Yatırımcılar ve Trader’lar, Binance’de Bu Altcoin’i Long’luyor!

GettyImages 1341533004 scaled 1
GettyImages 1341533004 scaled 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Santiment  tarafından sağlanan verilere göre, altcoin piyasası yeniden büyümeye ve fonlama oranları yükselmeye başladıkça, Cardano (ADA) traderları ve yatırımcıları daha fazla long pozisyon açmaya başlıyor. Yatırımcının kripto para birimine olan ilgisini takip etmek için Santiment, Binance borsasındaki fonlama oranlarını takip ediyor. Kripto analisti Arman Shirinyan’a göre, artan türev fonları ile traderlar, artan kaldıraçlı pozisyonlar nedeniyle yüksek oynaklık bekleyebilirler. Analist, daha fazla kaldıraçlı bir piyasanın, yükseliş trendi sırasında fiyat hareketine yardımcı olabileceğini belirtiyor.

Aşırı kaldıraçlı bir piyasanın dezavantajı

Analiste göre, piyasadaki yüksek oynaklığın ana dezavantajı, hızla yükselen fiyat karşısında neredeyse hiç zamanı olmayan güçlü destek bölgelerinin olmaması.

Altcoin
Kaynak: Santiment

Analist, Cardano piyasalarının, önceki boğa koşusu sırasında sürekli olarak aşırı kaldıraçlı olduğunu belirtiyor ve piyasanın düzeltme aşamasına girdikten hemen sonra, ADA’nın %30’luk bir geri çekilme ile karşı karşıya kaldığını ve bugüne kadar iyileşmediğini ifade ediyor. Geçen ay, ADA’da haftalık ortalama oynaklık %8 civarında seyrederken, post-smart contract duyuru aşamasında, ortalama oynaklık %20 civarında kaldı.

Altcoin sahiplerinin yalnızca  %61 karda

Analiste göre, Cardano (ADA) için mevcut piyasa duyarlılığı tarafsız kaldığından, oynaklığın artması hem olumlu hem de olumsuz sonuçlara yol açabilir. Ancak Binance’in verilerine göre, short’lardan daha çok long’lar açılıyor. Analist, ek uzun vadeli fonlarla ve satış baskısının olmamasıyla altcoin fiyatının daha da yükselebileceğini belirtiyor.

Altcoin
Kaynak: TradingView

Verileri yorumlayan analist, şu anda, ADA sahiplerinin yalnızca %61’inin kârda olduğunu, bunun da tüm sahiplerin %40’ının pozisyonlarını daha yüksek bir fiyattan açtığını gösterdiğini söylüyor. On-chain veriler, fiyat önceki ATH’ye yaklaştığında piyasada daha fazla satış baskısının ortaya çıkabileceğini de gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yatırımcılar ve Trader’lar, Binance’de Bu Altcoin’i Long’luyor!