Reklamı kapat

Bakkt Açıkladı: Yatırımcılar Dogecoin ve Bu Altcoin’leri Seviyor!

0 görüntülenme
IMAGE 1646447773

Bitcoin’in piyasaya sürülmesiyle kripto para dalgasını başlatan bir white paper’ın yayınlanmasından bu yana 13 yıl içinde, kripto piyasası değeri, bu tür 13.506’dan fazla para birimi ile 2.23 trilyon doların üzerine çıktı. ABD, Çin, Hindistan ve Avrupa ülkeleri farklı tutumlar ele alarak bir nokta kripto para birimlerini meşrulaştırdı. Bu yazıda, yakın tarihli bir ankette kripto yatırımcılarının en sevdiği coin/token’leri ortaya çıkaran bir ankete göz atalım. Rapora göre Dogecoin ve Ethereum neredeyse tüm yatırımcılar tarafından biliniyor…

Kripto yatırımcıları Dogecoin ve bu coin/token’leri çok seviyor

ABD merkezli teknoloji platformu Bakkt tarafından yürütülen yakın tarihli bir ankete göre, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), ABD’li kripto yatırımcıları arasında en popüler kripto paralar. 2 Mart’ta yayınlanan araştırma odaklı ankette, erkeklerin daha fazla kripto yatırımı yapmasına rağmen kadınların %82’sinin yeniden satın alma olasılığının daha yüksek olduğu sonucu ortaya çıkıyor. En sevilen kripto para birimleri ise başta BTC ve ETH olmak üzere şu altcoin’lerden oluşuyor:

“Kadınlar ve Kripto” araştırmasında yer alan 504 kripto yatırımcı arasında en büyük kriptolar, kripto paranın ana dayanak noktası Bitcoin ve Ethereum, ardından meme para birimi Dogecoin (DOGE) geliyor. Bitcoin ve Ethereum, araştırmada hem erkekler hem de kadınlar için en iyi madeni para yatırımlarıydı, sıralamayı Dogecoin ve bir dizi başka para birimi izledi.

Dogecoin İçin 3 Önemli Model

Şubat ayında gerçekleştirilen ve kripto yatırımcısı olan veya olmayan 1.012 müşteriyle yapılan ankette, kadınların tutumlarının ve kripto anlayışının erkeklerden nasıl farklılaştığı incelendi. Katılımcıların çoğunluğu kriptoları erkeklerle güçlü bir şekilde ilişkilendiriyor, ancak henüz kripto paralara yatırım yapmamış olan kadınlar, kripto benimsemelerinin önündeki en önemli engellerin nasıl başlayacağına dair bilgi eksikliği, kripto yararını anlama eksikliği olduğunu iddia ediyor.

Anket ayrıca çoğu kripto yatırımcısının ilk kripto para yatırımını nasıl yaptığını da ortaya çıkarıyor. Bakkt’ın Sadakat ve Ödüller Baş Ürün Sorumlusu Nancy Gordon konuya yönelik şunları söylüyor:

Hediye yoluyla kripto satın almak, kripto için sadakat puanları kullanmak ve sadakat programları aracılığıyla kripto kazanmak için geleneksel yöntemlerden daha iyi performans gösteren ve cinsiyet veya ekonomik düzeyden bağımsız olarak daha fazla katılım ve erişilebilirlik sağlayan yeni yollar için büyük bir talep bulduk.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

medium image 1322537446
Bitcoin Serbest Düşüşte! Analist: Bu Seviyelere Gidiyoruz Bitcoin (BTC) %8 düşüşle 38.000 dolara derinleşerek son kazançlarının çoğunu sildi. ABD işgücü piyasasındaki büyümeye işaret eden veriler, mevcut satışları ateşleyerek, bu ay Fed’in faiz oranındaki artış için durumu güçlendiriyor. Güncel piyasa verilerini ve fiyat tahminlerini Kriptokoin.com okuyucuları...
Buğra Çağlar 5 Mart 2022