Kurumsal Yatırımcılar, Bu 3 Kripto Paraya Oynuyor!

Kurumsal Yatırımcılar, Bu 3 Kripto Paraya Oynuyor!
Kurumsal Yatırımcılar, Bu 3 Kripto Paraya Oynuyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasası 2022’de çalkantılı bir yıl geçirdi. Bununla birlikte, kripto paralara yönelik yatırımcı duyarlılığı 2023’te olumlu bir dönüş yaptı. On-chain veriler kurumsal yatırımcıların 3 kripto para ile ilgilendiğini gösteriyor.

Bu iki kripto paraya daha fazla sermaye akıyor

Ekonomik koşulların iyileşmesiyle birlikte kripto varlıklar bir kez daha yatırımcıların ilgisini çekiyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bu eğilim özellikle son haftalarda, spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) için yapılan bir dizi başvurunun, BTC’nin nihayet kurumsal yatırımcılar arasında ana akım kabul görebileceğine dair umutları artırmasının ardından belirginleşti.

Kripto uzmanı Ali Martinez’in belirttiğine göre, buna paralel olarak kripto yatırımcıları varlıklarını stablecoin’lerden Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) kaydırıyor. Bu da piyasa katılımcılarının kripto para birimleri gibi daha riskli varlıklara olan açlığının arttığını gösteriyor. Bu bağlamda uzman, şu yorumu yapıyor:

Kripto yatırımcıları stablecoin’lerden Bitcoin ve Ethereum’a kayıyor. Stablecoin varlıklarındaki azalma, sermayelerini BTC ve ETH’ye taşıyan yatırımcılar arasında daha yüksek bir risk iştahına işaret ediyor.

Kripto
Stablecoin varlıkları BTC ve ETH’ye kayıyor / Kaynak: Glassnode

Bitcoin ve Ethereum’a artan ilgi ve holdinglerin, ağırlaşan piyasa gerçekleşen değer net pozisyon değişikliği ile vurgulanan ilgili fiyatları üzerinde kayda değer bir etkisi olması muhtemel. Daha fazla yatırımcının piyasaya girip bu kriptolar satın alması, bunlara olan talebin artması anlamına geliyor. Dolayısıyla bu da potansiyel olarak fiyatlarını yükseltecektir.

Bu arada, Bitcoin fon varlıkları da son zamanlarda önemli ölçüde arttı. Özellikle BlackRock’ın Haziran ortasında spot BTC ETF başvurusu bunda önemli rol oynadı. Fonların tuttuğu BTC sayısı son 6 ayın en yüksek seviyesi olan yaklaşık 850.000’e sıçradı.

CRV, kurumsal yatırımcıların mı radarında!

On-chain ve smartmoney analiz platformu Lookonchain, Curve DAO (CRV) tokenlerini içeren önemli işlemler tespit etti. Yakın zamanda yaptığı paylaşıma göre Lookonchain, son yedi gün içinde Binance borsasından 8,12 milyon dolara eşdeğer 10,2 milyon CRV çeken dört yeni cüzdan fark etti.

Lookonchain, işlemde yer alan dört cüzdanın da yeni olduğunu belirtiyor. Ayrıca, yalnızca CRV tokenlerini tuttuğunu kaydediyor. Dahası, işlemlerden kurumsal yatırımcıların sorumlu olduğunu düşünüyor. Bu nedenle, bu hareketin potansiyel bir CRV token alımına işaret edeceğini ima ediyor.

Lookonchain’in tweetine yanıt verenlerden bazıları işlemlerin önemini küçümsedi. Twitter’da GiO olarak tanımlanan belirli bir katılımcı paylaşıma güldü. Ayrıca, kurumsal alıcılar fikrinin gerçek olmadığını belirtti. Mememiner olarak tanımlanan bir başka katılımcı ise işlem hacminin önemsiz olduğunu ifade etti. Alıcıların, geliştirme ekibinden daha fazla CRV tokenine sahip olduğunda bir önemi olacağını belirtti.

CRV, en büyük merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarından biri olan Curve DAO’nun yerel tokeni. Bu platform, 2020 yılında piyasaya adım attı. Stablecoin’ler için merkezi olmayan bir borsa. Ayrıca, likiditeyi yönetmek için otomatik bir piyasa yapıcı (AMM) işlevi görüyor. Projenin piyasa değeri 688.921.822 dolar ve dolaşımdaki arzı 868.471.914 CRV.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kurumsal Yatırımcılar, Bu 3 Kripto Paraya Oynuyor!