Danışmanlık Devi: Yeni Milyonerlerin Çıktığı Altcoin Bu!

Emre Borsan
Emre Borsan 1 ay önce
1.539 görüntülenme
Danışmanlık Devi: Yeni Milyonerlerin Çıktığı Altcoin Bu!

Danışmanlık devine göre bu yıl %90’dan fazla artan bu altcoin patlıyor ve yatırımcılara gelecek yıllarda iyi gelebilir. Kriptokoin.com olarak danışmanlık devinin hedef gösterdiği altcoin detaylarını sizler için derledik.

Bu altcoin kendini kanıtlamaya devam ediyor

2022’de değerinin %70’inden fazlasını kaybettikten sonra Polygon (MATIC) 2023’ün başından bu yana %90’dan fazla arttı. Şirkete göre Polygon’un önümüzdeki yıllarda çalışacak çok yeri olduğuna inanmak için sebep vardır.

2022 fiyatını parçalasa da Polygon aslında emsallerine göre daha başarılı yıllardan birini yaşadı. Blockchain teknolojisinin potansiyelinden yararlanmak isteyen şirketlerle çok sayıda yeni ortaklığın sonucu olarak, Polygon’un piyasa değeri en değerli ilk 10 kripto para birimi arasına sıçradı.

Danışmanlık Devi: Yeni Milyonerlerin Çıktığı Altcoin Bu!

Meta Platformları, Disney, Starbucks, Coca-Cola ve JPMorgan gibi şirketlerin tümü, blok zinciri teknolojisinin potansiyelinden yararlanan yeni iş modelleri geliştirmeye çalışırken 2022’de Polygon ile çeşitli ortaklık biçimlerini duyurdu.

Değerli bir yardımcı

Polygon birkaç nedenden dolayı seçildi, ancak muhtemelen en çekici olanı Ethereum ile uyumluluğuydu. Katman 2 blok zinciri olarak bilinen Polygon’un amacı, aslında Ethereum’u daha hızlı ve kullanımı daha ucuz hale getirmektir. En popüler blok zincirlerinden biri olan Ethereum, trafik yüksek olduğunda kullanımı maliyetli ve yavaş olabilir.

Polygon ile işlemler kendi blok zincirinde işlenir, birlikte paketlenir ve ardından Ethereum’a eklenir. Sonuç olarak, Polygon kullanıcılara her iki dünyanın da en iyisini sunar. Kullanımı ucuz, hızlı ve Ethereum ile uyumluluğu koruyor.

Danışmanlık Devi: Yeni Milyonerlerin Çıktığı Altcoin Bu!

Bu teknoloji, Polygon’u en çok aranan blok zincirlerinden biri yapan benzersiz bir konuma getirmeye yardımcı oldu. Ancak, blok zinciri kullanmak isteyen daha fazla şirketle, hızlardan ödün vermeden veya ücretleri artırmadan kullanıcılarda üstel bir büyümeyi kaldırabilmesini sağlamak için Polygon’un kendisinin hazır olması gerekiyor.

Zk-rollups ve Polygon

Geçen yıl boyunca, Polygon geliştiricileri, blok zincirinin kullanımdaki bu artışın üstesinden gelmesini sağlayacak yeni bir teknolojiyi uygulamaya koymakla meşguldü. Bunu yapmak için sıfır bilgi toplamaları (zk-rollups) olarak bilinen yeni bir teknoloji uygulanacak ve çıkış tarihi 2023’ün ilk çeyreğinin sonları veya ikinci çeyreği olarak belirlenmiş olacak.

Zk-rollups ile Polygon kullanımı daha da hızlı ve daha ucuz hale gelecek. Zk-rollup’ların arkasındaki teknoloji biraz tekniktir, ancak bu süreci anlamak, Polygon’un potansiyel gelecekteki fiyatını tahmin etmek için faydalı olabilir çünkü kullanılabilirlik, bir kripto para biriminin değerini belirleyen temel özelliklerden biridir.

Danışmanlık Devi: Yeni Milyonerlerin Çıktığı Altcoin Bu!

Şu anda, Ethereum üzerindeki işlemler, doğrulayıcıların ‘hesaplama kanıtlarını’ içermesini gerektiriyor. Bu, bir matematik problemini çözerken çalışmanızı göstermek zorunda kalmaya benzer ve blok zincirinde hatalı uygulamaların oluşmasını önler. Sonuç olarak, bu altcoin daha fazla işlemi işleyebilir ve Ethereum’u daha da hızlı hale getirebilir. Bu yeni işlevsellik, Polygon’un hızlarını saniyede yaklaşık 40.000 işleme (tps) çıkarmaya yardımcı olabilir.

Fiyatı şu anda yaklaşık 1,35 dolar iken, tüm zamanların en yüksek seviyesinden hala %45’ten daha düşük olduğu için Polygon için hala çok fazla potansiyel olduğu belirtiliyor. Zk-rollups kullanıma sunulduğunda, Polygon katlanarak daha büyük miktarda trafiği işleyebilecek ve böylece kullanılabilirliğini artırabilecektir. Daha da iyisi, blockchain kullanım trendleri gerçekleşmeye devam ettikçe, Polygon önümüzdeki yıllarda kripto portföylerinin kazançlı bir temeli haline gelebilecek bir konumdadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Altın Yatırımcıları Dikkat: Fiyatlar İçin 2 Rekor Tahmin Yapıldı!
Altın Yatırımcıları Dikkat: Fiyatlar İçin 2 Rekor Tahmin Yapıldı! Bir piyasa analistine göre altın piyasası, fiyatların tüm zamanların en yüksek seviyelerine mi yoksa yeni bir uzun vadeli ayı piyasasına mı gireceğini belirleyebilecek kritik bir kavşakta görünüyor. Bununla birlikte, Bloomberg Intelligence’ın Mart ayı görünümüne göre, altının bu...
Vural Erkan 1 ay önce