Deneyimli Yatırımcılar, NEAR ve Bu 5 Altcoini Seçiyor!

965 görüntülenme
Deneyimli Yatırımcılar, NEAR ve Bu 5 Altcoini Seçiyor!

2023 yılında kripto para piyasası, coin fiyatlarında yükseliş ile karşılaştı. Bu durum, alana olan ilgiyi yenilerken, Blockchain üzerindeki aktivitenin de artmasına neden oldu. Verilere göre Near Protocol (NEAR), Solana (SOL), Ethereum (ETH), Polygon (MATIC) ve BNB Chain ağlarında aktivite oldukça yüksek. İşte detaylar…

NEAR dahil beş ağ, kullanıcılar tarafından tercih edildi

Popüler veri sitesi CoinMarketCap’in en son tweet’lerinden birine göre, özellikle beş ağ günlük bazda en aktif kullanıcıları kendine çekiyor. CoinMarketCap’in verilerine göre BNB Chain, günlük aktif kullanıcı sayısı açısından lider halde. Platformun verileri, aktif cüzdan sayısının 700 binin üzerinde olduğunu gösteriyor. İkinci olarak Polygon ağı, 330.2 bin aktif kullanıcı ile grafikte yer aldı.

Polygon’un ardından 303.6 bin ile Ethereum (ETH), 130.1 bin ile Solana (SOL) ve son olarak 79.7 bin ile Near Protocol (NEAR) geliyor. Bir blockchain platformu, kullanıcıların ve geliştiricilerin mevcut bir blockchain altyapısı üzerinde yeni kullanımlar oluşturmasına olanak tanır. Örneğin Ethereum Blockchain’i, akıllı sözleşmelerin ve programlanabilir tokenların ve NFT’lerin oluşturulmasına da izin verir. Bilindiği üzere Ethereum, piyasa değeri ile de en büyük ikinci kripto para birimidir. Bunların hepsi Ethereum altyapısı etrafında inşa edilmiştir ve Ethereum ağındaki node’lar tarafından güvence altına alınır.

BNB Chain’de yeni gelişmeler var

Bu sırada, hacme göre dünyanın önde gelen kripto borsası, kendi yerel Blockchain’ine dayalı yeni bir merkezi olmayan depolama sistemini duyuruyor. Yakın tarihli bir duyuruda Binance, BNB Chain üzerine inşa edilmiş üç parçalı Web3 özellikli bir veri depolama protokolü olan BNB Greenfield için bir whitepaper ortaya koyuyor. Yani, yukarıdaki tabloda en üst sırada yer alan BNB Chain için yeni bir hareketlilik söz konusu. Binance, sistemin oluşturulmasında Amazon Web Services (AWS) ve blockchain altyapı firmaları NodeReal ve Blockdaemon ile birlikte çalıştığını söylüyor.

İşte Şimdi Alınacak En İyi ERC-20 Coinleri!

Binance’e göre, yeni sistem kişisel bulut depolamaya, web sitesi barındırmaya, bir sosyal medya işlevine ve BNB Chain’den işlem verilerinin depolanmasına izin vermeyi amaçlıyor. Projenin GitHub sayfası, yeni sistemin kullanımları hakkında daha fazla fikir veriyor ve mevcut merkezi olmayan ve merkezi depolama sistemlerinden farklı üç işlevi olduğunu ekliyor. Greenfield’ın, sonunda Web3‘ün temelinin bir parçası haline gelen yeni veri ekonomisi ve dApp modelleri için bir oyun alanı ve test alanı oluşturması bekleniyor. Belirli bir lansman tarihinden söz edilmese de Binance, BNB Greenfield’ın test ağını “önümüzdeki aylarda” başlatmayı planladığını söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Yatırımcılar Dikkat: Bu Hafta O 5 Altcoin Tahtadan Zıpladı!
Yatırımcılar Dikkat: Bu Hafta O 5 Altcoin Tahtadan Zıpladı! Özellikle 27 Ocak’tan 3 Şubat’a kadar, bu hafta tüm piyasada beş altcoin sıçrama yaşadı.  Bu popüler altcoinler, kripto gündemini ve kripto para piyasasındaki spot ışığını çaldı. İşte bu hafta en çok değer kazanan altcoin’ler ve analist Valdrin...
Aslı Dinçer 2 ay önce