Büyük Ortaklık Haberiyle Yatırımcılar Bu Altcoin’e Akın Ediyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 24 Eylül 2022
7 görüntülenme
Büyük Ortaklık Haberiyle Yatırımcılar Bu Altcoin'e Akın Ediyor!

Kripto para birimleri, ayı piyasasında bir iler bir geri dalgalanmaya devam ediyor. Bununla birlikte, bazı altcoin projeleri sert kış şartlarında da büyümeye devam ediyor. Bir Ethereum rakibi, çöküş ortamında kripto piyasalarına meydan okuyor. FIFA ortaklığıyla yeni kullanıcı büyümesini sağlayan Algorand (ALGO) bu hafta göz alıcı bir ralli yaptı.

Algorand’a (ALGO) her gün binlerce yeni kullanıcı akın ediyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, küresel futbol organizasyonu FIFA, Blockchain’de dijital sanat başlattı. FIFA ile ortaklığı, bir Ethereum rakibi olan Algorand (ALGO) fiyatı için önemli bir katalizör oldu. Resmi FIFA Dünya Kupası’nın Non Fungible Token’leri (NFT) Algorand’da (ALGO piyasaya sürüldü. Kripto analiz firması IntoTheBlock’a göre, bu ortaklığın etkisiyle, akıllı sözleşme platformu Algorand’a (ALGO) her gün binlerce yeni kullanıcı akın ediyor. IntoTheBlock, konuya ilişkin olarak Twitter hesabında şu paylaşımı yaptı:

Resmi FIFA Dünya Kupası NFT’lerini başlatan Algorand’a yeni kullanıcılar geliyor. İlk ALGO işlemini yapan yeni adresler, üç ay içinde günde 5 binden 20 bin’e çıktı.

Bildiğiniz üzere NFT alanında Ethereum, altcoin piyasasında olduğu gibi lider konumunda. Ancak, bu sefer FIFA, Mayıs ayında, Ethereum’u değil bir rakibini tercih etti. Bu kapsamda FIFA, Algorand ile bir sponsorluk anlaşması imzaladı. Futbol, dünyada en fazla ilgi çeken ve taraftar kitlesi olan bir spor olduğundan, bu anlaşma Algorand’a kullanıcı çekme açısından ciddi fayda sağladı. IntoTheBlock, altcoin projesinin aktif adres sayısındaki değişimi gösteren grafiği paylaştı.

Altcoin

Bu ay, küresel futbol grubu, NFT için tasarlanmış bir platform olan FIFA+ Collect’i başlattı. Bu şekilde dünyanın dört bir yanındaki hayranlara NFT biçiminde FIFA dijital koleksiyonlarına sahip olma şansı verdi.

Altcoin fiyat performansı

ALGO’nun fiyatı, geçen hafta boyunca diğer kripto para birimlerinin aşağı yönlü fiyat eğilimini destekledi. Akıllı sözleşme protokolü, yedi günün en düşük seviyesi olan 0,293 dolardan 0,407 dolara yükseldi. Altcoin, böylece, sadece bir haftada yaklaşık %40’lık bir artış kaydetti. Bunula birlikte ALGO o zamandan beri biraz geriledi. Basın zamanında CoinMarketCap verilerine göre 0,3786 dolardan işlem görüyor.

Altcoin
ALGO 1 haftalık fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Bu arada, bu ayın başlarında Algorand, firmanın yeni bir baş pazarlama görevlisi atadığını duyurdu. Michele Quintaglie, şirketin küresel pazarlama ve iletişim çabalarına öncülük etmek için ekibe katıldı. Bu doğrultuda, firmanın marka bilinirliğini ve erişimini oluşturmak için 19 Eylül’de Algorand’ın liderlik ekibine dahil oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance Listelemesiyle Tırmanabilecek Web3 ve Metaverse Coin’ler!
Binance Listelemesiyle Tırmanabilecek Web3 ve Metaverse Coin’ler! Kripto para piyasasında büyük kripto borsalarının bir projenin tokenini listelemesi, fiyat açısından önemli bir katalizördür. Bu yüzden yatırımcılar ve traderlar, listeleme haberlerini yakında takip ederler. Bununla birlikte, önemli kripto borsalarının listesine henüz girmemiş olanlar bir fırsat barındırır....
Vural Erkan 24 Eylül 2022