Milyarderin Ölümü Sonrası 500 Milyon Dolar Değerinde Ripple (XRP) Yok Oldu

Google News

Kripto milyarderi Mathew Mellon’ın şüpheli ölümü insanların aklında “biz ölünce sahip olduğumuz kripto paralara ne olacak?” sorusuna sebep oldu. Bu mal varlıklarının çoğunluğu mobil uygulamalarda, online borsalarda ve cüzdanlarda saklanıyor. Cüzdan şifrelerimiz ve benzeri gerekli bilgileri yalnızca kendimiz biliyoruz. Ölürken beraberide 2,000$ götürmek kabul edilebilir gözükürken bu rakam 500 milyon dolar değerinde ripple (XRP) olunca işler değişiyor mu?

Bu yaklaşık değer Mathew Mellon’ın nisandaki ölümünden önce sahip olduğu düşünülen XRP değeri. Ölüm sebebi henüz açıklanmadı ancak Meksika’ya madde bağımlılığı tedavisi için gittiği biliniyor. Bağımlılık yaşayan herkesin bileceği üzere bağımlı olduğunu kabul edip yardım aramak gerçekten cesaret istiyor. Mellon’un son günlerinde hayatını güzelleştirmeye çalışması takdir edilebilir.

Henüz kimse piyasadan emin değilken Mellon XRP’ye 2 milyon dolar yatırım yaptı. Gücü erken görenlerdendi ve Ripple hakkında şöyle söyledi:

“Kripto korkunç ve karanlık. Amerika karşıtı. Ben Amerika, işletme ve banka dostuyum. Bu yüzden de Ripple’ı seçiyorum.”

Bu sene ripple tavan yaptığında yatırımı 1 milyar dolar olacaktı. Sonrasında sahip olduğu XRP hakkında şöyle söyledi:

“Resmen hiçbir şey karşılığında 1 milyar dolar elde etmiş oluyoruz. Aslında ben bunu gerçekten kazandım çünkü buna inanan tek kişi bendim. Ailem deli olduğumu düşündü, oysa kısa vadede büyük kazanç getireceğini biliyordum.”

XRP’nin güncel değeri için bir kısmı 500 milyon dolar derken bir kısmı da 250 milyon dolar diyor. Mellon’ın XRP şifrelerinin Amerika’nın farklı bölgelerinde farklı isimler altında soğuk kasalarda saklandığı söyleniyor.

Yeni bir gelişme olmadığı sürece, XRP’leri uzun süre daha ulaşılamayacak gözüküyor.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku