Ortaya Çıktı: Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin ve O 7 Altcoin’den Alıyor!

Ortaya Çıktı: Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin ve O 7 Altcoin’den Alıyor!
Ortaya Çıktı: Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin ve O 7 Altcoin’den Alıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CoinShares haftalık raporuna göre, kripto varlık yatırım ürünleri toplamda 2 milyar ABD doları giriş gördü ve bu, son 5 haftalık giriş akışını 4,3 milyar ABD dolarına çıkardı. ETP’lerde işlem hacimleri bir önceki haftaya göre %55 arttı. Böylece hafta boyunca 12,8 milyar ABD dolarına yükseldi. Bitcoin yine haftanın odak noktası oldu ve 1,97 milyar ABD doları giriş gördü. Ethereum, muhtemelen SEC’in spot bazlı ETF’lere izin verme kararına tepki olarak Mart ayından bu yana en iyi giriş haftasını geçirerek toplamda 69 milyon ABD doları giriş gördü.

CoinShares raporu: Yatırımcılar Bitcoin ve o kriptolara fon akıttı

CoinShares haftalık raporuna göre, kripto varlık yatırım ürünleri toplamda 2 milyar ABD doları giriş gördü. Bu, son 5 haftalık giriş akışını 4,3 milyar ABD dolarına çıkardı. ETP’lerde işlem hacimleri bir önceki haftaya göre %55 arttı. Böylece hafta boyunca 12,8 milyar ABD dolarına yükseldi. Bitcoin yine haftanın odak noktası oldu ve 1,97 milyar ABD doları giriş gördü. Ayrıca, en büyük altcoin Ethereum (ETH) spot ETF haberlerinin etkisiyle giriş görmeye devam etti. Zira 68,9 milyon dolar giriş yaşadı. Bitcoin’in düşüşüne endeksli short BTC fonunda ise 5,3 milyon dolarlık çıkış görüldü.

CoinShares raporu, yatırımcı hissiyatındaki bu dönüşüme işaret etti. Gelişmenin, ABD’deki beklenenden daha zayıf makro verilere doğrudan bir yanıt olduğunu söylüyor. Ayrıca para politikası faizi indirimi beklentilerini öne çektiğine inanıyor. Olumlu fiyat hareketleri, toplam yönetim altındaki varlıkların (AuM) bu yıl Mart ayından bu yana ilk kez 100 milyar ABD doları seviyesinin üzerine çıktığını gördü. Coğrafi olarak, ABD geçen hafta toplam 1,98 milyar dolar giriş ile en fazla girişi gördü. Ayrıca haftanın ilk günü rekor seviyedeki en yüksek üçüncü günlük girişi gördü. IShares Bitcoin ETF artık, 21 milyar ABD dolarlık AuM ile geleneksel Grayscale’i rahatça geride bıraktı.

Diğer altcoinlerde hareketlilik

Bitcoin yine haftanın odak noktasıydı ve 1,97 milyar ABD doları giriş gördü. Ancak, short-Bitcoin ise art arda 3. Hafta 5,3 milyon ABD doları tutarında çıkış gördü. Ethereum, Mart ayından beri en iyi giriş haftasını 69 milyon ABD doları giriş ile gördü. Bu sırada, altcoin’lerde ise sınırlı aktivite vardı. Fantom ve XRP sırasıyla 1,4 milyon ve 1,2 milyon dolar giriş gördü. Diğer altcoinlere baktığımızda Fantom (FTM) 1,4 milyon dolar, XRP 1,2 milyon dolar, Solana (SOL) ise 0,7 milyon dolarlık küçük giriş yaşadı.

Verilere Göre O Altcoinler Gözde: Yüzde 80 Artış Var!

Kurumsal yatırımcıların ilgisi ise Ethereum’a yoğunlaşırken, Solana (SOL), Fantom (FTM), Chainlink (LINK), Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) de talep gördü. Solana’ya olan ilgi azalarak 700 dolarlık, Chainlink’e 700 bin dolarlık, Ripple’a 1,2 milyon dolarlık, Fantom’a 1,4 milyon dolarlık ve Litecoin’e ise 700 bin dolarlık para girişi oldu. Kurumsal yatırımcılar, normal şartlarda birçok altcoin’e yatırım yaparken Fantom’un bu listeye dahil olarak 1,4 milyon dolarlık yatırım alması büyük dikkat çeken nokta oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ortaya Çıktı: Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin ve O 7 Altcoin’den Alıyor!