Yatırımcılar, Bu Altcoin’i Satmak İçin Hazırlanıyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
4.131 görüntülenme
Yatırımcılar, Bu Altcoin'i Satmak İçin Hazırlanıyor!

Yatırımcılar önümüzdeki haftalarda borsalara daha fazla Shiba Inu (SHIB) taşırken, kripto analisti Selana’ya göre on-chain metrikler altcoin için ayı eğilimi gösteriyor.

Borsalardaki SHIB artıyor, altcoin için satış mı geliyor?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, popüler meme coin’i Shiba Inu (SHIB) Şubat ayında %33’lük bir fiyat düşüşü yaşayarak, yatırımcılarına zarar ettirdi. Yatırımcılar, Mart ayının ilk haftasının sonunda kaydedilen %15’lik bir kaybın daha onları endişelendirmesinin ardından satış hazırlığına başladılar. Basın zamanında SHIB günlük bazda %8,27 düşüşle 0,00001031 dolardan işlem görüyordu.

SHIB 4 saatlik grafik  / Kaynak: TradingView

Glassnode’a göre, Şubat ortasından bu yana borsalara aktarılan SHIB miktarı istikrarlı bir şekilde artış kaydetti. 9 Mart itibariyle, borsalardaki tokenlerin oranı yaklaşık 1,1 trilyon SHIB arttı.

Altcoin
Borsalardaki SHIB Bakiyesi / Kaynak: Glasssnode

Bir uyarı göstergesi, iyi bilinen kripto borsa cüzdanlarındaki token miktarındaki artış olabilir. Çünkü bu, satışa sunulan token sayısının artabileceği anlamına geliyor. Bu arada, son dönemde işlem hacimlerindeki düşüş SHIB yatırımcıları için ayrı bir endişe kaynağı. Shiba Inu ağında işlem gören SHIB miktarı, 2 Şubat’ta 11,7 trilyondan 9 Mart’ta 240 milyarın altına düştü.

Altcoin
SHIB İşlem Hacmi / Kaynak: Santiment

Yerel tokenin fiyatı, Blockchain işlem hacimleri düştükçe sıklıkla geri gelir. Shiba Inu geliştiricileri ve ortakları ağ etkinliğini artıramaz ve yeni talep çekemezse, altcoin fiyatı muhtemelen önümüzdeki haftalarda düşüş eğilimi gösterecek.

Teknik göstergelerde SHIB için ne var?

SHIB holder’ları, geçmişteki alış ve satış eğilimlerine göre fiyat 0,00000955 dolara veya yaklaşık %22 kayıp aralığına düşene kadar satış yapmaya devam edebilir. Bu devam etmezse, %35 kayıp çizgisinde aşağıdaki önemli geri dönüş işareti olan 0,00000852 dolarda daha fazla düşüş meydana gelebilir.

Altcoin
Shiba Inu (SHIB) MVRV / Kaynak: Santiment

Öte yandan, bir Shiba Inu yükselişi muhtemelen 0,00001236 dolarda zorlanacak ve burada birçok holder %7’lik bir kâr için satış yapmayı seçebilecek. Oradaki kırılmalarını sürdürürlerse, SHIB 0,00001434 dolardan %23 kar çizgisine doğru ilerleyebilir.

Kripto para piyasası son zamanlarda birçok varlığın büyük fiyat dalgalanmaları gördüğü bir istikrarsızlık döneminden geçti. Shiba Inu’nun son zamanlardaki toparlanması yatırımcıları için cesaret verici olsa da, kripto para piyasalarının istikrarsız ve hızlı değişimlere tabi olduğunu hatırlamak çok önemli.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin'in Ötesine Bakmak: Bu 3 Altcoin Yıldızı Parlattı!
Bitcoin’in Ötesine Bakmak: Bu 3 Altcoin Yıldızı Parlattı! Genel olarak Proof-of-Work (PoW) altcoin projeleri duyduğumuzda aklımıza hemen Bitcoin gelir. Ancak, orada çok sayıda başka PoW coin’i var. Şimdi ABD pazarında da kripto yatırımcıları için birçok kısıtlama görüyoruz. Yine de, başka PoW seçenekleri de mevcut. Kripto...
Vural Erkan 2 hafta önce