Yeni Düzenlemeler Geliyor: İşte Etkilenecek Altcoin Piyasaları!

usa treasuey 1
usa treasuey 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Wall Street Journal’ın ortaya çıkardığı iddialara göre Biden yönetimi, stablecoin sunanları nasıl düzenlemek istediğini düşünüyor ve konuya aşina olan kişiler, firmaları banka olarak kaydolmaya teşvik etmeyi düşündüğünü söylüyor. Öte yandan altyapı tasarısının birçok altcoin projesinin bulunduğu DeFi ekosistemi üzerindeki etkisinden endişe duyuluyor.

Biden yönetimi, stablecoin’leri hedef alıyor

Dün, Wall Street Journal, stablecoin ihraççıları için oluşturulmuş özel amaçlı bir tüzük için Kongre’nin yasa tasarısı önermesinin beklendiğini söyledi. Journal’a göre, bu tüzük kripto iş modellerine göre uyarlanacak. Haber, stablecoin’ler ile ilgili gelecek bir ABD Hazine Bakanlığı raporundan önce geliyor. Merakla beklenen belgenin, potansiyel riskleri vurgulaması ve stablecoin sistemine federal bir yaklaşım için bir çerçeve oluşturması bekleniyor.

ABD Kripto Maddesi Olan Yasayı Bu Hafta Oylayacak! İşte Olabilecekler

Stablecoin’ler, son zamanlarda çeşitli kurumlardaki düzenleyicilerin hedefinde olmaya devam etti. Hem OCC Başkanı Michael Hsu hem de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, stablecoin ihraççılarını hedefleyen bazı açıklamalarda bulunmuşlardı. Gensler, kripto para alanını Vahşi Batı kumarhanesi olarak adlandırarak stablecoin’leri “poker çipleri” olarak gördüğünü söyledi.

Bitcoin ve altcoin topluluğu, altyapı tasarısından endişeli

Bu sırada kripto topluluğunun üyeleri, Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi’nin bu hafta oylaması beklenen 1 trilyon dolarlık altyapı yasası hakkında endişeli. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere mevzuat, “broker” terimi için bir tanım oluşturulmasının yanı sıra bir kripto-vergi raporlama hükmü içermektedir.

Bir kripto varlık veri ve araştırma şirketi olan Messari’nin CEO’su ve kurucu ortağı Ryan Selkis, altyapı tasarısının DeFi platformlarına katılan herkesi broker olarak belirlemeyi amaçladığına inanıyor ve “Buna staker’lar, doğrulayıcılar, yazılım geliştiriciler ve daha fazlası dahil. Buradaki dil teknik olarak işe yaramaz,” ifadelerini kullanıyor.

Milyarder Tim Draper'ın Şirketinden Büyük DeFi Hamlesi

Öte yandan, The Graph ekosisteminde çalışan ekip olan Edge & Node’un genel danışmanı Jeremy Sklaroff, kimin broker olarak nitelendirilebileceğini tanımlamanın yanı sıra, altyapı tasarısının kara para aklamayla mücadele (AML) ve müşterinizi tanıyın (KYC) referanslarının DeFi protokolleri için de zararlı olabileceğine dikkat çekti. Özellikle, yasa, bir broker’ın 10.000 dolar üzerindeki herhangi bir kripto para işlemi için KYC bildirmesi gerektiğini zorunlu kılıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yeni Düzenlemeler Geliyor: İşte Etkilenecek Altcoin Piyasaları!