satabilmektedirler. En iyi oyun coinleri arasında yer alan SAND token ise, Sandbox oyunundaki işlemlerin ve etkileşimlerin temelinde yer alır. Örneğin, oyun içindeki tüm ödemeler SAND ile yapılmaktadır.

Enjin Coin (ENJ)

Enjin Network, Blockchain’e dayalı bir sosyal oyun platformudur. Kullanıcılar bu ağda web siteleri oluşturabilirler. Ayrıca ağ üzerinde sohbet edip sanal ürün mağazaları da oluşturabilirler. Bununla birlikte Enjin, oyun geliştiricilerinin, Ethereum Blockchain’deki malları tokenleştirmesine olanak tanır. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere ağın yerel kripto para birimi olan Enjin Coin, ilk olarak Haziran 2018’de Ethereum Blockchain’de piyasaya sürüldü.

Ek olarak, Enjin NFT’lerle çalışır. Proje, özellikle NFT’ler için üretilen ERC-1155 token standardının ön mimarları arasındadır. Enjin, oyun içi nesnelere ve koleksiyonlara odaklanır. Şu anda, Ethereum ağındaki gas ücretleri sorununu ele almaya odaklanıyor. Ayrıca, ölçeklendirme ve birlikte çalışabilirlik için bir çözüm bulmayı amaçlıyor. Tüm bu nedenlerden ötürü ENJ, analistin en iyi oyun coinleri listesinde yer alıyor.

Decentraland (MANA)

Decentraland, Ethereum üzerine kurulu merkeziyetsiz bir sanal gerçeklik platformudur. İlk olarak Şubat 2020’de halka açılmıştır. Kullanıcılar Decentraland’da sanal gerçeklik uygulamaları satın alabilir, oluşturabilir ve bunlardan para kazanabilir. Ayrıca, bir oluşturucu aracı ile sahneler, oyunlar, sanat eserleri ve meydan okumalar yaratabilirler. Decentraland’ın MANA tokeni, en iyi oyun coinleri arasında yer alıyor. Kullanıcılar, bu kripto para birimi ile Decentraland içerisindeki çeşitli öğeleri satın alabiliyor.

Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity, kısmen kendi oyuncuları tarafından yönetilen Blockchain tabanlı bir dövüş ve ticaret oyunudur. Oyunda kullanıcılar, “Axies” adlı yaratıkları üretip savaştırıyor. Bu yaratıkları birbirleriyle takas edebiliyorlar. Temelde bu oyun Pokemon ve Tamagotchi gibi klasiklere benziyor. Axie Infinity’nin AXS adlı oyun içi tokeni, en iyi oyun coinleri listesinde yer alıyor.

Axie Infinity’nin misyonu, dünyaya Blockchain teknolojisini tanıtmanın eğlenceli ve eğitici bir yolu olarak hizmet etmek. Geliştiricilerin ve ekip üyelerinin çoğu, CryptoKitties oyununda bir araya geldi. Böylece, Axie oyunu üzerinde çalışmaya başladılar. Ekip, Blockchain teknolojisinin büyüsünü oyunculara tanıtmayı amaçlıyor.

oyun coinleri

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

İşte Yatırım Yapılabilecek Oyun Coinleri ve İncelemesi!