Yeni Haftada Kripto Paralar İçin O Gelişmelere Dikkat!

Yeni Haftada Kripto Paralar İçin O Gelişmelere Dikkat!
Yeni Haftada Kripto Paralar İçin O Gelişmelere Dikkat!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto paralar, yasal mücadelelerin, düzenleyici kararların ve temellerini sarsmaya hazır potansiyel bir duygu değişiminin birleşimiyle bir uçurumun kenarında duruyor. Mayıs ayı sona ererken yeni hafta, önümüzdeki ayların gidişatını belirleyecek bir dizi önemli olayı da beraberinde getiriyor.

Binance ve Ethereum ETF’i için önemli hafta

Nijerya mahkemesi, Afrika’daki kripto meraklılarının tüylerini diken diken eden bir hamleyle, vergi kaçakçılığı ve kara para aklama suçlamalarının hedefinde kalan Binance yöneticisi Tigran Gambaryan’ın kefaletle serbest bırakılmasını reddetti. Gelecek hafta devam edecek olan bu hukuk destanı, Binance’in kıtadaki operasyonlarına gölge düşürüyor. Ayrıca bir geri çekilmeye ya da meşruiyet için uzun süren bir mücadeleye yol açıyor.

Önümüzdeki Hafta Bitcoin ve O 14 Altcoin’e Dikkat! İşte Olacaklar

ABD SEC, 23 Mayıs’a kadar ilk spot Ether ETF başvurusu hakkında bir karar verecek. Ancak bu karar belirsizliklerle örtülmekte. Yakın zamanda yapılan bir SEC dosyası, Ethereum’un (ETH) bir menkul kıymet olarak sınıflandırılmasına işaret ediyor. Bu da onay sürecini zorlaştırabilir. BlackRock’un CEO’su Larry Fink gibi uzmanlar, spot ETH ETF’lerine hâlâ yeşil ışık yakılabileceğine inanmakta. Ancak, ETH’nin bir menkul kıymet olarak kabul edilmesi ihtimali havada asılı duruyor. Bu sınıflandırma piyasada bir dalgalanma etkisi yaratır. Ayrıca potansiyel olarak sadece Ethereum’u değil diğer altcoinleri de etkiler.

FIT21 yasası kripto paralar için ne temsil edecek?

 Temsilciler Meclisi önümüzdeki hafta 21. Yüzyıl için Finansal İnovasyon ve Teknoloji Yasası’nı (FIT21) oylamaya hazırlanırken, kripto endüstrisi nefesini tutuyor. Yaklaşık 60 kripto şirketi güçlerini birleştirerek milletvekillerini tasarıyı benimsemeye çağırdı. Bu yasa, kabul edildiği takdirde, kripto varlıklar için düzenleyici bir çerçeve oluşturacak. Ayrıca önemli tüketici korumaları sunmakta. Diğer yandan CFTC’yi birincil düzenleyici olarak atayacak.

İki Efsanevi Traderın Bitcoin Tartışması: Ölü Yatırım!

Ancak tasarı zorlu bir mücadeleyle karşı karşıya. Senato’daki iki partinin desteğine rağmen, Senatör Elizabeth Warren ve SEC Başkanı Gary Gensler gibi isimlerin potansiyel etkisi nedeniyle Başkan Biden’ın tutumu belirsizliğini koruyor. Veto tehdidi çok büyük duruyor. Ayrıca tasarının akıbeti konusunda şüphe uyandırıyor.

Yaklaşan bu etkinlikler, yasal ve düzenleyici engellerden daha fazlasıdır; kripto pazarının geleneksel finansal sistemle ilişkisinde bir dönüm noktasını temsil ediyorlar. Nijerya’da olumlu bir sonuç, ETF onayı ve FIT21 tasarısının kabul edilmesi, kritik. Zira bunlar, benimsenme ve kurumsal yatırımların arttığı bir döneme işaret eder. Tersine, bu cephelerin herhangi birinde veya tamamında olumsuz bir sonuç, yeni bir şüphecilik dalgasına ve piyasada dalgalanmalara yol açabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yeni Haftada Kripto Paralar İçin O Gelişmelere Dikkat!