Çılgınlık: Yatırımcılar, Bu NFT Token’leri Almak İçin Koşuyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 19 Nisan 2022
2 görüntülenme
iStock 1309739877

NFT alanında her zaman bir vızıltıya neden olan en az bir proje vardır. Moonbirds, şu anda 73.000’den fazla ETH hacmiyle OpenSea’de en çok işlem gören NFT token koleksiyonu oldu.

Moonbirds NFT token koleksiyonu lansmandan sonra yükseliyor

Web3 meraklılarının konuştuğu en son NFT token vızıltısı, Ethereum Blockchain’de yaşayan 10.000 pikselli dijital baykuş koleksiyonu olan Moonbirds. Moonbirds, Cumartesi günü çok beklenen bir basım etkinliği ile canlı yayına geçti ve tokenlerin çoğu 2,5 ETH’ye satıldı. Projenin arkasındaki ekip, ilk satıştan yaklaşık 66 milyon dolar topladı ve ayrıca her ikincil satıştan küçük bir kesinti aldı.

Moonbirds için trade hacimleri, lansmanından bu yana üç gün içinde OpenSea gibi ikincil piyasalarda fırladı. NFT token koleksiyonu, OpenSea’de 73.000’den fazla ETH ile işlem gördü. Bu, CryptoKitties, CrypToadz ve World of Women gibi koleksiyonların tüm yaşamları boyunca gördüğü işlemlerden daha fazla. Kriptokoin.com haberlerinde de bahsettiğimiz üzere, yüksek işlem hacimleri, piyasa ilgisinin nerede olduğunu gösterdiğinden, genellikle bir projenin büyümesi için olumlu bir gösterge olarak kabul ediliyor.

NFT Token

Moonbirds, bu yılın başlarında hayat geçen bir başka popüler NFT token girişimi olan PROOF için “profil resmi” projesi olarak tasarlandı. Lansmanı takip eden günlerde, NFT’ler 20 ETH’nin üzerinde bir taban fiyata sıçradı. Koleksiyondaki en ucuz NFT’ler şu anda yaklaşık 16 ETH veya 50.000 doların biraz altında işlem görürken, daha nadir parçalar 300.000 doların üzerinde satıldı.

Dijital kuşların göz kamaştırıcı fiyatlarında hype kesinlikle bir faktör olsa da, piyasa katılımcıları aynı zamanda ekibin proje için gelecek planları üzerine bahse giriyor. Kevin Rose liderliğindeki Moonbirds ekibi, Moonbirds’ün ‘sadece bir avatardan daha fazlası’ olduğunu ve sahiplerine faydalar sunacağını söylüyor.

Ancak şimdiye kadar ayrıntılar üzerinde çok konuşulmadı. İlginç bir şekilde, taban fiyat manipülasyonunu önlemek için, Moonbirds ekip üyesi Ryan Carson, ekibin yakında diğer projelerin karşılaştığı sorunlara yanıt olarak mevcut taban fiyatın altında listelenen tüm NFT’leri geri satın alan ‘yuvalama’ adlı bir özelliği kullanıma sunacağını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

pexels evgeny tchebotarev 2187304
Analist: SHIB Patlamadan Önce Bu Seviyeye Düşecek! FED yetkilileri faiz yolunun korkunç bir resmini çizerken, Shiba Inu (SHIB) fiyatı ayı dalgası yaşıyor. Kripto analisti Filip L’ye göre SHIB fiyatı, üç aylık kazançların yatırımcıları gerginleştirmesi nedeniyle geride tutuyor. Analist, SHIB’den 0,000002200 dolara doğru bir düzeltme...
Vural Erkan 19 Nisan 2022